Voorgoed verknocht aan het vormgeven van glas Cuban Heels opent Bluesroute Middelburg Programma Dijkrock Digi.ten.ne, digitaal tv kijken, voor maar 6,95 per maand B pzc Donderdag 20 maart 2008 33 Echtpaar Bleeker opent galerie en glasblazerij in Dorpsstraat Breskens. De galerie met glaskunst van het echtpaar Bleeker wordt vanmiddag offi cieel geopend. foto Peter Nicolai door Anita Tournois breskens - Cor Bleeker, afkomstig uit de kop van Noord-Holland maar jaren woonachtig in de Ach terhoek, miste de zee op een gege ven moment zodanig dat hij met zijn echtgenote Wilma op zoek ging naar een nieuwe stek. En die werd gevonden, in Het Heem, een wijk net even buiten Breskens. Na vier jaar noopt hun beider fasci natie voor glas hen echter, om te zien naar een nieuwe locatie. De beoefening van de glaskunst en het lesgeven breidden zich steeds verder uit. Daardoor ontbrak op een gegeven moment de benodig de ruimte. Aan de Dorpsstraat in Breskens, waar eerder een drukke rij gevestigd was, vonden ze de nieuwe, geschikte werkplek met bovendien ruimte om het werk tentoon te stellen. De Bleekers hebben de afgelopen tijd hard gewerkt om hun droom gestalte te geven. Vanmiddag zal de burgemeester van Sluis, [aap Sa- la, hun nieuwe galerie annex glas blazerij Art-Glass-Studio openen. Het werk dat in de galerie wordt geëxposeerd, laat zien dat het echt paar diverse richtingen van de glas kunst beoefent. Een tiffanielampje is Cors eerste werkstuk, dat hij vijf tien jaar geleden maakte. Het zorg de ervoor dat hij voorgoed aan het vormgeven van glas verknocht was. Na tiffanie volgde glas-in-lood. Daanra vormde glasblazen een nieuwe uitdaging. Cor Bleeker be kwaamt zich in deze richting aan Syntrawest in Brugge, een multi functioneel opleidingsinstituut Net als haar man is Wilma Bleeker in de loop der tijd verslingerd ge- In de galerie met etalage komen de glasobjecten mooi tot hun recht raakt aan het materiaal. Zij stort zich met passie op technieken als fusing, slumpen en painting (emailleren op glas). De verworven kennis brengen ze in praktijk door het geven van cur sussen en in workshops. En dat wordt nu eenvoudiger. Het nieuwe atelier is lekker ruim, zodat ook verschillende ovens en andere be nodigdheden gemakkelijk ge plaatst kunnen worden. Via tuin deuren is de glasblazerij verbon den met de galerie. In deze ruimte met etalage komen de diverse glas objecten - vooral vazen en schalen - mooi tot hun recht. Naast eigen werk zijn andere kunstenaars van harte welkom er hun werk te expo seren. Janneke Neele uit Brugge toont tijdens de opening kleurrij ke papier-machékunst, naar eigen ontwikkeld procédé. I_1 Opening Galerie/Glasblazerij u Art-Glass-Studio, Dorpstraat 10 in Breskens, vandaag om 16.00 uur door burgemeester Jaap Sala. Vanaf morgen is de galerie dagelijks open van 11.00 tot 18.00 uur. Bands uit binnen- en buitenland op dertien locaties in binnenstad. middelburg - De bekende blues band Cuban Heels is morgen avond de openingsact van de Bluesroute Middelburg. De groep speelt vanaf 20.15 uur in café 't Schuttershof, dat voor het eerst sinds lange tijd weer opgenomen is in de route. In totaal zijn er con certen op dertien locaties in de binnenstad. Er is behoorlijk wat buitenlandse inbreng. In De Herberg verzorgt de Brian Tambling Band uit Ier land een eerbetoon aan Muddy Waters. In café 't Hof is Stinky Lou The Goon Mat uit Frank rijk te zien. De Amerikaanse zangeres Karen Neumann geeft met haar band een concert in Desafinado. Verder staan er twee Belgische acts op het programma: The Baboons in De Groene Pulk en Howlin' Bill 8c His Blues Circus in 't Hart van Middelburg. Verder doen aan de Bluesroute mee: The Pebbles (die een speciale Jimi Hendrix-set spelen, in Ameri can Bar), de Zeeuwse groep Betty Doghouse (in Seventy), The Blue Hogs ('de Daltons van de Neder- blues', in café Bommel), de Lim burgse band Bugaboo Tang ('t Fust), de Middelburgse groep The Blues Sensation (Dinges), de Rob bert Fossen Blues Band (De Mug) en Bradley's Circus in De Geere. De meeste deelnemers aan de Bluesroute verdelen hun optre dens in drie sets: halverwege de avond, aan het eind van de avond en aan het begin van de nacht. Alleen Bradley's Circus treedt twee keer op: om 22.30 en om 0.00 uur. Festivalorganisatie mikt zowel op de blues- als op de rockliefhebbers. bath - Het jaarlijkse festival Dijk rock bij Bath heeft zijn program ma compleet. Op de vrijdagavond treden de Ruben Hoeke Band en Remember Rory op. Op zaterdag is het de beurt aan Sweat3, String Riot, Undercover, Action in DC en als slotact Road Kill. Dijkrock wordt op 18 en 19 april gehouden. De zaterdag begint met het beken de open podium, waar beginnen de regionale bands proberen een plaatsje te veroveren voor de editie van volgend jaar. De organisatie heeft gestreefd naar een programma dat aantrekkelijk is voor zowel de blues- ais de rock liefhebber. De vrijdag staat vooral in het teken van de blues, waarbij de Ruben Hoeke Band rhythm blues, boogiesoul en rock combi neert, terwijl Remember Rory uit sluitend muziek van de legendari sche Rory Gallagher speelt. De eerste band op zaterdag is de winnaar van het open podium van vorig jaar: de uit Brabant af komstige band Sweat3, die num mers speelt van onder anderen Krezip, Nirvana, Anouk en Shejyl Crow. String Riot, een bekende uit de regio, is de tweede band van de avond en maakt onvervalste rock. Undercover komt uit België en brengt covers van minder bekende nummers. Action in DC is een van de beste AC/DC-tributebands. Afsluiter Road Kill, opgericht in 1993, geldt als een van de vooraan staande Nederlandse bands op het gebied van heavy metal. Filmmakers zoeken nog amateurspelers stroodorp - Aart Tamini en Tau- ta Dibrani, twee studenten aan de UVA zijn voor het maken van de speelfilm Zure Melk als eindexa menproject nog op zoek naar ama teurtoneelspelers. „We hebben nog enkele mannen nodig vanaf circa veertig jaar en ouder", laat Di brani weten. De film wordt opge nomen tijdens drie weekenden in Stroodorp op Noord-Beveland. Nadere info: www.zuremelk.com. Expositie leden Kunstkring middelburg - In galerie In de Schellevisse in Middelburg is tot eind april werk te zien van enkele leden van de Zeeuwse Kunstkring. Christel Wijland exposeert acryl- schilderijen. Renée Mink toont een achttal van haar beelden. Va'n keramiste Tessa Braat is een fraaie keuze uit haar oeuvre te zien. Nieuwkomer binnen de kring is Frederike Doeleman. Zij exposeert hier haar keramische objecten. Zeg je Zeelandnet abonnement op en bespaar 108,- per jaar* Alle populaire zenders, in totaal 23 tv- en 19 radiozenders ie ontvanger t.w.v. 89,95 gratis in bruikleen Heel eenvoudig binnen 10 minuten zelf aan te sluiten Hulp bij opzeggen kabel tv aansluiting bij Zeelandnet Primafoon t,i<pn.com 0900 0244 Volgens digitelevisie.nl kost analoog tv kijken in deze regio bij Zeelandnet 15,95 pm. Digitenne kost slechts 6,95 pm, jaarlijks bespaar je 108,-. Vergelijk je huidige zenderaanbod met het pakket van Digitenne en kijk op kpn.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51