Sport Dheedene matchwinnaar Anderlecht Roda JC via stip naar finale Van Bommel meest gehate voetballer van Duitsland Van Nistelrooij ondergaat enkeloperatie 34 Donderdag 20 maart 2008 PZC Arjen Robben al terug op het trainingsveld MADRID - Precies vijftien dagen na de aanslag op zijn enkel keerde Ar jen Robben gisteren terug op het trainingsveld. De snelle aanvaller was juist hersteld van een blessure toen hij begin deze maand in de wedstrijd tegen Recreatio Huelva werd geschopt door Quique Alva rez. Hij kneusde zijn enkel en kreeg te horen dat hij zeker vier weken buitenspel zou staan. Ronald de Boer zet er een punt achter Rijswijk - Ronald de Boer stopt de finitief met voetballen. De oud-in ternational heeft zijn contract bij zijn club Al-Shamal in Qatar inge leverd. De 38-jarige middenvelder wil in elk geval de cursus coach betaald voetbal gaan volgen. De Boer speel de 67 keer voor het Nederlands elf tal. Daarin scoorde hij 13 keer. Met Ajax won hij onder meer in 1995 de Champions League. Man. United wint, Chelsea speelt gelijk LONDEN - Door een 2-0-zege op Bolton Wanderers nam leider Manchester United in de Premier League een voorsprong van drie punten op Arsenal. Christiano Ro- naldo was twee keer trefzeker na mens United. Chelsea, nummer drie van de ranglijst, speelde in een sensationaal duel met 4-4 ge lijk tegen stadgenoot Tottenham Hotspur. Hierdoor komt Chelsea op twee punten van Arsenal. Kostner aan de leiding bij WK kunstrijden CÖTEBORC - Carolina Kostner heeft de leiding genomen bij het WK kunstrijden in Göteborg. De Italiaanse was gisteren de beste in het korte programma, ondanks een slechte landing na een drievou dige Lutz. De 21-jarige Europees kampioene vergaarde 64,28 pun ten, een persoonlijk record. Kost ner heeft de Japanse Mao Asada als voornaamste concurrente. Ondanks onrust gaat fakkel toch naar Tibet PEKING - Tibet blijft onderdeel van de olympische fakkelestafette, on danks de onrust in het bezette land en ondanks internationale op roepen de fakkel uit Tibet te we ren. Volgens een zegsman van de Spelen in Peking is de situatie in Tibet 'gestabiliseerd'. De toorts wordt maandag in het Griekse Olympia aangestoken en begint dan aan een estafette over de wereld met als eindpunt Pe- king. Strenge dopingcontrole olympische paarden HONGKONG - Niet alleen atleten, ook de spring- en dressuurpaar- den kunnen op de Olympische Spelen strenge dopingcontroles te gemoet zien. Er is de internationa le, paardensportbond FEI veel aan gelegen de bezoedelde reputatie van de paardensport op te krik ken. Bij de vorige Spelen in Athe ne testten de springpaarden van de Duitser Ludger Beerbaum en de Ier Cian O'Conner positief Kroaat Lakic mist als enige strafschop in halve finale beker. ALMELO - Roda JC is zondag 27 april in De Kuip de tegenstander van Feyenoord in de nationale be kerfinale. De Limburgse club plaatste zich gisteravond voor de zesde keer in zijn historie voor de eindstrijd. Op het kunstgras in Al melo werd Heracles na strafschop pen verslagen. Na 120 minuten stond er 2-2 op het scorebord. Feyenoord-Roda JC was in 1992 ook de finale van de KNVB-beker. Toen wonnen de Rotterdammers met 3-0. Dat was de laatste bekerfi nale die Roda verloor. In 1997 (te gen SC Heerenveen) zette de club zijn eerste beker in de prijzenkast. In 2000 (tegen NEC) volgde de tweede. Gisteravond bereikte de club via Heracles opnieuw de fina le. In de reguliere speeltijd hadden Gonzalo Garcia-Garcia en invaller Ricky van den Bergh voor Hera cles gescoord. De productie van Roda werd verzorgd door Marcel Meeuwis en Willem Janssen. In de strafschoppenserie werd de Kroaat Srdan Lakic de schlemiel van Hera cles. Hij miste als enige. Bayern München door goals na rust naar finale van de Duitse beker. BRUSSEL - Anderlecht heeft gistera vond in de eerste halve finale van de Belgische beker met 1-0 gewon nen van Germinal Beerschot. Vier minuten voor tijd zorgde Didier Dheedene met een eigen doelpunt voor de Brusselse zege. Collega van Werder: 'Wat hij doet, hoort niet in het voetbal thuis.' door Achille Prick Berlijn - Bayern München-speler Mark van Bommel is bij het Duit se voetbalpubliek de meest gehate speler. De middenvelder blijft in een door boulevardblad Bild gepu bliceerde lijst van 'meest gehate spelers' met ruim 25 procent zijn collega's Maik Franz (Karlsruhe, 13,6 procent) en zijn eigen keeper Oliver Kahn (13,3 procent) ruim voor. Bij een gisteren eveneens ge publiceerde peiling onder trainers en spelers uit de Bundesliga eindig de Van Bommel als tweede, na Maik Franz. Een collega zegt over Van Bom mel: „Ik heb geen idee wat er in zijn hoofd omgaat, maar veel kan het niet zijn." „Hij heeft iedere wedstrijd acties waarvoor hij ge schorst zou moeten worden", zegt Bremen-speler Jensen over Van Bommel. „Wat hij allemaal doet, hoort niet in het voetbal thuis." Woensdag 16 april vindt de return plaats, dan in Antwerpen. Stan dard Luik speelde dinsdag in de halve finale tegen AA Gent. Het kwam daarin niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Bayern München heeft gistera vond ten koste van VfL Wolfsburg de finale van de Duitse beker be reikt. De ploeg komt daarin uit te gen Borussia Dortmund. Bayern München, met Mark van Bommel Jan Polak, speler van Anderlecht, ging onlangs, voor het Uefa-Cup- treffen met Bayern, ook expliciet in op Van Bommel. „Hij provo ceert de hele wedstrijd en maakt altijd problemen. Hij ziet er ook ar rogant uit", meende de Tjechische international. Arrogant, hard en vervelend. Het zal ze bij Bayern München worst zijn. Trainer Ottmar Hitzfeld koes tert Van Bommel als zijn vechters baas nummer één. „Hij kan over de pijngrens heen gaan en brengt de vechtlust en agressiviteit die je als ploeg óók nodig hebt." De ook niet bijzonder geliefde doelman Oliver Kahn nam het onlangs ook voor zijn Nederlandse ploegge noot op. „Iedere topploeg heeft zulke spelers nodig. Hij doet on vriendelijke dingen als het nodig is en laat zien wie de baas is op het veld." Mark van Bommel is de meest gehate speler bij het Duitse voet balpubliek. Bij een peiling onder trainers en spelers eindigt hij als tweede. in de basis, versloeg de bezoekers met 2-0. Franck Ribéry en Mi- roslav Klose maakten na rust de doelpunten. Van Bommel kreeg een gele kaart voor een overtre ding op Marcelinho en werd na 82 minuten gewisseld. Borussia Dortmund, de tegenstan der in de eindstrijd, won dinsdag met 3-0 van Carl Zeiss Jena. Getafe heeft voor het tweede jaar op rij de Spaanse bekerfinale De supporters van Bayern vinden het prachtig. Ze hebben Mark van Bommel al na zijn eerste seizoen uitgeroepen tot speler van het jaar. Juist vanwege zijn zelfbewuste houding die zo goed past bij Bayern, ook al noemt de rest van Duitsland dat arrogant. Mark van Bommel bereikt. De ploeg van Michael Laudrup hield gisteravond in het tweede duel Racing Santander op 1-1. Getafe had het eerste duel met 3-1 gewonnen. Valencia of Barcelo na wordt de tegenstander in de eindstrijd. Die twee clubs, respec tievelijk getraind door Ronald Koe man en Frank Rijkaard, spelen vanavond in Valencia het tweede duel. Valencia hield aan het be zoek van Barcelona een 1-1 over. MADRID - Ruud van Nistelrooij komt dit seizoen mogelijk niet meer in actie voor Real Madrid. De spits van Oranje is gisteren in Amsterdam aan zijn rechterenkel geopereerd. Hij moet volgens de website van Real Madrid ongeveer zes weken rust houden. De Spaanse koploper koestert nog wel enige hoop dat Van Nistelrooij voor de thuiswedstrijd tegen rivaal Barcelona op 7 mei weer speel- klaar is. De deelname van de inter national aan het EK in juni is voor alsnog niet in gevaar. Van Nistelrooij heeft al de hele tweede helft van het seizoen last van de rechterenkel. Hij miste door de blessure de laatste vriend schappelijke interland van het Ne derlands elftal bij Kroatië (0-3). Van Nistelrooij speelde op 24 fe bruari nog wel voor de competitie tegen Getafe. Hij kwam daarna niet meer voor Real in actie. Voor trainer Bernd Schuster van Real Madrid is de blessure van Van Nistelrooij een grote tegenval ler. De spits was vorig jaar met 25 doelpunten clubtopscorer van de Spaanse kampioen. Hij maakte dit seizoen tot nu toe 12 doelpunten. Nuelson Wau (I) van Roda JC zet een sliding in tegen Robert Schilder van Heracles Almelo, foto Dennis Spaan/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64