Sluis hekelt verdeeldheid Cadzand ORKATER Visie voor 'duindorp' valt goed speelt 'HET HUISKAMERONWEER' Onrust over tarief parking Kapot riool bij Graauwse Poort Bomen planten tussen de hagel door CAPPENDIJK TOYOTA ZPZC Donderdag 20 maart 2008 2 5 Wethouder Le Roy roept ondernemers op tot eensgezindheid. door Frank van Cooten en René Hoonhorst SLUIS - Het moet afgelopen zijn met de verdeeldheid onder de on dernemers van Cadzand-Bad over de uitvoering van het ontwikke lingsplan Natuurlijk Stijlvol, vindt het dagelijks bestuur van Sluis. „Ik roep alle partijen in Cad- zand-Bad op de neuzen dezelfde kant op te duwen. Het heeft im mers geen zin een hotel op te knappen terwijl er aan de over kant niets gebeurt met een bouw werk uit de jaren zestig", zei wet houder Maria le Roy dinsdag avond in de vergadering van de raadscommissie Ruimte. De com missie kreeg informatie over de voortgang van het project, de vor ming van een investeringsfonds en ontwikkelingen in de 'schil' van de badplaats. Een van de projectontwikkelaars is de Walcherse Bouw Unie (WBU), de winnaar van een ge meentelijke prijsvraag voor de ont wikkeling van het Duinplein. Lang niet alle ondernemers lopen ech ter met deze ontwikkelaar weg. William Gijsel (Gemeentebelan gen) vermoedde dat Sluis zich 'heeft laten inpakken' door WBU, want er zit weinig schot in concre te plannen voor het Duinplein. Le Roy reageerde fel. „Ik voel me absoluut niet 'gegijzeld' door de WBU. Het is gewoon een moeilij ke klus. De WBU heeft met ver schillende eigenaren te maken. Zie De Sluise wethouder Maria le Roy roept de ondernemers van Cadzand-Bad op om meer eens gezindheid te tonen bij de ont wikkeling van de badplaats. maar eens 26 ballen in de lucht te houden." Waar een groot aantal raadsleden het wel over eens is, is de handhaving van tenminste zes tig bovengrondse parkeerplaatsen voor kort parkeren. Bij alleen on dergronds parkeren zou Cad zand-Bad met name in de winter wel heel erg doods zijn. Onderneemster Tiny van de Luijs- ter vroeg de commissieleden ieder een gelijke kansen te geven via een integraal bestemmingsplan. Onder nemers zijn volgens haar gefrus treerd omdat ontwikkelaar Van der Poel wordt voorgetrokken bij de ontwikkeling van het apparte mentencomplex tegenover het dag jescentrum. Volgens Le Roy is geen sprake van een voorkeursbe handeling. „Van der Poel heeft een concreet bouwplan dat direct kan worden uitgevoerd. Van de onder nemers van het dagjescentrum heb ik nog geen concrete plannen gezien." De commissieleden steg- gelden nog wat over de geschatte bedragen die het in te stellen ver eveningsfonds moet opleveren. Waarnemend gemeentesecretaris Jan Schaalje kon slechts verzeke ren dat de gemeente er bij het uit blijven van nieuwe ontwikkelin gen geen geld bij inschiet. met Ria Marks, Titus Tiel Groenestege, Porgy Franssen e.a. STADSSCHOUWBURG MIDDELBURG DONDERDAG 27 MAART 20.00 uur T: 0900-3300033 - www.theaterverkoopzeeland.nl Plan Cavelot blijkt tweehonderd huizen extra te tellen. door René Hoonhorst SLUIS - De exclusieve huizen mo gen niet concurreren met nieuwe appartementen dichter bij de Cad- zandse kust. En de woningen mo gen ook niet in een slechts voor pasjeshouders toegankelijk resort komen te liggen. Maar als investeerders enkele hon derden (recreatie)woningen in aparte duinpannetjes bouwen waar eenieder op kan uitkijken en langs kuieren, dan voelen Sluise be stuurders daar wel voor. Leden van de commissie Ruimte waren dinsdagavond wel onaangenaam verrast dat in de visie voor Cavelot - het gebied tussen Noorddijk, Bad huisweg, Lange Strinkweg, Basting- weg en Scheldestraat, waar al bijna veertig jaar plannen voor worden ontwikkeld - opeens tweehonderd huizen meer worden gebouwd dan het aantal waarvan eerder sprake was. Toch leken de meeste commissielden de bouw van 450 in plaats van 250 nieuwe huizen wel te zien zitten als de nieuwe woon- annex vakantiewijk de uit straling van duindorp Cad zand-Bad ten goede komt. Cavelot moet wel goed aansluiten op nieu we ontwikkelingen in het dorp. door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Bij ondernemers in Cadzand-Bad is onrust ont staan over de financiële gevolgen van het toekomstige parkeren. Als er op hun eigen terrein geen par keergelegenheid is moeten ze een parkeerplaats kopen voor 25.000 euro in de nog te bouwen parkeer garage, zo is de vrees. Dat kan vol gens raadslid Johan Kesteloo (Hel der Zeeuws) aardig in de papieren lopen wanneer er meer parkeer plaatsen nodig zijn. Volgens wet houder Maria le Roy loopt het niet zo'n vaart. Volgens haar staat de hoogte van het bedrag nog lang niet vast. Die 25.000 euro is het maximale bedrag voor een plek in de parkeergarage. HULST - Door een breuk in de riole ring nabij de Graauwse Poort in Hulst dreigt het wegdek ter plaatse te verzakken. De gemeente Hulst houdt de situatie nauwlettend in de gaten. Het riool wordt dinsdag 25 en woensdag 26 maart gerepa reerd en gedurende de werkzaam heden wordt de Graauwse Poort afgesloten en het verkeer omge leid. Als het wegdek voor die tijd ernstig verzakt, dan is het moge lijk noodzakelijk om het betrefFen- de weggedeelte en de Graauwse Poort al eerder af te sluiten voor het verkeer. LAMSWAARDE - Net als kinderen in het hele land hebben leerlingen uit de hoogste groepen van de basisschool in Lamswaarde gisteren nieuw groen aangeplant. Het was af en toe wel schuilen voor fikse hagelbuien. Het landelijke thema voor de dag was dit jaar 'Boom zoekt kind'. De leerlingen van de Oostvogelschool hielpen medewerkers van het waterschap bij nieuwe aanplant in de Fre- derik Hendrikstraat. Daar werden eind vorig jaar 214 zieke paardekastanjes gerooid. Er worden nu 130 esdoorns voor terug geplant. Dat aantal is be duidend minder dan het aantal kastanjebomen. Het schap plant namelijk uit veiligheidsoverwe gingen de bomen bij inritten en dammen op gro tere afstand van elkaar. foto Camile Schelstraete Toyota Verso Business Pro nu wel heel aantrekkelijk! Geïntegreerde Full map navigatie, lederen bekleding met stoelverwarming en Bluetooth® handsfree systeem .^5, met maar liefst 3.355,- voordeel! TODAY TOMORROW TOYOTA TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73