beetje druk van de ketel 'We versterken elkaar' x FïïFFaFi TOM FORD PZC nog 3 weken omroep zeeland B PZC Woensdag 19 maart 2008 j 2 7 Knelpunten in het Coese wegennet TILROE OPTIEK BETAALBARE BRILMODE voor wie goed wilt ogen PDR5CHE DESIGN Official Licensed Product Kijk snel op pzc.nl/specials lees nd leef Bestaande kringloop is niet bezorgd over komst van Leger des Heils. door Rob Paardekam THOLEN - De Kringloopwinkel Tho- len heeft geen problemen met de komst van zo'n zelfde winkel van het Leger des Heils. Dat zegt initia tiefneemster Marga van der Dus- sen. Ze is wel blij dat de nieuwe kringloopwinkel in Sint-Maartens dijk komt. „Want twee in één kern lijkt me niet zo slim." Het Leger des Heils deed zijn plan nen voor Tholen maandagavond uit de doeken in Meulvliet. De or ganisatie wil in Sint-Maartensdijk een dienstencentrum opzetten met daarin onder meer een kring loopwinkel. In de zaal merkte ie mand op dat er al zo'n winkel is. Ton Geene van het Leger des Heils zei dat te beseffen. „Maar wij heb ben die winkel nodig om de ande re dingen te bekostigen", zei hij. Volgens Geene zijn er wel gesprek ken geweest over mogelijke samen werking tussen de winkels, maar die hebben niets opgeleverd. Volgens Marga van der Dussen van de bestaande kringloopwinkel in de Timpa-hal in Tholen-stad is het misschien maar beter zo. „La ten we het gewoon apart doen." Volgens haar hoeven de twee win kels elkaar helemaal niet te becon curreren, maar zullen ze elkaar aanvullen. „We hebben niet dezelf de spullen. Dus wat mensen bij ons niet kunnen krijgen, vinden ze misschien wel in de andere kringloopwinkel en andersom." Puzzelrit Heinkenszand op tweede paasdag heinkenszand - Motor- en auto club De Zeeuwen houdt op maan dag 24 maart een puzzel-gezellig- heidsrit voor het hele gezin rond Heinkenszand. Deelname kan met auto, motor of scooter. Voor de beginnende rijder is er een eenvoudige route uitgezet met gemakkelijke opdrachten. Inschrijven voor de ritten vindt plaats tussen 13.30 en 14.00 uur in de sporthal De Stenge in Heinkens zand. Fietsster (43) gewond bij aanrij'ding met auto middelburg - Een 43-jarige Mid- delburgse vrouw raakte gisteren om 10.20 uur in haar woonplaats gewond bij een aanrijding met een auto. De botsing deed zich voor op de kruising Varkensmarkt-Gortstraat. Een zeventigjarige automobilist uit de gemeente Veere reed over de Koestraat en verleende op de kruising geen voorrang aan de fietsster. De vrouw liep schaafwon den op, haar fiets is beschadigd. Leerlingen delen boetes uit in hoofdstad middelburg - Twee bekeuringen, 27 waarschuwingen en negentien complimentjes. Dat was gisterochtend de oogst van de verkeerscontrole die leerlin gen van de Dolfijnenburch met de de politie hielden in de Churchill- laan in Middelburg. Kinderen con troleren gedurende een aantal we ken of automobilisten zich aan de maximumsnelheid van 30 kilome ter per uur houden. Wie harder rijdt dan 40 krijgt een bekeuring. Hulst neemt hausse aan bingo's onder loep hulst - B en W van Hulst stellen een onderzoek in naar de vele bin go's in de gemeente. Het college wil weten of de organi satoren van de evenementen in strijd handelen met de Wet op de Kansspelen. Vorig jaar werden al leen al in Kloosterzande en Nieuw-Namen 138 bingo's georga niseerd. Hoeveel bingopartijtjes er buiten het zicht van de gemeente zijn gehouden is niet bekend. Marconi Fruitlaan Buijs Ballót straat De Poel ill Geplande Zuidelijke ontsluitingsweg De Goese wegen slibben dicht. Files in de spits worden steeds langer. De vijf grootste knelpunten op een rij en wat de gemeente daar op korte en lange termijn aan denkt te doen. Ringbrug/Ringbaan- West Knelpunten: Verkeer stroomt slecht door, Ringbrug is een flessenhals, verkeerslich ten functioneren matig door onvoldoende voorsorteervakken. Slecht herstel nadat brug open geweest is. Oplossingen Middellange termijn: -Aquaduct vervangt brug, studie loopt momenteel. - Herinrichting kruispun- Tiendenplein Knelpunten: Files tijdens spitsuren, rotonde wordt te klein voor verkeersaanbod. Oplossingen Middellange termijn: - Spoortunnel Van Hertumweg, verkeer verdeelt zich beter over de stad. - Betere aansluiting Ringbaan-West via Edisonstraat op spoortunnel. Westelijke invalsweg A. Fokkerstraat Knelpunten: Files tijdens spits uren, fietsers kruisen autoverkeer op rotonde Nansenplein. Oplossingen Korte termijn: - Nansenbaan en mogelijk bypasses bij Nansenplein. Middellange termijn: - Mogelijk totale verhoging Nansenplein metfietstunnels. Lange termijn: Nog in studie, met oog op aanleg bedrijventerrein Poel V en extra aansluiting op A58. Ringbaan west GOES Spoorwegovergang Van Hertumweg Knelpunten: Spoorweg overgang belemmert de doorstroming en werkt tijdens de spits files in de hand. Oplossingen Middellange termijn (2010-2012): - Aanleg spoortunnel (in combinatie met aanleg halfverdiept spoor in Goes). - Zuidelijke ontsluitingsweg noodzakelijk voor goede spreiding verkeer en ontlasting Buijs Ballotstraat. PZC Donja Odijk foto's Dirk-Jan Gjeltema Route Buijs Ballotstraat/'s-Gravenpolderseweg Knelpunten: Files tijdens spitsuren, milieubelas- ting aanwonenden te hoog, spoorwegovergang. I Oplossingen Korte termijn: - Gebruik Nansenbaan. Middellange termijn (2012): - Aansluiting Goes-Zuid op A58. - Zuidelijke ontsluitingsweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79