Acties treffen vooral binnenvaartschepen GRATISS WAARDEBON 25% 'Nederland zal gevolgen voelen van internationale kredietcrisis' PZC ELKE TWEEDE CARTRIDGE KORTING Dow Terneuzen steekt geld in emissiereductie PZC Donderdag 20 maart 2008 1 3 Bij knooppunt Evergem lagen gisteren al meer dan honderd schepen. door Wout Bareman EVERGEM - De acties van Vlaamse ambtenaren troffen gisteren vooral de binnenvaart. Bij de sluis van Evergem - een belangrijk knoop punt op de noord-zuidroute via het Kanaal Gent-Terneuzen - had den zich aan het eind van de mid dag al ruim honderd Belgische, Ne derlandse en Franse binnensche pen verzameld. Er waren geen sta kers te zien; volgens de bonden was het sluispersoneel gewoon niet op komen dagen. De stakingsestafette, die maandag was begonnen in Oostende en Zee- brugge, verlegde zich gisteren voor een belangrijk deel naar de haven van Antwerpen. Daar werden be langrijke knooppunten als de sluis in Wijnegem (Albertkanaal) en ook even de Zandvlietsluis door ac tievoerders bezet. Ook de vaart op Brussel lag stil. Bij Wijnegem lagen in de loop van de middag zo'n vijftig binnensche pen te wachten. De Zandvlietsluis werd enkele uren geblokkeerd. Het leverde nauwelijks hinder op voor de vooraf gewaarschuwde zee vaart. De zeevaart op het Kanaal Gent-Terneuzen ondervond wei nig of geen hinder van de acties, die zich vandaag verplaatsen naar Limburg. Bij de sluis van Evergem wordt het Wl Vlaamse ambtenarenbonden zeg- gen eerst een afspraak met minis ter Bourgois af, maar willen van daag toch praten. De bonden ei sen vijf procent salarisverhoging. Centraal Planbureau voorziet afname van economische groei. DEN HAAG - De Nederlandse econo mie zal het effect van de interna tionale kredietcrisis in de tweede helft van dit jaar voelen. De groei valt terug tot 2,25 procent tegen over 3,5 procent vorig jaar, stelt het Centraal Planbureau (CPB) in het Centraal Economische Plan. Doordat de economie eind 2007 een groeispurt maakte, duurt het langer voordat de gevolgen van de crisis voelbaar zijn. Het CPB spreekt van een overloopeffect dat puur statistisch is. Volgens direc teur Coen Teulings heeft de Neder landse economie het 'werkelijk flo rissant' gedaan. „Maar de komen de twee jaar zal de groei duidelijk vertragen." Dat komt door de pro blemen op de Amerikaanse hui zenmarkt. De kwakkelende Ameri kaanse economie heeft zijn weer slag op de wereldhandel en daar door ontwikkelt de Nederlandse export zich minder uitbundig. Hoewel de uitvoer volgend jaar al weer iets aantrekt, zal de economi sche groei in 2009 verder afzwak ken tot 1,75 procent. De bedrijfsin vesteringen komen door de kre dietcrisis onder druk te staan en dat remt de winstgevendheid. Dat is slecht voor de werkgelegenheid 1^ De groei van de economie zal in de tweede helft van het jaar afne men als gevolg van de internatio nale kredietcrisis. Dat stelt het Centraal Planbureau. 17 april brengt PZC de special Wonen Tuinen voorjaar 2008 uit. Een verfrissend magazine met inspirerende ideeën voor huis en tuin. Adverteren? Neem contact op met: 0113 - 31 55 20 werk vermoedelijk pas morgen of zaterdag hervat. De verwachting is dat er dan zo'n tweehonderd sche pen oponthoud hebben opgelo pen. Voor de meeste schippers, on der wie ook veel Zeeuwen, loopt de schade in de duizenden euro's. Die schadepost is nergens te verha len. De Vlaamse ambtenaren eisen van Vlaams minister Geert Bourgois (bestuurszaken) een salarisverho ging van vijf procent. Aanvankelijk zag het er naar uit dat een delega tie gisteravond nog met de minis ter om de tafel zou gaan, maar een aantal vakbondsbestuurders zag geen kans meer op tijd in Brussel te zijn. Volgens de bonden wordt er vandaag zeker met de minister gepraat. Havenbestuurders spreken van een miljoenenschade en een be schadigd imago van de havens. en voor de bestedingen van Neder landse consumenten. Voorlopig staat de arbeidsmarkt er goed voor. De werkloosheid daalt dit jaar tot zo'n 300.000 personen. Mede door de krapte op de ar beidsmarkt stijgen de lonen dit jaar 3,25 procent. Maar werkne mers eisen ook meer loon omdat de inflatie stijgt door de hogere hu ren en energieprijzen. De malaise op de beurzen en de minder snel stijgende huizenprij zen laten de consument ook niet onberoerd. Dat effect is volgens het CPB deels psychologisch. „Het consumentenvertrouwen heeft eind vorig jaar al een harde tik ge kregen door de berichten over de crisis en de aandelenmarkten in de VS, terwijl de Nederlandse eco nomie het toen prima deed." TERNEUZEN - Dow investeert in Ter- neuzen ruim 12 miljoen euro in het verminderen van de emissies in een van haar fabrieken. De investering houdt verband met het besluit om in de fabriek waar ethyleen oxide (EO) en ethyleen glycol (EG) gemaakt worden, te stoppen met de productie van EG en alleen EO te produceren. De uit gave betekent tijdelijk werk voor 100 tot 150 externe aannemers. Door gebruik van nieuwe techno logie leidt dit project ook tot een vermindering van zeventien pro cent van de emissies door deze fa briek op de lokatie in Terneuzen. Dow reikte gisteren ook de jaarlijk se contractors awards uit voor de best presterende en de veiligste on deraannemer. BIS industrial Services kreeg de prestatieprijs, Kaefer werd gehul digd voor zijn veiligheidspresta ties. Icm 2-jarig Vodafone 27,50 abonnement (200 belminuten/sms) Icm 1-jarig T-Mobile Relax 150 abonnement (150 belminuten) Bij inlevering van deze bon ontvangt u 25% extra korting op alle Wecare cartridges, geschikt voor printers van Epson, HP, Brother, Dell, Lexmark en Canon. 51 Goes 0113-323555 Korte Kerkstraat 1 Vlissingen 0118-430290 Walstraat 99 Middelburg 0118-651691 Markt 65 Terneuzen 0115-616121 Havenstraat 28 Dordrecht 078-6351441 Voorstraat 266 Breda 076-5141945 Karrestraat 7 Etten-Leur 076-5441441 Markthof 7 Roosendaal 0165-521952 Roselaar 49 Bergen op Zoom 0164-233403 Wouwsestraat 18 Oosterhout 0162-420033 Arendshof 5 RITEL.NL - Goes 0113-240740 Pearyweg 1 (geen bezoekadres)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13