Binnenland Ernest Louwes blijft doorvechten DEZE PASEN IS UW OUDE AUTO HET HAASJE. Volvo Selected Used Cars. Als nieuw, behalve de prijs. PZC Woensdag 19 maart 2008 I 7 Afwijzende uitspraak Hoge Raad in Deventer moordzaak. DEN HAAG - Ernest Louwes zet de strijd voor herziening van zijn zaak onverminderd voort. Dat zei hij gisteren nadat hij in Den Haag de uitspraak van de Hoge Raad over de Deventer moordzaak had aangehoord. De Raad wees een herzieningsverzoek af „Er zijn twee mensen die weten dat de uitspraak van de Hoge Raad ïoo procent fout is", zei Louwes. „Dat zijn de moordenaar van de weduwe Wittenberg en ik." Lou wes' advocaat Geert-Jan Knoops beaamde dat de verdediging nog diverse procedures in petto heeft, onder meer aanvullend forensisch onderzoek. Knoops noemde de be slissing van de Hoge Raad 'zeer te leurstellend, maar het is niet het einde van de Deventer moord zaak'. De raadsman zei dat hij sa men met Louwes en anderen werkt aan een nieuw herzienings verzoek. Knoops zei te hopen dat over een jaar of twee de regels voor herzieningsverzoeken zijn ge moderniseerd. Volgens het hoogste rechtscollege is er uit de nieuwe informatie die door Knoops werd ingebracht, geen ernstig vermoeden ontstaan dat Louwes onterecht is veroor deeld. De raad beval in juni vorig jaar zelf nader onderzoek. Dat ge De hand van Ernest Louwes (r) wordt vastgehouden door zijn echtgenote als zij worden opgewacht door de media na de uitspraak van de Hoge Raad. foto Marcel Antonisse/ANP beurde omdat moest worden uitge zocht waarom de verklaring van de beheerder van een begraaf plaats niet was voorgelegd aan het hof De rechters die hem veroor deelden, kenden deze getuigenis daardoor niet en kon die dus niet meenemen in hun oordeel over Louwes. De beheerder zou in 1999 vlak na de moord hebben ver klaard dat de klusjesman van de weduwe al de dag voor ontdek king van haar dood aan hem had verteld, dat de vrouw niet meer leefde en hoe dat kwam. Op basis van het nieuwe verhoor van de be heerder wordt niet duidelijk dat de klusjesman de mededeling van de dood van Wittenberg vóór ont dekking van haar dood heeft ge- fW* Het herzieningsverzoek in de De- venter moordzaak is gisteren door de Hoge Raad afgewezen, tot grote teleurstelling van de veroordeelde en zijn advocaat. daan, aldus de Hoge Raad. Ernest Louwes zei na de uitspraak: „Ik laat me niet wegzetten als een mis dadiger. Justitie is volkomen voor bijgegaan aan alle nieuwe feiten die ik heb ingebracht. Ik blijf erbij dat ik ten onrechte ben veroor deeld. Wat mij is overkomen kan iedere Nederlander overkomen." De tot twaalf jaar cel veroordeelde Louwes zit in het laatste jaar van zijn detentie en mag in de week einden al naar huis. Reacties op uitspraak Opinieonderzoeker Maurice de Hond, die gelooft in Lou wes' onschuld en hem door dik en dun steunt, kondigde gister middag alvast civiele procedu res aan tegen de Staat der Ne derlanden en de klusjesman van de vermoorde weduwe. De uitspraak van de Hoge Raad ver raste De Hond niet. „De Raad heeft zijn onvermogen laten zien de rechtsstaat te bescher men." Klusjesman Michael de Jong reageerde vlak op het nieuws dat de zaak Louwes niet wordt heropend. De laatste jaren wa ren er meer, onterechte mo menten van vreugde geweest als er een einde gekomen leek aan de nasleep van de zaak. Volgens De Jongs advocaat Jan Vlug zijn zijn cliënt en diens vriendin door alle ontwikkelin gen de laatste jaren volledig murw gebeukt. Maar nu lijkt er toch een eind aan de slepende zaak gekomen te zijn. Vlug ge looft niet dat er een vervolg komt door de civiele procedu res. „Elke advocaat kan je zeg gen dat zulks kansloos is. Er hebben zich 29 rechters over deze zaak gebogen in acht jaar tijd. Een nieuwe rechter gaat de zaak echt niet weer wegen." Deze Pasen is het zeer de moeite waard om een bezoek te brengen aan de Volvo Occasionshow bij de Volvo-dealer. Want daar staat nu een groot aantal jonge Volvo Selected Used Cars op hun paasbest in de showroom. Een selecte keur van de allerbeste occasions die aan maar liefst 13 zekerheden voldoen. Door en door betrouwbaar, met volledige Volvo-garantie en deze Pasen met veel voordeel. Nieuwsgierig? Kom dan van donderdag 20 tot en met zaterdag 22 maart naar de Volvo Occasionshow. En ontdek dat het vinden van een topoccasion een eitje wordt. Voivo. for life

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7