nloze put mmmtm mm £81121}$, 'Ik schaam me voor de man die ik ben geworden' marinier Jeffrey Lucey in zijn afscheidsbrief PZC Donderdag 20 maart 2008 1 1 De stijgende kosten zijn niet ver klaarbaar door meer militaire ac ties, betere bescherming van de troepen, verbetering van de uitrus ting of het trainen en opleiden van het Iraakse leger. Ook oplopen de uitgaven voor brandstof, voed sel en medische verzorging bieden onvoldoende basis. Vast staat dat de Irak-oorlog rneer dan duizend miljard dollar zal kosten Dat de kosten verder stijgen staat vast, zelfs als het Amerikaanse le ger in Irak wordt afgebouwd. Een volledige terugtrekking binnen twee jaar kost nog eens 147 miljard dollar in 2009. Het geleidelijk terugbrengen van de Amerikaanse militaire aanwe zigheid tot 40.000 man in 2010 vergt 318 miljard dollar extra. President Bush streeft ernaar uit eindelijk 55.000 VS-militairen per manent in Irak te stationeren: de zogenoemde Korea-optie. De kos ten daarvan zijn niet becijferd. Wat Bush' opvolger van dit plan zal vinden, is lastig te voorspellen. Vast staat dat de kosten van de Irak-oorlog hoe dan ook meer dan 1000 miljard dollar zullen belo pen, een cijfer dat het onderzoeks instituut American Academy of Arts and Sciences in november 2002 al noemde in het rapport War with Iraq. Begin maart stuurden twee senato ren een brief aan de Amerikaanse rekenkamer. Daarin vroegen zij wat er was gebeurd met de olie-in komsten van Irak, geschat op 50 tot 100 miljard dollar per jaar. Vol gens het duo had dat geld besteed moeten worden aan de wederop bouw van het land. Nu dragen de Amerikaanse belas tingbetalers de last, terwijl het Iraakse oliegeld op bankrekenin gen terechtkomt van oliemaat schappijen en regeringsfunctiona- grootvader van Jeffrey, een vete raan uit de Tweede Wereldoorlog, hem terug naar het ziekenhuis. Hij smeekte het personeel om zijn kleinzoon te helpen. Ze wilden hem niet opnemen. Een paar we ken later, op 22 juni 2004, was hij dood. „Ik haalde de strop van zijn hals", zegt zijn vader Kevin. „Dat was de laatste keer dat ik mijn zoon heb vastgehouden." kenhuis voor hulp, hun zoon werd gedwongen opgenomen. Een psychiater concludeerde dat hij een gevaar was voor zichzelf en an deren, maar tot verbijstering van zijn ouders was de marinier vier dagen later alweer thuis. Lucey ver toonde tekenen van alcoholisme. Het legerziekenhuis wilde alleen nuchtere mensen in behandeling nemen. Nog geen week later bracht de Garmin navigatiesysteem 'Hüvi 250W Europa 11 cm breedbeeld flitspalen voorgeïnstalleerd Bestel nu ook online op www.halfords.nl Aanbiedingen zijn vrijblijvend en geldig t/m 30 maart 2008 en zolang de voorraad strekt. Wijzigingen in prijzen en/of specificaties, druk- Union stadsfiets 'Hydra Jubilee' Shimano Nexus 8 versnellingen aluminium frame en verende voorvork Shimano rollerbrakes verende zadelpen naafdynamo automatische verlichting Prijs van een vergelijkbare A-merk fiels bij de vakhandel. GARM en/of zetfouten voorbehouden. «KBiviKiajefcstBJBi organisatie stichting zevenheuvelenloop Zorgverzekeraar RUNNERS SSKS ^de Gelderlander Zorgverzekeraar VGZ is hoofdsponsor van de Marikenloop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11