Buitenland Obama is na speech niet uit problemen Deense premier haalt uit naar Geert Wilders Wasbeurt tijdens onze Lenteshow Gratis j Toyota nr.1 in Klanttevredenheid! TODAY TOMORROW TOYOTA ALEX V.D. VELDE 6 Donderdag 20 maart 2008 PZC Rasmussen is niet gediend van steun Nederlands Kamerlid. KOPENHAGEN - De Deense premier Anders Fogh Rasmussen heeft op ongekend harde wijze kenbaar ge maakt niet gediend te zijn van de steunbetuiging van Geert Wilders aan zijn adres. De regeringsleider liet weten scherp afstand te ne men van de visie van de Neder landse politicus. „Ik neem afstand van Geert Wil ders' opvattingen en wil duidelijk zijn poging afwijzen om de Deen se regering ervoor te winnen. De regering staat voor vrijheid van meningsuiting, maar ik wil op nieuw onderstrepen dat wij de waarden en zienswijze waar Wil ders voor staat niet delen", aldus Rasmussen. Wilders had zich in een vraagge sprek maandag met de Deense ra dio en televisie lovend uitgelaten over de premier. Die heeft in tegen stelling tot zijn Nederlandse colle ga wel de vrijheid van meningsui ting verdedigd, stelde het PW-Tweede Kamerlid. Rasmus sen veroordeelt de uitspraken van Wilders over moslims en onder streept volgens de Deense krant Jyllands-Posten dat zijn regering de religieuze overtuiging van alle mensen en geloofsgemeenschap pen respecteert. „Ik vind zijn uit spraken ongelooflijk krenkend. Ze zijn zo grof en ik zou niet willen dat een groepering in de Deense samenleving zich op een dergelij ke wijze uitlaat", stelde de rege ringsleider in een persverklaring. De rechtse Deense Volkspartij be treurt de uitlatingen van Rasmus sen. „Fogh zou blij moeten zijn dat hij als verdediger van de vrij heid van meningsuiting wordt ge huldigd. Het is pijnlijk", aldus Sö- ren Espersen van de Volkspartij. Lastercampagne tegen senator draait op volle toeren. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Barack Obama is de hemel in geprezen na zijn adembe nemende toespraak over het ras senvraagstuk in Amerika. Zijn pro blemen lijken desondanks niet voorbij. Republikeinen beschou wen Obama's band met zijn om streden pastoor als een geschenk uit de hemel. Obama was in verle genheid gebracht door anti-Ameri kaanse uitspraken van zijn pas toor, Jeremiah Wright. De toespraak mag indruk hebben gemaakt bij de elite, de vraag is of het bredere Amerikaanse publiek ook overtuigd is. Het tijdschrift New Republic: „Is dit genoeg om de stemmen te krijgen van de blan ke arbeidersklasse?" Republikeinse strategen vinden het feit dat Obama niet volledig heeft gebroken met Wright een ge schenk uit de hemel. „Het medi cijn tegen Obamamania is gevon den", zo vat de krant Politico de stemming samen. Republikeinen hopen dat de affaire de twijfel over Obama verder aanwakkert. Dat de senator nog niet met Wright brak, wekt veel verbazing. De lastercampagne tegen hem Republikeinen zien Obama's band met zijn omstreden pas toor als een geschenk uit de he mel. De lastercampagne tegen Obama draait op volle kracht. draait inmiddels op volle toeren. Een aantal elementen speelt daar in een rol, waaronder een uit spraak van zijn vrouw Michelle. Ze zei na één van de verkiezingsze ges dat ze 'voor het eerst trots' is op Amerika. Verder zijn er beel den van Obama die suggereren dat hij niet zijn hand op het hart legt tijdens het spelen van het volks lied. Er circuleert al een filmpje op internet met de titel: Is Obama Wright? Het is een compilatie van de meest extremistische retoriek van Wright, de uitspraak van Mi chelle Obama, beelden van Mal- com X en een foto waarop Obama als enige senator geen hand op zijn hart heeft. De Republikeinse campagnestrateeg Chris LaCivila zegt dat dit soort campagnes fu nest zullen blijken voor Obama. Politie VN keert terug naar Mitrovica PRISTINA - De politiemacht van de Verenigde Naties die uit de stad Kosovska Mitrovica in het noor den van Kosovo was teruggetrok ken, is bezig terug te keren. David McLean, de VN-comman- dant in de stad, zei gisteren dat de patrouilles en andere activiteiten zo snel mogelijk worden hervat. De agenten moesten maandag weg nadat zij door Serviërs waren bestookt met handgranaten. Fran^aise met tumor in gezicht overleden PARIJS - De Franpise Chantal Sébi- re is overleden, kort nadat een rechter haar het recht ontzegde om euthanasie te laten plegen. De 52-jarige Sébire was naar de rech ter gestapt omdat een ongeneeslij ke tumor in haar neus haar leven ondraaglijk maakte. Ze werd giste ren dood aangetroffen in haar huis in Plombières-les-Dijon, aldus een bron bij de Franse overheid. Hoe ze is overleden werd niet gezegd. Bin Laden waarschuwt Europese Unie WASHINGTON - Osama bin Laden heeft de Europese Unie gewaar schuwd voor ernstige gevolgen we gens de Deense cartoons over de is lam. De extremist dreigde in een audioboodschap met zware straf fen. De boodschap kwam precies vijf jaar na het begin van de Irak-oorlog. pagina 10: Irak-oorlog bodemloze put Snowboarders komen om in Oostenrijk WENEN - TWee Belgische snowboar ders zijn dinsdag in het Oostenrijk se Zillertal verongelukt. Zij waren met een derde snowboarder, allen mannen (29 tot 31 jaar), bezig aan een afdaling in het Stilluptal, toen ze door een steile rotshelling niet verder konden. Ze besloten te voet verder te gaan, maar twee van hen gleden uit en stortten te pletter. De derde man kon gered worden. bij taxatie elke bezoeker tijdens onze Lenteshow niet alleen heel veel voordeel, maar ook een gratis wasbeurt bij taxatie van zijn of haar auto. En u zult zien: een schone auto op z'n paasbest levert nóg meer op bij het inruilen! Toyota rijders zijn van alle automobilisten het meest tevreden over hun auto, en de service die ze van hun dealer krijgen. Een groot com pliment, want daar doen we 't allemaal voor! Om u te bedanken voor uw vertrouwen, krijgt De gratis wasbeurt geldt alleen bij taxatie van 20 maart t/m 12 april 2008. Wijzigingen voorbehouden. Vlissingen, Industrieweg 23, 0118-410800 Zuidzande, Mariastraat 3, 011 7-452232

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6