Zeeland Meester, kijk, Acteur Bruce Kuhn speelt verhaal over passie en opstanding Lentefeest Bruinisse vindt geen doorgang Renesse krimpt Gasten Onze Hoeve kunnen naar Hogezand Zeven cafés doen mee aan Paaspop 2008 "Met drie aandachtsgebieden ben je erg veelzijdig" Breetveltspeeltuin Zierikzee open 22 Donderdag 20 maart 2008 PZC Broadway-acteur Bruce Kuhn woont sinds enige tijd op Schouwen-Duive- land. Hij treedt tijdens de Paaswake op in de Jacobuskerk in Renesse. Broadway-artiest als Marcus en Lucas tijdens Paaswake Renesse. door Ali Pankow RENESSE - De Paaswake in de Jaco buskerk in Renesse in de nacht van zaterdag op zondag biedt een bijzonder programma in de vorm van optredens van Broadway-ac teur Bruce Kuhn. Na rollen in musicals als lesus Christ Superstar en Les Misérables trekt deze man al enkele jaren langs kerken en theaters in Ameri ka met het Lucas-Evangelie in de bekende King James versie. De lief de bracht Bruce Kuhn naar Schou- wen-Duiveland. Hij woont nu al enige tijd met zijn gezin in Burgh-Haamstede. Zijn optreden tijdens de Paaswake betreft de start van zijn loopbaan in Nederland. Hij heeft daartoe het Marcus-Evangelie in de Nieuw Bijbelvertaling in het Nederlands ingestudeerd. De eerste voorstel ling daarvan geeft hij zaterdaga vond om 21.00 uur in de dorps kerk van Renesse. Later op de avond om 22.00, 23.00 en 24.00 uur speelt hij driemaal achtereen het Lucas-Evangelie in het Engels. De vertaling van de tekst wordt daarbij via een beamer geprojec teerd. De voorstellingen van Kuhn worden afgewisseld met verschil- Te weinig kaarten verkocht voor opvolger van Winterfeest. door Ton van den Nouweland BRUINISSE - Het Lentefeest in Brui- nisse gaat niet door. Volgens dorps huisbeheerder Tonnie van der Hul- le loopt de kaartverkoop slecht en is de promotie te laat op gang geko men. „Zeker voor zo'n eerste editie moet je de zaak goed voorberei den. Dat is nu niet gebeurd en dan kun je het feest maar beter cance- len." Met de bands die zaterdag in Bruinisse zouden optreden, wor den nieuwe afspraken gemaakt. lende muziekoptredens. „Na de derde opvoering van het Lu cas-Evangelie is de acteur ongetwij feld aan wat rust toe en trekt hij zich enkele uren terug. Vervolgens werkt Kuhn om kwart over zes 's ochtends weer mee aan de Dage- raadsdienst. Dan speelt hij het op- standingsverhaal volgens het Mar cus-Evangelie", vertelt predikant Piter Goodijk. De Jacobuskerk blijft de hele nacht geopend. Elk uur is er een litur gisch moment en een muziekop- treden. In de kerk liggen meditatie ve teksten en in de koorruimte is er gelegenheid voor gesprekken en voor het schrijven van brieven voor Amnesty International. De hele nacht is er gratis koffie en thee en een broodje verkrijgbaar voor iedereen die een deel of de hele Paaswake meebeleeft. Aan de Dageraadsdienst doen vijf oecumenisch samenwerkende ker ken in de Westhoek van Schou wen mee. Onder het motto Samen Vieren zul len vertegenwoordigers van deze kerken ieder met hun nieuwe paas kaars een gemeenschappelijk vuur aansteken. Broadway-acteur Bruce Kuhn speelt Marcus-Evangelie in het Nederlands en Lucas-Evangelie in het Engels tijdens Paaswake in Ja cobuskerk in Renesse. Feestband Santa Rose speelt nu op 26 april in dorpshuis De Vanger. De andere band - duo De Zware Jongens - komt later dit jaar naar Bruinisse en speelt dan in jeugd soos De Pul of in het dorpshuis. Van der Hulle zet nu in op het Lentefeest van 2009. Hij zou graag zien dat de Stichting Bruinisse hierbij medewerking verleent. Het Lentefeest moet de voorjaars variant worden van het succesvol le Winterfeest dat afgelopen janua ri voor de zevende keer werd ge houden. Dat feest trekt zo'n negen honderd mensen. Dit jaar moest het in een tent worden gehouden wegens brandstichting oudejaarsnacht in het dorpshuis. GerechtsDeurwaordersKantoor j. Zeeland Uit een exploot van t.k. deurwaar der M. Weertman d.d. 14-03-2008 blijkt, dat t.v.v. de besloten ven nootschap De Pagter Vastgoed B.V. aan H.A. VAN DOORN zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kanton rechter te Middelburg gewezen vonnis van 25-02-2008. Bij dit exploot, waarvan H.A. van Doorn een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna en tot ontruiming van de daarin genoemde onroeren de zaak. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes RENESSE - Renesse wordt ietsje klei ner. De komborden aan fietspad Vroonweg staan nu midden in na tuurgebied. Het college vindt het mooier én duidelijker als die 124 meter verderop, bij de Kabbelaars- weg, komen. Daar begint volgens het college ook de bebouwing. BRUINISSE - Voor de ruim dertig kampeerders die Onze Hoeve in Bruinisse moeten verlaten, is ruim te gereserveerd op camping 't Ho- gezand in Sirjansland. Dat zegt Rob van den Bergh van Onze Hoeve. Hij is met buurman Aquadelta Vakantieparks in onder handeling over verkoop van zijn camping. Daarbij is afgesproken dat Onze Hoeve leeg wordt opgele verd. Eigenaar Ton Hammink van 't Hoge Zand verwelkomt de kam peerders uit Bruinisse. Hij heeft veertig standplaatsen beschikbaar en hanteert dezelfde tarieven als Onze Hoeve. De gasten van Onze Hoeve zeggen de verkoop wel heb ben zien aankomen, maar zijn boos omdat ze binnen een maand hun biezen moeten pakken. Ze dreigen naar de rechter te stap pen. Van den Bergh verkoopt de camping omdat zijn zoon geen ho- reca-vergunning krijgt. ZIERIKZEE - Liefhebbers van mu ziek met een drankje kunnen za terdag weer 'van kroegie naar kroe- gie' in Zierikzee. Want dan is het weer Paaspop. Ze ven cafés doen dit jaar mee. De Ge kroonde Suikerbiet bijt om 27.00 uur het spits af met de band De Biet. Om 20.00 gaat het los in De Vlinder met de Baukje Singer- band, in Old Dutch met Cees Dal ton en in 't Visslop met een surpri se-act. Daarna, om 22.00 uur, zet ten de eetcafés 't Centrum en De Banjaard het feest voort met res pectievelijk Dennie Damaro Peter van de Velde en Rogier Voor molen. Discotheque De Steeg sluit om r.oo uur af met Wally Preyll. Schouwen-Duiveland door boomfeestdag weer 80 bomen rijker. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Hun boodschap is zon neklaar: de wereld - en om te be ginnen Schouwen-Duiveland - moet groener. 'Help de lucht van grauw naar blauw' zingen de leer lingen van de Johan Louis de ]on- geschool in Zierikzee tijdens de viering van boomfeestdag 2008. Het is een regel uit het door hen zelf geschreven bomenlied waar mee de Zierikzeese schoolkinde ren de vijfde plaats hebben be haald in het nationale bomensong- festival Kids4trees. Op Schouwen-Duiveland zijn gis teren 80 bomen en ruim duizend heesters geplant en daar hebben de Zierikzeese basisschoolleerlin gen ook hun steentje aan bijgedra gen. Onder het toeziend oog van burgemeester Asselbergs - die het officiële startschot geeft - gaan aan de Basterstraat in Zierikzee rond de klok van negenen zes Amberbo- men en enkele honderden hees ters de grond in. Tot tevredenheid van Asselbergs die zijn waardering uitspreekt voor de inzet van de kinderen en het belang van bo men benadrukt. „En dat is een ver haal dat 365 dagen per jaar verteld moet worden. Want al dat kappen van bomen is slecht voor de na tuur en slecht voor de zuurstof Daarom is het zo belangrijk dat we dat compenseren." Woorden waar Susanne den Hoed uit Kerkwerve zich helemaal in kan vinden. Het is haar ervaring dat er wat dat betreft op Schouwen-Duiveland een gezonde mentaliteit heerst. „Wij zijn zelf vanuit de Randstad naar Schouwen-Duiveland geko men en dan merk je dat er veel ver schil is in hoe er daar en hier met de natuur wordt omgegaan. Hier doen schoolkinderen veel meer dingen buiten dan in de Randstad. ZIERIKZEE - De speeltuinvereniging mr. Breetvelt in Zierikzee begint zaterdag aan een nieuw seizoen. Traditiegetrouw mogen kinderen dan eieren zoeken. De vereniging wil bezoekers graag Ik ben 'natuurmoeder' op de Sa- muelschool en dat fenomeen is in de randstad volstrekt onbekend." Ondertussen zijn de kinderen van de Samuelschool druk in de weer met het knotten van de wilgen op de dreef bij de boerderij van Susan ne en Alex den Hoed. Medewerkers van de gemeentelij ke buitendienst staan hen met raad en daad bij. „Maar ze hebben niet veel hulp nodig. Ze doen het goed", aldus één van de gemeente werkers. Een uurtje later wordt aan de Stoofheul in plan de Heule aan de rand van Nieuwerkerk al net zo en thousiast gewerkt. De gure wind heeft in de nog kale nieuwbouw wijk vrij spel, maar daar trekken de jeugdige planters zich niets van aan. „Meester, de eerste boom zit er al in!", melden twee leerlingen 'Kappen is slecht voor de natuur en slecht voor de zuurstof' van OBS Duiveland trots bij mees ter Maurice Brul. Voordat hij hen kan antwoorden zijn ze al op zoek naar een volgend plantobject. Een paar bomen verder wordt nijver ge zwoegd op het dichtscheppen van een plantgat. „Zo da's zwaar", ver zucht één van de kinderen als hij zijn spa wat al te enthousiast in de grond steekt. Met vereende krach ten wordt het karwei geklaard. „Ze vinden het allemaal hartstikke leuk", zegt meester Maurice. „De kinderen kijken er echt naar uit. En ook uit de buurt hier krijgen ze heel positieve reacties. Leuk, want er zijn ook kinderen uit deze buurt die bij ons op school zitten." Boomplantdag is belangrijk, vindt meester Maurice. „Ik weet uit ei gen ervaring dat het zelf planten van bomen heel goed werkt. Ik heb ooit zelf bomen geplant tij dens boomfeestdag en ik kan die boom nu nog aanwijzen." de overkapping laten zien die met steun van woningcorporatie Zeeuwland kon worden gebouwd. Het eieren zoeken begint om 10.00 uur. De speeltuin ligt aan de Brauwstraat. Boomfeestdag gaat ver terug De boomfeestdag heeft een lange traditie. In 1919 plantten kinderen in Arnhem nieuwe beuken langs de oprijlaan van kasteel Doorwerth. Dat was de voorloper van de eerste echte Nationale Boomfeestdag in 1957. Dat was in park Berg en Bos in Apeldoorn. Aan de editie 2008 werkten op Schouwen-Duiveland 270 basisschool leerlingen en 30 medewerkers van de gemeentelijke buitendienst mee. In 50 jaar zijn door boomfeestdag meer dan 10 miljoen bomen geplant. Management:. Economie en Recht aan Hogeschoollij Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58