Zeeland Opvang ex-gevangenen in boerderij 38 WALCHEREN Veere worstelt met foute luifel Lange trein déÜRVKKERY Werkstraf voor betasten meisje Straks leven hier egeltjes, mussen en spinnetjes PBWSwmmi Wielrenner Theo Bos wikt en beschikt in Japanse keirinschool Donderdag 20 maart 2008 blemen uit voort komen. Op een gegeven moment moet je ook een beetje doorzetten om je doelstel ling te kunnen bereiken." De boerderij die Door op het oog heeft, moet grondig worden opge knapt. De karakteristieke schuur wordt verbouwd, een andere schuur wordt gesloopt. In de schu ren worden zestien kamers ge bouwd, er komt ook een nachtwo ning voor de begeleiders. De woning die op het terrein staat, wordt een werkproject: de cliënten gaan deze zelf opknap pen. De verbouwing van de boer derij moet eind 2009 klaar zijn. Stichting Door wil huis buiten Middelburg voor zwaardere cliënten. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - In een boerderij aan de Golsteinseweg bij Middelburg komen zestien (ex-) gedetineerden wonen. Ze blijven daar tijdelijk, tot ze hun leven weer op de rails hebben. De gemeente Middelburg wil meewerken aan het plan. De stichting Door is al langer ac tief, voornamelijk op Walcheren. In de Stationsstraat in Middelburg en het voormalige hotel Elisabeth in Vlissingen worden ook (ex-) ge vangenen opgevangen. Mensen die net uit de gevangenis komen en geen onderdak hebben, kunnen bij Door terecht. Daar naast biedt de stichting begelei ding aan gedetineerden die bijna vrij komen. Ze worden er voorbe reid op hun leven na de gevange nis. Door heeft een eigen werk plaats waar de bewoners weer werkervaring kunnen opdoen. In de boerderij aan de Golsteinse weg komen de 'problematischer' cliënten te wonen. „Dat zijn men sen die iets zwaardere begeleiding nodig hebben", vertelt bestuurslid Pieter Porreij. „Die psychisch wat meer belast zijn. Mensen die we in Vlissingen nooit hebben opgeno men omdat we daar in verband met de omgeving voorzichtiger zijn geweest. Het zijn echt geen mensen die gestoord zijn, maar mensen die veel begeleiding nodig hebben." De vijftien mensen blijven negen maanden tot anderhalf jaar op de 1^1 In een boerderij net buiten Mid- delburg komen zestien (ex-) ge vangenen te wonen. Ze worden daar begeleid tot ze klaar zijn om op eigen benen te staan. boerderij wonen. Daarna vertrek ken ze naar een eigen huis. Over dag zijn ze aan het werk en 's avonds om elf uur moeten ze bin nen zijn. „We stellen voorwaar den", zegt Porreij. „De mensen moeten drugsvrij zijn - dat testen we ook elke week - en er mag geen alcohol gebruikt worden." Porreij verwacht niet dat de op vang problemen in de buurt ople vert. „Tegen onze komst naar ho tel Elisabeth was ook wat weer stand, daar is nu niets meer van over. Ik heb alle begrip voor de ge voelens van de buurt, maar in de praktijk blijkt dat er bijna geen pro GRIJPSKERKE - De gemeente Veere probeert alsnog de illegale bouw vergunning te rechtvaardigen voor de luifel van garage Roelse in Grijpskerke. Die is veel groter dan het bestemmingsplan toestaat. Buurman W. Melis stelt dat de lui fel het licht wegneemt. Hij eist al zes jaar dat het bouwsel aan de Loodholseweg wordt gesloopt. Maar de gemeente Veere blijft dat weigeren. De gemeente erkent dat er een 'dwingende reden' is de bouwver gunning alsnog te verscheuren. Maar in plaats daarvan proberen burgemeester en wethouders de vergunning te 'repareren'. Dat kan, zoals de Raad van State vorig jaar suggereerde, door vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan. Deze week besloten B en W dat te doen. Daarbij verwierp het college een bezwaarschrift van de buur man dat onlangs nog 'gegrond' was verklaard door de gemeentelij ke bezwarencom missie. Dat wil nog niet zeggen dat de kwestie nu is opgelost. De buurman kan op nieuw naar de rechter stappen. „De bouwvergunning is derhalve nog niet onherroepelijk", aldus de gemeente. zeeuwseE!ZI3E!3BH Tip? redactie@pzc.nl Dat Goese echtpaar woont vlak bij het spoor, zonder daar al te veel hinder van te hebben. Alleen 's nachts, als alles stil is, wil er nog wel eens een locomotief door de slaapkamer denderen. Onlangs was het weerzo ver. De heer des huizes werd wakker uit zijn eerste slaap, van het geluid van een naderende trein. En dat bleef maar duren. Nu was hij wel slaperig, maar zo'n lange trein bevreemdde hem zelfs in zijn sluimertoestand. En die trein bleef maar rijden. De volgende morgen meldde hij het voorval aan zijn partner. Die keek hem met grote ogen aan. „Een trein, welnee vannacht heeft de wasmachine gedraaid." Markt si Middelburg T 0118 886 886 MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank veroordeelde gisteren een 65-jarige Vlissinger conform de eis tot een taakstraf van 120 uur. De man, die alles ontkent, zou zijn vierjarig buurmeisje onze delijk hebben betast. Het meisje speelde met kinderen van de man in een badje in de tuin. Na afloop zou zij door hem zijn betast en moest zij ook hem onzedelijk be tasten. Volgens de man had hij haar met geen vinger aangeraakt en berustte alles op roddels. BUTTINGE - Martijn, Dennis, Joost en de andere le den van de jeugdnatuurclub De Vleermuis uit Grijpskerke waren gistermiddag druk in de weer om bij Buttinge een echte Zeeuwse haag aan te planten. Op het terrein van Hans Hooftman plant ten ze tussen een aantal essen, struiken als de kardinaalsmuts, liguster en meidoorn. Zulke heg gen waren in het verleden ook op Walcheren te vinden. Hooftman voorspelde dat binnen de kort ste keren musjes, spinnen, egeltjes en andere die ren in en om die haag een mooi plekje vinden. foto Lex de Meester Verbrugge op stoom met plannen voor containerterminal Tip? redwalch@pzc.nl vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met tomatensoep, speklapjes met rode bieten, of aardappel-groenteschotel en hangop met boerenjongens 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 Zie ook: www.dmldcenjmiddelburg.nl t/m 22 maart Boekenweekgeschenk GRATIS bij aankoop van 11,50 aan Nederlandstalige boeken Bernlef, De Pianoman vrijdag 21 maan 15.00 uur Marja de Lange presentatie Voor wie vleugels heeft zaterdag 22 maart 15.00 uur Follie a Deux

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23