Toprenners gevraagd voor Delta Tour Kampioenen zaalvoetbal vanavond bekend Jvoz op voetbaltoernooi Breskens ionald Apers stroopt ie markt af op zoek laar grote namen. loor Frits Bakker LUISKIL - Het moet een topkoers borden voor profrenners met Hin tende namen. „En dat wordt het >ok", garandeert Ronald Apers, lie voor de Delta Tour Zeeland al aaanden de markt afstroopt om iloegen en renners vast te leggen, /oorlopig kan de nieuwe driedaag se, drie maanden voor de start, de mooie ambities nog niet waarma ken. Renners genoeg, maar top- >ers veel te weinig. 3e Delta Tour Zeeland, die op 13, .4 en 15 juni wordt gereden, heeft in het eerste jaar van zijn bestaan le tijd tegen. De machtstrijd in de op van het wielrennen, tussen JCI (internationale wielrenunie) n ASO (organisator van de Tour ie France) heeft ploegen, sponsors ■n renners in een wurgende greep. \pers voelt zich het slachtoffer /an het solistische optreden van ie Tourbazen en de collectieve vanprestatie van de UCI. „De ren ters en ploegen wachten allemaal |if hoe het met die chaos aan de op afloopt." |3e onderbaas van de Zeeuwse Iprofronde belt en mailt dagelijks «net ploegleiders, spreekt ze aan tij- 'ïiens de koers en weet zeker dat de obby succes zal hebben. Het resul- aat is tot nu toe alleen nog zeer ïager. Twee ProTourploegen, uit e eredivisie van het wielrennen, ebben hun komst toegezegd het .elgische Lotto en het Duitse Mil am. „We moeten zelfs nog heel rd onderhandelen om Rabo- 5nk aan de start te krijgen", :hetst Apers de zorgelijke situatie. Ik bel regelmatig met Erik Dek- er, omdat ik vind dat de Raboank et niet kan maken om niet naar ;nze koers te komen. Hij wacht af vat er gebeurt, net als al die ande- e ploegen. De toekomst is hoogst nzeker door al die dreigementen an bovenaf" ,n dan is er ook nog de nieuwe /ind die er waait in het peloton, files en iedereen heeft de mond ol over het nieuwe, dopingvrije j'ielrennen. De ploegen willen verbelasting tegengaan en meer ast inbouwen. Dat gaat ten koste an de wedstrijden die in rang net nder de drie grote ronden en de lassiekers staan. Lonald Apers, tandarts te Aarden- ■urg en groot wielerkenner, maakt ich natuurlijk ook zorgen. „Ze noeten maar lekker zo doorgaan iet het wielrennen kapot te ma- en. De chaos is zo groot dat nie- 'fiand weet waar hij aan toe is. En J De Delta Tour Zeeland speurt de markt af naar toprenners voor de editie van 2008. Diverse namen worden al genoemd. Salvatore Commesso niet alleen ploegen en renners zijn de dupe, ook organisatoren. Geen wonder dat de sponsors afhaken. T-Mobile is al weg, CSC stopt, Cre dit Agricole, Cofidis, Gerolsteiner. De gevolgen van het gedonder tus sen UCI en ASO zijn rampzalig." Het nieuwe, dopingvrije wielren nen? Apers: „Dan moeten ze eerst maar eens van bovenaf beginnen. Maak een klassieker zoals de Ron de van Vlaanderen vijftig kilome ter korter, stuur de renners over vijftien hellingen in plaats van twintig, laat ze in de Tour, de Vuel- ta en de Giro minstens één rust dag per week inbouwen. En stop met die etappes waarin renners vijf of zes cols over moeten. Ik zie de sport nog niet dopingvrij wor den als ze gewoon verdergaan zo als het geweest is." Het kinderlijke gedrag van Pat Mc- Quaid (baas van de UCI) en Chris tian Prudhomme (baas van de Tour) stoort hem enorm. „De Tour heeft zijn eigen regels, zijn ei gen wetten en zet de renners en ploegen voor het blok. En die Mc- Quaid heeft zich dubbel belache lijk gemaakt. Hij roept eerst dat al le renners uit Parijs-Nice geschorst worden, maar moet daarna weer alles intrekken. De UCI is een leeuw zonder tanden." De Zeeuwse profronde, waarin de krachten zijn gebundeld van de Delta Profronde en het OZ Wieler weekend, wil alvast een goed voor beeld zijn voor hoe het moet. „We De Delta Tour Zeeland wil uit groeien tot een topkoers, maar krijgt in deze onrustige tijden van het wielrennen nog niet veel toppers aan de start. Maarten Tjaliingii rijden in drie dagen een proloog van drie kilometer en twee etap pes van honderdzeventig. Kortere etappes, dat past in het denken van het nieuwe wielrennen." Wat eerst een gunstige datum voor de Delta Tour Zeeland leek, is achteraf gezien niet zo goed uitge vallen. De meeste ploegen willen in de aanloop naar de Tour wat meer rust inbouwen. Twee dagen voor de Zeeuwse ronde wordt in eigen land Veenendaal-Veenen- daal gereden, de week daarvoor staat de Ronde van Luxemburg op de kalender en twee dagen na de Delta Tour vertrekt de Ster Elektro- toer. „Denk niet dat we in paniek zijn", verzekert Apers. „Wij komen met een mooi veld, met mooie namen. Ik kan wel ploegen krijgen, maar we willen grote namen. Met Slip- PZC Rolant Quist foto's Peter Nicolat, ANP en EPA stream ben ik heel ver, maar ik wil Millar, Backstedt en Zabriskie aan de start. Ik weet zeker dat we Ra bobank ook nog krijgen, maar als je Erik Dekker er nu op aan spreekt, kan hij niks beloven." Voor de Delta Tour ligt de deadli ne op half april. „We hebben nog een maandje de tijd. Ik kijk zelf el ke dag uit, Adrie van der Poel, de koersdirecteur, praat op ploeglei ders in. Dus het komt goed hoor, ook al hebben we nog maar twee ProTourploegen vast kunnen leg gen. Maar aan ploegen geen ge brek. We hebben al aanmeldingen van 34 ploegen, waaronder zeven Pro Continentale ploegen, zoals Skill Shimano, Collstrop, Mitsubis hi, Barloworld en het Zwitserse Volksbank. Maar ik geef toe: we hadden meer verwacht dan we tot nu toe kunnen bieden." >Jummers één en twee pelen in eerste klasse égen elkaar. oor Rudy Boogert I^IERIKZEE - Het is vandaag D-day Ja de recreatieve zaalvoetbalcompe- aritie in de Zierikzeese sporthal On- ierdak. Zowel in de eerste klasse ,s in de tweede klasse wordt van- £>nd, in de laatste speelronde l de competitie, de kampioen end. In beide klassen zijn nog |.e gegadigden. Om de spanning nog hoger op te voeren spelen in de eerste klasse toevalligerwijs de nummers één en twee zelfs tegen elkaar. Een heu se finale. Met dien verstande dat koploper en titelverdediger Van Oeveren/ WIK twee punten voorsprong heeft op tegenstander Café De Vlinder. Bij een gelijkspel prolon geert Van Oeveren/WIK het kam pioenschap dus. De topper begint om 20.10 uur. In de tweede klasse heeft Stella Boys als koploper twee punten voorsprong op Braber Groenvoor ziening, dat wekenlang de ranglijst aanvoerde. Om 20.10 uur speelt Stella Boys te gen FC Kerkwerve. Bij winst is ver liezend bekerfinalist Stella Boys kampioen. Bij een gelijkspel of ver lies is de ploeg afhankelijk van Bra ber Groenvoorziening, dat pas om 21.30 uur aftrapt. Tegenstander is SV Dreischor. Bij winst is Braber de nieuwe kam pioen, ook omdat de ploeg een be ter doelsaldo heeft dan de equipe van Stella Boys. BRESKENS - TWeede paasdag (maan dag) wordt op de velden van voet balvereniging Breskens de tweede editie van de Esad Osmanovski Memorial Cup gehouden. Op het sterkbezette voetbaltoernooi ko men de B-junioren van onder meer Roda )C, FC Utrecht, RKC Waalwijk en Excelsior Rotterdam in actie. Het toernooi is een eerbetoon aan de getalenteerde Esad Osmanovs ki. De voetballer van Breskens overleed op 18 november 2004 op 23-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Brugge. Twee dagen eerder was de spelverdeler tijdens een trai ning getroffen door een hartstil stand. Naast de vier genoemde profclubs komen ook de A-junioren van Breskens en de B-junioren van JVOZ in actie. De Belgische delega tie bestaat uit de jongens onder ze ventien van Lokeren en AA Gent. De ploegen zijn verdeeld over twee poules. De wedstrijden in de poulefase duren een halfuur, de fi nalerondes worden in tweemaal twintig minuten afgewerkt. Het toernooi begint om 9.00 uur. De finale is om 15.15 uur. SPZC Woensdag 19 maart 2QQ8 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75