Verknocht aan vormgeven van glas ^rv Super W: voordeel! 0: 3: 49 69 9t 49 Cuban Heels opent Bluesroute Middelburg 99 Expositie leden Kunstkring In de Schellevisse Filmmakers zoeken nog amateurspelers I W pzc Donderdag 20 maart 2008 33 De galerie met glaskunst van het echtpaar Bleeker in Breskens wordt vanmiddag geopend. foto Peter Nicolai Echtpaar Bleeker opent galerie en glasblazerij in Dorpsstraat Breskens. door Anita Tournois BRESKENS - Cor Bleeker, afkomstig uit de kop van Noord-Holland maar jaren woonachtig in de Ach terhoek, miste de zee op een gege ven moment zodanig dat hij met zijn echtgenote Wilma op zoek ging naar een nieuwe stek. En die werd gevonden, in Het Heem, een wijk net even buiten Breskens. Na vier jaar noopt hun beider fasci natie voor glas hen echter, om te zien naar een nieuwe locatie. De beoefening van de glaskunst en het lesgeven breidden zich steeds verder uit. Daardoor ontbrak op een gegeven moment de benodig de ruimte. Aan de Dorpsstraat in Breskens, waar eerder een drukke rij gevestigd was, vonden ze de nieuwe, geschikte werkplek met bovendien ruimte om het werk tentoon te stellen. De Bleekers hebben de afgelopen tijd hard gewerkt om hun droom gestalte te geven. Maar vandaag is het zover. Vanmiddag zal de burge meester van Sluis, Jaap Sala, hun nieuwe galerie annex glasblazerij Art-Glass-Studio openen. Het werk dat in de galerie wordt geëxposeerd, laat zien dat het echt paar diverse richtingen van de glas kunst beoefent. Een tiffanielampje is Cors eerste werkstuk, dat hij vijf De aanbiedingen ii|n fetdif ven donderdif 20 maart I/ra maandaf 21 maart 200S. j'Sjee. drukfouten wel u txrlocW «wbetottW Voae a"e i!-c t-;t- tien jaar geleden maakte. Het zorg de ervoor dat hij voorgoed aan het vormgeven van glas verknocht was. Na tiffanie volgde glas-in-lood. Daanra vormde glasblazen een nieuwe uitdaging. Cor Bleeker be kwaamt zich in deze richting aan ïtf gedaan. Syntrawest in Brugge, een multi functioneel opleidingsinstituut. Net als haar man is Wilma Bleeker in de loop der tijd verslingerd ge raakt aan het materiaal. Zij stort zich met passie op technieken als fusing, slumpen en painting (emailleren op glas). Ook maakt middelburg - In galerie In de Schellevisse aan de Lange Noord straat in Middelburg is tot eind april werk te zien van enkele le den van de Zeeuwse Kunstkring. Christel Wijland exposeert acryl- schilderijen met sterk geabstra heerde beelden uit de werkelijk heid. Renée Mink toont een acht tal van haar beelden. Van keramis te Tessa Braat is een fraaie keuze uit haar oevre te zien. Nieuwko mer binnen de kring is Frederike Doeleman. Zij exposeert hier haar keramische objecten. Verder is er werk te zien van Cobi Boone en Ben Game. De galerie is geopend: di. t/m vrij. 10 - 17 uur en op za. 13 -17 uur. stroodorp - Aart Tamini en Tau- ta Dibrani, twee studenten aan de Universiteit van Amsterdam zijn voor het maken van de korte speel film Zure Melk als eindexamenpro ject nog op zoek naar amateurto neelspelers. „Bij de eerste audities hebben we al enkele enthousiaste spelers kun nen selecteren, maar we hebben nog enkele mannen nodig vanaf circa veertig jaar en ouder", laat Di brani weten. De film wordt opge nomen tijdens drie weekenden in het buurtschap Stroodorp op Noord-Beveland.Voor nadere in formatie: www.zuremelk.com. ze glasjuwelen. Vooral Jugendstil spreekt haar aan. De verworven kennis brengen ze in praktijk door het geven van cur sussen en in workshops. En dat wordt nu eenvoudiger. Het nieuwe atelier is lekker ruim, zodat ook verschillende ovens en andere be Bands uit binnen- en buitenland op dertien locaties in binnenstad. middelburg - De bekende blues band Cuban Heels is morgen avond de openingsact van de Bluesroute Middelburg. De groep speelt vanaf 20.15 uur in café 't Schuttershof, dat voor het eerst sinds lange tijd weet opgenomen is in de route. In totaal zijn er con certen op dertien locaties in de binnenstad. Er is behoorlijk wat buitenlandse inbreng. In De Herberg verzorgt de Brian Tambling Band uit Ier land een eerbetoon aan Muddy Waters. In café 't Hof is Stinky Lou The Goon Mat uit Frank rijk te zien. De Amerikaanse zange res Karen Neumann geeft met haar band een concert in Desafma- nodigdheden gemakkelijk ge plaatst kunnen worden. Via tuin deuren is de glasblazerij verbon den met de galerie. In deze ruimte met etalage komen de diverse glas objecten - vooral vazen en schalen - mooi tot hun recht. Naast eigen werk zijn andere kun stenaars van harte welkom er hun werk te exposeren. Janneke Neele uit Brugge toont tijdens de ope ning kleurrijke papier-maché- kunst, naar eigen ontwikkeld pro cédé. In de galerie met etalage komen de glasobjecten mooi tot hun recht We zien grote vissen en veel poe- zen, maar ook beelden in dezelfde techniek, die sterk aan bronzen re fereren. KI Opening Galerie/Glasblazerij Art-Glass-Studio, Dorpstraat 10 in Breskens, vandaag om 16.00 uur door Jaap Sala, burgemeester van Sluis. Vanaf morgen is de galerie dagelijks geopend van 11.00-18.00 uur. De monstraties glasblazen elke woens dag om 14.00 en 16.00 uur. Voor groepen ook op afspraak. Inlichtingen over cursussen en work shops: tel. 0117-381737 of 06-22060133. Zie ook: www.art-glass-studio.nl. do. Verder staan er twee Belgische acts op het programma: The Ba boons in De Groene Pulk en How- lin' Bill His Blues Circus in 't Hart van Middelburg. Verder doen aan de Bluesroute mee: The Pebbles (die een speciale Jimi Hendrix-set spelen, in Ameri can Bar), de Zeeuwse groep Betty Doghouse (in Seventy), The Blue Hogs ('de Daltons van de Neder- blues', in café Bommel), de Lim burgse band Bugaboo Tang ('t Fust), de Middelburgse groep The Blues Sensation (Dinges), de Rob bert Fossen Blues Band (De Mug) en Bradley's Circus in De Geere. De meeste deelnemers aan de Bluesroute verdelen hun optre dens in drie sets: halverwege de avond, aan het eind van de avond en aan het begin van de nacht. Bradley's Circus treedt twee keer op: om 22.30 en 0.00 uur. De allerscherpste prijs. 100% Vers geperst sinaasappelsap zonder toevoegingen fles 1 liter s 1 irrer J209 I Roomboter croissants vers uit eigen oven Arff Senseo Koffiepads alle soorten promcTtiepak 48 pads ASS Palm Speciale* krat 24 flesjes a 30 cl aclle-literprijs 1.32 12^3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35