Zeeland nog niet van paarden en dans Ziekenhuis Dirksland krijgt geen steun lerrari TOM FORD Dameskrans houdt verkoping nog 3 wekery PAASMARKT 24 MAART BRADERIE L S pzc Woensdag 19 maart 2008 2 7 TILROE OPTIEK BETAALBARE BRILMODE vööfc wwe wr.t ogen OBBtON I Puzzelrit op tweede paasdag Heinkenszand heinkenszand - Motor- en auto club De Zeeuwen houdt op maan dag 24 maart, tweede paasdag, een puzzel-gezelligheidsrit voor het he le gezin rond Heinkenszand. Meerijden kan met auto, motor of scooter. Voor de beginnende deel nemer is er een eenvoudige route uitgezet met gemakkelijke opdrach ten. Inschrijven voor de ritten vindt plaats tussen 13.30 en 14.00 uur in de sporthal De Stenge in Heinkens zand. zierikzee - Er is weer volop ge breid, gebrouwen en gebakken door de leden van dameskrans Tryféna in Zierikzee. Zó veel dat de dames het zaterdag in de zaal van de Oud Gereformeerde kerk aan de St. Domusstraat verkopen. In het assortiment: koekjes, cake, babbelaars, advocaat, fruit, bloe men en zuivel. Woondecoraties, tuinornamenten en gerecyclede kaarsen verkoopt Tryféna namens 't Gors in Goes. De opbrengst is ook voor 't Gors en de stichting Abdullam. De markt duurt van 9.00 tot 13.00 uur. Wethouder denkt niet dat minister plan bezuiniging doorzet. door Ton van den Nouweland zierikzee - De vier burgemeesters van Goeree-Overflakkee en de ge meenteraden aldaar komen als één man op voor het Dirkslandse ziekenhuis. Minister Ab Klink van Volksgezondheid wil het zieken huis met een miljoen korten. Dat kost tientallen banen en de nachte lijke spoedhulp moet sluiten. Middelharnis en Dirksland stuur den moties van hun bezorgde ge meenteraden door naar buurge meente Schouwen-Duiveland. Die moties staan nu op de lijst van in gekomen stukken voor de Schouw- se gemeenteraad van volgende week. Ze hebben van B en W het predikaat 'aannemen voor kennis geving' meegekregen. Een onder koelde reactie? „Zeker niet," ant woordt wethouder Gilles Houteka mer. „Maar ik heb het probleem van het Dirkslandse ziekenhuis vo rige week aangekaart bij directeur Hans Simons van het Oosterschel- deziekenhuis. Hij zegt dat Klink die toeslag niet zal afschaffen, om dat daarmee de wettelijke aanrijtij- den van de ambulance in het ge ding komen. En daar mag een mi nister nooit overheen." Maar steun aan een buurgemeen te, ook al is die misschien overbo dig, kost toch geen geld? Houteka mer: „Steun uit Schouwen-Duive land kunnen ze krijgen. Ik zie er al leen geen directe aanleiding toe." Dus het probleem van Dirksland is opgelost? „Dat zeg ik niet. Ik hou de vinger aan de pols." Jaarlijks laten twee- tot driedui zend Schouwen-Duivelanders zich behandelen in het Van Weel Bethesdaziekenhuis in Dirksland. ■JM Paaszangavond in kerk van Nieuwerkerk nieuwerkerk - In de Hersteld Her vormde kerk aan de Ooststraat in Nieuwerkerk is zaterdag een paas zangavond. Kinderkoor Jedaja uit Nieuwerkerk, onder leiding van Henriëtte de Bat, en het gemengd koor Laus Deo uit Bruinisse, gediri geerd door Corné de Geus, treden op. De muzikanten zijn Jolanda Braam op dwarsfluit en Mark Christiaanse achter het orgel. De gratis toegankelijke avond begint om 19.30 uur. Paasbotenshow in de haven van Scharendijke scharendijke - In en om de Ha ven Kloosternol van Scharendijke is gedurende de paasdagen een bo- tenshow. Tijdens de show worden zowel nieuwe als gebruikte zeil- en mo torschepen getoond. In de showroom en in de watersport- winkel zijn maritieme workshops. De gratis toegankelijke Grevelin- gen Boat Show duurt van zaterdag tot en met maandag en is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. mam* Meiden (en op de achtergrond één jongen) van openbare basisschool de Kirreweie aan de bal op het veld van sportvereniging DFS. foto Marijke Folkertsma IN HET CENTRUM VAN BURGH HAAMSTEDE van 12.00-17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67