Zeeland Debat over biddag is wat eenzijdig Klaverveld mag van provincie best groeien m lil Politie getuige van aanrijding Mosselsector is bereid te innoveren Mishandeling na ergernis in het verkeer Paasbotenshow in Scharendijke B PZC Woensdag 19 maart 2008 I 29 ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Goes Middelburg Oostburg Sas van Gent Zierikzee onze vestigingen zijn op 21 maart a.s. gesloten i.v.m. Goede Vrijdag Bijeenkomst trekt vooral mensen die alles willen laten zoals het is. door Rob Paardekam THOLEN - Bid- en dankdag in de ge meente Tholen moeten blijven zo als het is. Althans, dat vonden de meeste mensen die gisteravond in Meulvliet het debat van de lokale fractie van de Christenunie (CU) bijwoonden. Niet zo gek, want het publiek bestond vooral uit leden van de partij en afgevaardigden van allerlei kerken op het eiland. De discussie over bid- en dankdag woedt volop in Tholen. Een meer derheid van de gemeenteraad wil de dag anders gaan invullen. Het gemeentehuis zou voortaan open moeten zijn, openbare scholen hoeven niet meer te sluiten en bouwers die voor de gemeente werken, worden niet meer ver plicht hun werk neer te leggen. Een brede maatschappelijke discus sie, zoals de CU die graag had ge zien, kwam er niet. Daarom orga niseerde de fractie zelf een discus sie-avond. Daar klonken toch voor al sombere geluiden over de aan staande veranderingen. Dominee C. Blenk, die de inleiding verzorg- Tijdens een bijeenkomst van de ChristenUnie over bid- en dank dag in Tholen klonken gisteren sombere geluiden over de aan staande veranderingen. VLISSINGEN - Terwijl Vlissingse agenten op de Hellingbaan een duo wilden aanspreken, werd dat tweetal geschept door een auto. De bestuurder reed vervolgens ge woon verder, achtervolgd door en kele agenten. Op het Stadhuisplein werd hij aan gehouden. Daar vertelde de 45-jari ge, uit de gemeente Veere afkom stige, bestuurder dat hij de twee had aangereden omdat ze hem be stolen hadden. Na de aanhouding van de automobilist is de politie op zoek gegaan naar de twee man nen. Die waren echter verdwenen. de, sprak zelfs over 'het nemen van ons verlies' en 'het kruis dat gedragen moet worden'. Anderen deden een beroep op de fractie om niet in te stemmen met versoe peling van het beleid, zoals het openstellen van het gemeentehuis op bid- en dankdag. Maar dat wa ren veelal mensen van allerlei ker ken, die tot de aanhang van de SGP gerekend moeten worden. De realiteit is dat de aanhang van de ChristenUnie wel degelijk ver deeld is over de kwestie. Dat bleek al uit een kleine enquête die de fractie zelf hield. Zo vindt een aan zienlijk deel van de leden dat het gemeentehuis best open mag. Een vrouwelijk lid liet gisteren een wat 'vooruitstrevender' geluid horen. Ze kwam veertien jaar geleden op Tholen wonen en wilde op biddag na de kerkdienst boodschappen doen. Maar op Tholen waren de winkels gesloten. Ze ging naar Ber gen op Zoom. En wat zag ze daar? Heel veel mensen die 's ochtends nog in de kerk zaten, waren aan het winkelen. „Hoe kun je dat nou maken?", vroeg ze zich af. „Van de niet-christenen eisen dat hier alles dicht blijft, en dan zelf gaan winke len in Bergen op Zoom. Daar ver dien je geen respect mee." De fractie van de ChristenUnie zal nu een standpunt moeten gaan be palen. Volgende week donderdag praat de raadscommissie al over de toekomst van bid- en dankdag in de gemeente Tholen. BRUlNiSSE - Met de Emergo Fol ding Longline zetten de Bruse ne ven Marinus en Rinus Padmos een volgende stap in de ontwikke ling van de 'optimale' zaadinvang- installatie. De mosselsector is meer dan bereid om te innoveren, verwijst Marinus Padmos naar het zware weer waarin de sector ver keert. „Maar we moeten wel de kans krijgen." Na een paar jaar met zogenaamde Padmosnetten te hebben geëxperi menteerd, hebben de neven een nieuw systeem uitgedokterd om mosselzaad in te vangen. De Emer go Folding Longline bestaat uit aan elkaar te koppelen buizen van 44 meter, waaraan netten worden gehangen. Op zich is die werkwij ze niet nieuw, licht Padmos toe. Wel nieuw is dat dit systeem in klapbaar is, in tegenstelling tot de gangbare buizen die zeker hon derd meter meten. Dat betekent dat er effectiever gewerkt kan wor den, qua vervoer en bijvoorbeeld opslag. De twee neven hebben een vergunning gekregen om de Emer go Folding Longline dit jaar te be proeven bij zandplaat de Vuil baard in de Oosterschelde en in de Waddenzee. Vandaag varen de Bruenaren met een eerste Longli ne uit. GOES - Een verkeersergernis leidde maandagavond tot een mishande ling van twee mannen op het Mo lenplein in Goes. Een 23-jarige Kapellenaar had ge tankt aan de Patijnweg in Goes en reed de weg weer op. Hij zag daar bij een 27-jarige Goesenaar over het hoofd. Dat had geen gevolgen. Toch was de Goesenaar zo boos dat hij de achtervolging inzette. Via Kapelle kwam het tweetal uit eindelijk op het Molenplein te recht. Daar was inmiddels ook een 24-jarige vriend van de Kapellenaar aangekomen De 27-ja- rige Goesenaar mishandelde beide mannen daarop door ze te schop pen en te stompen. Hij meldde zich later die avond op het bureau. SCHARENDIJKE - In en om de haven Kloosternol in Scharendijke wordt gedurende de paasdagen een bo- tenshow gehouden. Zowel nieuwe als gebruikte zeil en motorschepen worden ge toond. In de showroom en in de watersportwinkel zijn maritieme workshops. De gratis toegankelijke Grevelingen Boat Show duurt van zaterdag tot en met maandag en is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. GS verwerpen bezwaren tegen groei van bedrijventerrein. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De gemeente Tholen mag bedrijventerrein Kla verveld in Oud-Vossemeer met twee hectare uitbreiden. Dat heeft het dagelijks provinciebestuur gis teren bepaald. De provinciale subcommissie had zich negatief uitgesproken over de uitbreiding. Volgens dit adviesor gaan mogen kleine bedrijventerrei nen maar zeer beperkt groeien, ter wijl hier sprake zou zijn van een forse uitbreiding. De subcommis sie vindt de groei van Klaverveld sowieso een beetje onzinnig, om dat even verderop het grote bedrij venterrein Welgelegen ligt. Gede puteerde Staten (GS) hebben het advies van de subcommissie naast zich neergelegd. Ze vinden dat de gemeente de noodzaak van uitbrei ding goed heeft aangetoond. Er lag ook nog een bezwaar van een bewoner van de Molenstraat. Hij ziet uitbreiding van Klaverveld niet zitten, omdat de ontsluiting van het terrein niet goed geregeld zou zijn. Het verkeer dat vanuit Tholen komt, moet een stukje door de kern rijden om het bedrij venterrein te bereiken. De bewo ner eiste een rechtstreekse ontslui ting vanaf de Oud-Vossemeerse- dijk op Klaverveld. De gemeente heeft volgens de provincie terecht gesteld dat dat geen optie is. Top 10 Algemeen klassement 9 10 Marie de Jonge Piet Pladdet Paul Marcel Rooze Thomas Jouke van Dam Michel Elmar de Kok Jeffrey Kees Huizen Vosje Fc Wonderstok Scheldemondl Stelletje prutsers FC Talm Fc de bikkelaars Micky boys Ektor FC Bal op het dak TobCoach Top 10 Rondeklassement 7 8 9 10 R. Coone P. Kluts Ramon Jan Elfrink Marijn Traas Kevin Rick Niek Rentmeester Bouterse Elmar de Kok Feyenoord forever BreskensA2 Barca De Groe Fctrez 123 Fc Deaz Rentmeester DBA Ektor Heerenhoek Terneuzen Vlissingen Lewedorp Meliskerke Oostkapelle Vlissingen Kerkwerve Vlissingen Goes Sluiskil Breskens 's-Heerenhoek Breskens Heinkenszand Goes Gravenpolder Goes Yerseke Kerkwerve 1031 1013 1007 994 992 990 985 985 983 979 Top 5 Superleague Klassement 1 Appeltje eitje Lewedorp 8759 2 Volharding Ovezande 8672 3 Meeuwen Zoutelande 8414 4 Vlissingen Vlissingen 8211 5 Scheldemond Vlissingen 8163 Ga voor de volledige klassementen van Voetbalcoach van het Jaar naar www.pzc.nl/voetbalcoach SALON IKI GRIEKS RESTAURANT PARTYCENTRUM GOES Iedere donderdag en vrijdag Vers Visbaar €14,95p.p. Beestenmarkt 10 - Goes tel. (0113)215 715 www.saloniki.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81