Zeeland PZC 21 Glastuinders 'opeens' aan limiet deDRVKKERY SCHOUWEN-DUIVELAND 38 27 Silhouet boven Oosterscheldedijk Nummering is zaak eigenaar Huur dorpshuis 'gewoon' hoger Lange trein Wielrenner Theo Bos wikt en beschikt in Japanse keirinschool f* u- gU** l_.l2Ci.BJCL» OLX.JI DUJJU Donderdag 20 maart 2008 Verbrugge op stoom met plannen voor containerterminal Tip? redzzee@pzc.nl Onduidelijkheid over uitbreidingskansen na invoeren nieuwe regels. door Martijn de Koning NOORDCOUWE - „Eerst mag je alles en opeens mag je niks." Een aantal glastuinbouwers op het eiland rea geert verbaasd op de nieuwe uit- breidings(on)mogelijkheden van hun bedrijf Degenen van wie de gemeente Schouwen-Duiveland vindt dat ze glastuinbouw als 'ne venfunctie' hebben, mogen in veel gevallen opeens geen meter meer groeien, terwijl die mogelijkheden tot voor kort nog bijna onbeperkt waren. De reden dat de regels veranderen, is de aanstaande komst van een nieuw bestemmingsplan voor het buitengebied op het hele eiland. Die vervangt de plaatselijke plan nen, waarmee op meerdere plek ken andere mogelijkheden waren. Uitbreiding van glastuinbouw wordt nu aan meer regels gebon den. Voor ondernemers die dat als hoofdfunctie hebben (24 op Schouwen-Duiveland), geldt een maximumgrootte van twee hecta re, aangevuld met een reeks voor waarden over onder meer hoogte en breedte van gebouwen en de aanleg van een groenstrook. Van de zeven glastuinders die de bepaling 'nevenfunctie' kregen, mogen de kassen maar tweedui zend vierkante meter beslaan. On werkbaar, menen uienteler T. Doo- ge (Oosterland) en bloemenkwe- ker H. van der Wekken (Noordgou- we). Zij kunnen in dat geval geen meter meer vergroten, terwijl dat Ondernemers met glastuinbouw als 'nevenfunctie' mogen in veel gevallen geen meter meer uit breiden. Volgens een aantal van hen is dat wel noodzakelijk. in de oude bestemmingsplannen nog onbeperkt was toegestaan. „Ik heb twintig hectare grond", legt Van der Wekken uit. „Dan wil ik wel de mogelijkheid om ook naar twee hectare te gaan, net als de an deren." De bloemenkweker heeft concrete plannen om uit te breiden naar één hectare. Die komen nu in het gedrang. Dooge heeft geen plan nen op korte termijn. „Maar de kansen dichttimmeren betekent la ter het einde van mijn bedrijf Ik heb twee zonen die interesse heb ben in overname. Die kunnen het wel schudden als ze in de toe komst nooit kunnen uitbreiden." Daarnaast stellen de tuinders de vraag ter discussie wat een 'neven functie' is. „Ik haal zestig tot vijfen zestig procent van mijn omzet uit de kassen", stelt Van der Wekken. „Maar de gemeente kijkt naar de oppervlakte. Dat vind ik vreemd." Dooge gooit het over een andere boeg. „Ik heb twee aparte bedrij ven, die toevallig op hetzelfde ter rein zijn gevestigd. Het gaat dus niet om hoofd- of nevenfunctie." De glastuinders zijn uitgenodigd voor een gesprek bij de gemeente. Daarna kijkt die of ze de regels als nog aanpast. »g| door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Het plaatsen van huis nummers op gevels van bestaande panden is de verantwoordelijk heid van woningeigenaren. Burge meester en wethouders van Schou wen-Duiveland voelen zich niet ge roepen iets te doen aan het ontbre ken van nummerbordjes op veel woningen in met name de Zierik- zeese binnenstad. Dat antwoordt het college op vra gen van de fractie van Groen- Links. Die constateerde vorige maand dat het voor veel huizen en winkels onduidelijk is welk num mer daarbij hoort. De partij is bang dat dit vertraging oplevert voor bijvoorbeeld hulpdiensten. B en W geven aan dat ze nog nooit klachten hebben gehad. Ster ker nog: een paar jaar geleden is onderzocht of het nodig was de huisnummers in het buitengebied beter te markeren. Hulpdiensten gaven toen aan nooit problemen te hebben met het vinden van de juiste locatie. „De voertuigen zijn uitgerust met moderne navigatie- apparatuur", schrijft het college. De overheid is overigens wél ver plicht bij nieuwe huizen voor nummering te zorgen, voegt het college er nog aan toe. ZIERIKZEE - Het silhouet van een zware vrachtwa gen tekent zich af boven de Oosterscheldedijk. Een kraan zwaait met zijn grijper heen en weer. Een beeld dat de komende maanden nog veelvul dig te zien zal zijn. Gestaag wordt gewerkt aan de Oosterscheldedijken bij Zierikzee. De dijken moeten worden versterkt en dat betekent stenen storten en daarna afgieten met teer. Voor de fietsliefhebbers een streep door de reke ning, want het populaire buitendijkse fietspad is daardoor deze zomer onbruikbaar foto Ruben Oreel Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 zierikzee - De huurverhoging van dorpshuizen in de gemeente Schouwen-Duiveland gaat ge woon door. Dat antwoordt het col lege op vragen van de fractie van Alert! De partij vroeg zich af of het op trekken van de huur naar 25 euro per vierkante meter per jaar per 1 januari 2009 wel doorgaat na een artikel in weekblad Wereldregio. Daarin gaf een ambtenaar aan dat 'het niet gaat lukken' om de plan nen op tijd door te voeren. Tip? redactie@pzc.nl Dat Goese echtpaar woont vlak bij het spoor, zonder daar al te veel hinder van te hebben. Alleen 's nachts, als alles stil is, wil er nog wel eens een locomotief door de slaapkamer denderen. Onlangs was het weer zo ver. De heer des huizes werd wakker uit zijn eerste slaap, van het geluid van een naderende trein. En dat bleef maar duren. Nu was hij wel slaperig, maarzon lange trein bevreemdde hem zelfs in zijn sluimertoestand. En die trein bleef maar rijden. De volgende morgen meldde hij het voorval aan zijn partner. Die keek hem met grote ogen aan. „Een trein, welnee vannacht heeft de wasmachine gedraaid." vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met tomatensoep, speklapjes met rode bieten, of aardappel-groenteschotel en hangop met boerenjongens 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 Zie ook: www.drukkenjmiddelburg.nl t/m 22 maart Boekenweekgeschenk GRATIS bij aankoop van€ 11.50 aan Nederlandstalige boeken Bernlef, De Pianoman vrijdag 21 maart 15.00 uur Marja de Lange presentatie Voor wie vleugels heeft zaterdag 22 maart 15.00 uur Follie a Deux

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57