Uitbaters in geldnood WÊÊÊÊÊÊÊÊm winde nieuwe fiat 500 1 2 en 3 Hugo Claus laat indrukwekkend oeuvre achter Heropening showroom Vlissingen PZ Zoek de verschillen Luiuiu.qenietenopzijnitaliaans.n HET WEER: Regen d Afscheid van een moedige brandweerman Donderdag 20 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 68 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Veel gezinnen van horecaondernemers leven in stille armoede. den haag - Een op de vijf gezin nen van horecaondernemers leeft onder de armoedegrens. Belangrij ke oorzaak is de gebrekkige kennis van het starten en draaiende hou den van een bedrijf, stellen des kundigen. Uit de Armoedemonitor 2007 van het Sociaal en Cultureel Planbu reau blijkt dat 22 procent van de horecaondernemers in stille ar moede leeft, meer dan in enige an dere branche. Alleen boerengezin nen komen met twintig procent in de buurt. De droom van star ters in de horeca loopt door geld problemen veelal uit op een finan ciële en persoonlijke nachtmerrie. Gebrek aan zakelijke vaardigheden en opleiding is een belangrijk ob stakel voor veel horecaonderne mers. Zo blijkt het voeren van een boekhouding voor veel starters te hoog gegrepen. „De meesten ken nen hun winstcijfers niet, hun om zet niet en weten zelfs niet hoe veel ze moeten verdienen om uit de kosten te komen", zegt Joop Vendrik, eigenaar van een restau rant en adviseur bij de Horeca On dernemers Academie. Danny Maas van Florijn Schuld hulpverlening in Gouda helpt jaar lijks 120 ondernemers bij het ma- Startende horecaondernemers komen in financiële problemen doordat ze niet weten hoeveel ze moeten verdienen om uit de kosten te komen. ken van een doorstart: „Iedereen kan een horecazaak beginnen, sinds in 2001 de vestigingseis is ge schrapt. Het gaat veel te makkelijk: je betaalt een borgsom en de eer ste maand huur en je kunt begin nen. Naar een ondernemingsplan wordt niet gevraagd." Maas en Ven drik bepleiten herinvoering van een verplichte opleiding om begin nende ondernemers tegen zichzelf te beschermen. pagina 15: cafébaas aan de verkeerde kant van de bar pagina 3: commentaar PSV en Ajax gelijk, Roda JC in bekerfinale eindhoven - PSV heeft gisteren een belangrijke stap richting de vierde achtereenvolgende landsti tel gezet. In eigen stadion werd het 0-0 tegen directe achtervolger Ajax. Met nog vijf duels te spelen blijft het verschil tussen beide clubs op de ranglijst vier punten. Roda JC haalde gisteravond de fi nale om de KNVB-beker. Het won na strafschoppen (5-3) van Hera cles. In de reguliere speeltijd was de stand in Almelo 2-2. In de ver lenging werd niet meer gescoord. Roda speelt in de finale tegen Feye- noord. Dat schakelde NAC met 2-0 uit in de andere halve finale. pagina 34 en 35: meer over Heracles- Roda JC en PSV-Ajax Onrust bij personeel ziekenhuis Vlissingen vlissingen - In het Vlissingse zie kenhuis is gisteren onrust onder het personeel ontstaan na een ver gadering dinsdagavond van de me dische staven van de ziekenhuizen Goes en Vlissingen. In die vergade ring zou duidelijk gemaakt zijn dat Goes de vestigingsplaats wordt van het nieuwe Zeeuwse hoofdzie kenhuis. Gedacht wordt aan de op richting van een actiecomité om het geluid van het personeel te kunnen laten horen. pagina 27: ziekenhuispersoneel denkt aan actiecomité Inval in Irak was terecht antwerpen - Hugo Claus is gister middag op 78-jarige leeftijd in het Antwerpse Middelheim-zieken- huis overleden. Dat heeft uitgeve rij De Bezige Bij bekendgemaakt De Belgische schrijver, schilder en cineast leed aan de ziekte van Alz heimer. Volgens de uitgever had Claus zelf het moment van zijn dood bepaald en had hij om eutha nasie gevraagd. Claus laat een in drukwekkend oeuvre na. Hij schreef zowel poëzie als proza en toneel en kreeg talrijke literaire prijzen. Als belangrijkste werk van Claus wordt Het Verdriet van België beschouwd. pagina 9: Vlaamse sfinx met talent voor geluk Grootste vloerenassortiment van Zeeland! ■raWSECEII b&GUS Imabo LOGUS Vlissingen, Marie Cuneweg 9-13, Vlissingen. T. 0118 - 69 00 25 www.logus.nl Michiel de Ruyter is geen kermis attractie Hfens 10% aantal reacties: 421 Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en5; Buitenland: 6 en 8; Me ningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13 en 15: Cultuur: 16; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 28 en 29; Cul tuur: 33; Sport: 34 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. r Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231 8 71 1688 55 5530 E DEN HAAG - Minister-president Jan Peter Balken- Madame Tussauds in Amsterdam. Balkenende po- honderden foto's gemaakt en alle maten opgeno- ende heeft gisteren in het Catshuis in Den Haag seerde 9 januari in het Catshuis. Samen met men. Ook legden de beeldhouwers de kleur van zijn wassen evenbeeld onthuld. De 'dubbelgan- beeldhouwers van de Tussauds Studio's uit Lon- het haar, de ogen en de huid gedetailleerd vast. ger' van de premier is vanaf vandaag te zien in den is de pose van het beeld bepaald. Daarna zijn foto Robin Utrecht/ANP Italië ligt de komende weken in Zonnemaire! Met op-en-top Italiaans design uan o.a. Selua, Minotti, Artemide en Poliform. Wie in dit 'little Italy' zijn/haar slag slaat maakt kans op een lang weekend gratis in de nieuwe Fiat 500 rijden, een weekend Tirol of: een Fiat 5 00-' Nieuwsgierig? Ongeduldig? Kijk nu op:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1