Zeeland Huis in Heinkenszand wijkt voor nieuw pad Een oefenruimte om jaloers op te zijn 1 durea Robbert Lavën Certificaten op De Akkerwinde Schipper vaart dronken rond Kijk snel op pzc.nl/specials Over de Dijk krijgt een goede wandel en fïetsverbinding. door Harmen van der Werf heinkenszand - Eén huis slopen en nieuwbouwwijk Over de Dijk in Heinkenszand heeft een prima nieuwe verbinding voor fietsers en voetgangers met de scholen en het centrum van het dorp. Het klinkt behoorlijk ingrijpend, maar het gaat echt gebeuren. Jacob Valckestraat 35 moet eraan geloven, als het aan het college van B en W van Borsele ligt. B en W hebben deze week besloten de wo ning te kopen en af te breken. Het woord is 3 april aan de gemeente raad en dan kan )acob Valckestraat 35 tegen de vlakte. Over de Dijk is met de nieuwe ver binding geholpen. De kortste weg voor voetgangers en fietsers loopt nu voorlangs de hoofdingang van congres- en sportcentrum De Sten- ge. Die route is niet handig, want vooral bedoeld voor wandelaars. Door nieuwbouw achter De Sten- ge zijn de scholen sinds kort ook minder gemakkelijk bereikbaar. De nieuwe verbinding kan soelaas bieden. Volgende week woensdag is er overigens over de verkeerssi tuatie bij de scholen overleg tus sen onder meer gemeente, basis scholen en dorpsraad. Taalproblemen Dyslexie? Foutloos lezen en schrijven een droom S.M. Bosch Docente Nederlands Remedial Teacher Master of Education Voor advies en begeleiding, bel vrijblijvend: (0113) 57 22 44 06 20 56 08 05 of mail: smbosch@zeelandnet.nl Paasbrood met amandelspijs, broodhaantjes en nestjes met ei i Ambachts AmbiichtitMkker £0 (jOuAc^j^JUM SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG B pzc Donderdag 20 maart 2008 23 Stouten-vnii Voorst Verkoop en reparatie van uw witgoed (altijd even bellen voor een afspraak) P O D O - POINT nisse - Tillen en bukken kan vanaf gisteren geen problemen meer ge ven op werk- en zorgboerderij De Akkerwinde aan de Lageweg bij Nisse. Vrijwilligers, stagiaires, me dewerkers en deelnemers moch ten rond het middaguur allemaal het certificaat 'Houding en Bewe ging op de Werkplek' in ontvangst nemen. Ze hebben twee ochten den werkhoudingen geoefend en theorielessen gevolgd. De Akker winde bood de cursus aan onder het motto 'voorkomen is beter dan genezen'. Repeteren in de gerenoveerde oefenruimte aan de Verrijn Stuartweg. foto Willem Mieras Vernieuwd pand van Euphonia en Confetti gaat officieel open. door Lilian Dominicus goes - Ze zijn een jaar aan het klussen geweest. De muren zijn ge- sausd, er is een keuken in gezet en een nieuwe vloer gelegd. Met rela tief weinig middelen is het muziek vereniging Euphonia en Jeugd- korps Confetti gelukt om van hun onderkomen een pand te maken waren de meeste andere muziek verenigingen in Nederland jaloers op zijn: meerdere, grote oefen ruimtes, geïsoleerde ligging op een industrieterrein en een eigen bar voor de sociale contacten. Zaterdag 5 april opent wethouder Sophie van 't Westeinde de gere noveerde oefenruimte aan de Ver- rijn Stuartweg 33 in Goes officieel. „Tijd om ons weer te concentreren op waar we goed in zijn: muziek maken", zegt Frank Traas van Jeugdkorps Confetti/Excelsior. Euphonia en Confetti 'hokken' nu al een tijdje in dezelfde oefenruim te, maar daar is wel veel overleg met de gemeente aan vooraf ge gaan. Euphonia repeteerde eerst in De Legerdiek aan de Westwal (bij het Leger des Heils). „Daar kwa men steeds meer panden voor huisvesting en het aantal klachten over geluidsoverlast nam toe", ver klaart Eddy Kaaisteker van Muziek vereniging Euphonia. Het huurcontract van Confetti, die al aan de Verrijn Stuartweg zat, liep na tien jaar af Een nieuw huurcontract werd de vereniging te duur. „De gemeente wilde ons er eigenlijk uit hebben. Het pand zou niet geschikt zijn." Euphonia stuitte in de zoektocht naar een nieuwe ruimte op het pand aan de Verrijn Stuartweg. 'Het is tijd om ons weer te concentreren op waar we goed in zijn: muziek maken' „Het moest geschikt zijn om te re peteren, er was veel opslagruimte nodig voor ons slagwerkmateriaal, maar we wilden ook een barretje." En zo ontstond het idee om sa men te werken. De gemeente zag het ook zitten en werkte mee. Traas: „Het was onze enige red ding. We moesten de financiën rondkrijgen. De senioren namen met hun optredens maar een paar tientjes mee naar huis." Een gezamenlijk concert hebben ze nog niet op touw gezet. „Maar het is misschien wel een idee", vin den Kaaisteker en Traas allebei. In elk geval willen ze de komende tijd energie steken in het werven van nieuwe jeugdleden. Wie zich geroepen voelt muzikant te wor den, is welkom op de opening, be nadrukken de twee. Opening gerenoveerde oefenruimte Euphonia en Confetti, zaterdag 5 april, 16.30 uur. Daarna receptie tot 18.00 uur. Met optredens. hansweert - Een schipper van een binnenvaartschip is dinsdag avond aangehouden op de Wester- schelde bij Hansweert, omdat hij te veel gedronken had. De Ver- keerscentrale Hansweert zag op de radar dat het schip een zwalkende koers voer en zelfs aan de grond raakte. De waterpolitie heeft de schipper een vaarverbod opgelegd van vijf uur. Ook kreeg hij twee processen-verbaal, eentje voor het niet aan boord hebben van een goede kaart van de Westerschelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47