PZCI21 Tunneltje is in zicht 27 deDRVKKERY Vlag Marokko bij herdenking Veel fietsen nog niet opgehaald Lange trein 38 Verbrugge op stoom met plannen voor containerterminal Tip? redgoes@pzc.nl KAPELLE - Onder het motto: 'wat de jeugd kan, kunnen wij ook' plantten de 99-jarige Jan Rouw (rechts) en Leuntje de Puit-Koster gistermiddag een laagstam notenboom in de voortuin van ver zorgingscentrum Cederhof in Kapelle. Ze werden daarbij een beetje geholpen door medewerkers van aannemingsbedrijf Van Sabben, dat de boom in het kader van de jaarlijkse boomfeestdag heeft geschonken. 'Okkeneuten' zouden goed zijn voor de prostaat en de hersenen. „En ik vind ze nog lekker ook", voegde Leuntje er aan toe. foto Willem Mieras Markt 51 Middelburg T0118886886 kapelle - Tijdens de herdenking van de Tweede Wereldoorlog op de Franse begraafplaats in Kapelle, op 14 mei, wordt dit jaar voor het eerst het Marokkaanse volkslied ge speeld. Ook wordt de Marokkaan se vlag gehesen. Voorheen klon ken alleen het Nederlandse en het Franse volkslied. Het Franse leger telde meer dan honderdduizend Marokkaanse soldaten die ook in Zeeland vochten. Al jaren komen vele Marokkaanse Nederlanders naar de plechtigheid. goes - Nog bijna honderd fietsen staan rechts in de loods aan de Westhavendijk in Goes. Ze zijn al lemaal drie weken geleden wegge haald op het station. Nog eens een heleboel staan er links: de oogst van vorige week. Er staan dure, nieuwe fietsen, een paar wrakjes en alles wat daartussen zit. Eige naars melden zich maar mondjes maat. Wie zijn fiets, die buiten de rek ken op het station is aangetroffen, terug wil, moet twintig euro boete betalen en zich identificeren. Al een paar weken zitten medewer kers van de gemeente vier dagen in de week een paar uur per dag te wachten, maar veel volk komt er niet. Er is zo weinig animo dat de loods vanaf volgende week maar twee dagen in de week open gaat: op woensdag van 13.00 tot 17.00 en op zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. Veel mensen die wel komen, zwe ren hun fiets netjes in het rek te hebben gezet. Iemand anders moet hem er hebben uitgehaald. De medewerkers van de gemeente kunnen alleen maar vaststellen dat als iedereen zijn fiets in het rek zet, dergelijke opruimacties niet nodig zouden zijn. ZEEUWSE 222 I Hp? redactie@pzc.nl Dat Goese echtpaar woont vlak bij het spoor, zonder daar al te veel hinder van te hebben. Alleen 's nachts, als alles stil is, wil er nog wel eens een locomotief door de slaapkamer denderen. Onlangs was het weer zo ver. De heer des huizes werd wakker uit zijn eerste slaap van het geluid van een naderende trein. En dat bleef maar duren. Nu was hij wel slaperig, maarzo'n lange trein bevreemdde hem zelfs in zijn sluimertoestand. En die trein bleef maar rijden. De volgende morgen meldde hij het voorval aan zijn partner. Die keek hem met grote ogen aan. „Een trein, welnee. Vannacht heeft de wasmachine gedraaid." Wielrenner Theo Bos wikt en beschikt in Japanse keirinschool Donderdag 20 maart 2008 Wethouder ijvert voor fietstunnel in randweg bij Wilhelminadorp. door Frank Balkenende WILHELMINADORP - De Goese wet houder Rinus Dieleman zet alles op alles om toch een fietstunnel aan te leggen onder de toekomsti ge zuidelijke randweg bij Wilhel minadorp. De vrees bij de Belan genvereniging Wilhelminadorp en een aantal raadsfracties dat het tunneltje door gebrek aan geld zal sneuvelen, vindt Dieleman dan ook ongegrond. Vanavond praat de Goese raad over de aanleg van de randweg, waar het dorp al jaren om roept. Op de Westhavendijk kruist die weg het fietspad. Er zijn twee va rianten, eentje met een gelijkvloer se kruising en eentje met een fiets tunnel. De laatste is een veiligere, maar wel duurdere oplossing. Het werk is begroot op 2,3 miljoen euro, terwijl er maar 1,9 miljoen euro voor is gereserveerd. Het hangt volgens Dieleman van de aanbesteding af of er geld over schiet voor het tunneltje. „Zo niet, dan kom ik bij de gemeenteraad te rug voor een aanvullend krediet. Dat geld is dan wel ergens in de be groting te vinden", zegt Dieleman. Goes heeft een reputatie als fiet- sersstad op te houden. Ze doet mee aan Fietsbalans-2, een onder zoek waarin fietsers nagaan hoe fietsvriendelijk de stad is. Een fiets- tunneltje in de randweg lijkt dan bijna noodzakelijk. Het fietspad wordt intensief gebruikt, zeker in het toeristenseizoen. Inmiddels is onderzocht of bewo ners van het Goese Meer 's avonds geen hinder ondervinden van au tolichten op de randweg. Door slim te beplanten en het tracé in te richten valt dat te voorkomen. WILHELMINADORP Langeweg De gemeente Goes gaat een randweg aanleggen bij Wilhelminadorp om het dorp te ontlasten van verkeer dat nu nog via de Westhavendijk, Brugstraat en Langeweg richting N256 rijdt. Nieuwe Randweg. I Aanleg begint najaar 2008, oplevering eind 2009. Fietstunneltje kost zo'n drie ton. B W willen het tunneltje graag aanleggen, maar dat hangt af van de aanbesteding. Geld is er nog niet voor gereserveerd. Brugstraat Randweg bij Wilhelminadorp PZC Rolant Quist vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met.. tomatensoep, speklapjes met rode bieten, of aardappel-groenteschotel en hangop met boerenjongens 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 Zie ook: www.drukkerijmiddelburg.nl t/m 22 maan Boekenweekgeschenk GRATIS bij aankoop van 11,50 aan Nederlandstalige boeken Bernlef, De Pianoman vrijdag 21 maart 15.00 uur Marja de Lange presentatie Voor wie vleugels heeft zaterdag 22 maart 15.00 uur Follie a Deux

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45