Mols op handen gedragen Sport PZC Olympisch ticket op schoolslag 1 jaar tabloid en de PZC trakteert! U ook? z: Geef de krant 4 weken voor €12,- en ontvang een cadeau Ja, ik maak iemand blij met de PZC en ik ontvang een cadeautje! lees vind leef Aanvaller (37) helpt Feyenoord aan een plaats in de finale. door Hans Leber ROTTERDAM - Feyenoord staat waar het zo graag wilde staan: in de bekerfinale. In een halfvolle Kuip werd gisteravond NAC Breda met 2-0 verslagen. Na de winst in 2002 van de Uefa Cup hebben de Rotterdammers weer uitzicht op een echte prijs. Het was troeteldier Michael Mols die gisteravond de ban brak. Hij doorbrak de gezapigheid van een saaie wedstrijd, later verruimde Karakteristiek Feyenoord - NAC Breda 2-0 (0-0). 54. Mols 1-0, 75. Land zaat 2-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 29.000. Gele kaart: Landzaat (Feyenoord), Zwaanswijk (NAC Breda). Feyenoord: Timmer; Lucius, Hofland, Bahia en De Cler (87. Wijnaldum); De Guzman, Land zaat, Van Bronckhorst, Sahin (64. Fer) en Bruins; Mols (77. Greene). NAC Breda: Ten Rouwelaar; Els- hot, Penders, Zwaanswijk en Mtiliga; Feher, Stam, Molhoek en Kolkka (63. Amoah); Ammi (76. Sikora) en Lurling. Denny Landzaat de marge voor de Rotterdammers. Met de finaleplaats tekent zich in Rotterdam af wat de wens van trai ner Bert van Marwijk al lange tijd was: de kortste weg naar Europees voetbal via bekerwinst is in zicht. De club kan dat wel gebruiken met een volle ziekenboeg en een zware seizoensfinale voor zich. Voor het NAC van Ernie Brandts betekent de uitschakeling een dom per in een prachtseizoen, dat overi gens allerminst ten einde is. NAC staat in de competitie op een keuri ge vierde plaats en heeft daarmee nog steeds uitzicht op Europees voetbal. Ook gisteravond leek de ploeg uit Breda er aanvankelijk in te slagen het Feyenoord-spel te ontregelen. De ploeg speelde defensief erg sterk. Defensief schaken, dat was het. Het legt de ploeg het hele sei zoen al geen windeieren. Trainer Ernie Brandts zei het dit weekein de zelf: „Als wij met ï-o voor ko men, is het klaar." Maar dat gebeur de niet, en dus verloor NAC. Feyenoords veel geroemde achter ban waardeert de inspanningen van de ploeg om de korte weg naar Europees voetbal te nemen tot nog toe allerminst. Was de Kuip gisteravond nu half gevuld of half leeg? Een verzoek uit Breda om duizenden extra kaarten werd nog afgewimpeld met de onrea listische reactie: 'We krijgen het nog wel vol'. Met het doelpunt van Mols vlak na rust (na een pass van Giovanni van Bronckhorst) brak in ieder ge val voor de wél aanwezigen nog een beetje cupsfeer door. NAC moest op zoek naar de gelijk maker en als ploegen in de Kuip iets willen wordt het dit jaar Feyenoord bereikt als eerste ploeg de finale van de KNVB-be- ker. De Rotterdamse formatie verslaat in de eigen Kuip NAC: 2-0. meestal een beetje griezelig achter in bij de Rotterdammers. Dit keer niet. Van Bronckhorst kreeg zelfs voor open doel de kans de wed strijd op slot te gooien, maar mis te. Even later werd Denny Land zaat een heuse Feyenoorder. Hij scoorde in de 75e minuut met een prachtig geplaatste lob. Bert van Marwijk krijgt nu op 27 april de kans Feyenoord toch nog met een prijs achter te laten, alvo rens hij naar Zeist vertrekt en bondscoach wordt. PZC Woensdag 19 maart 2008 41 Thijs van Valkengoed verbaast met toptijd op dag één van EK. eindhoven - Thijs van Valkengoed heeft met een Nederlands record op de 100 meter schoolslag deelna me aan de Olympische Spelen af gedwongen. De Nederlander tikte op het EK zwemmen in Eindhoven in de hal ve eindstrijd aan na 1,01,22. Voor een startbewijs voor Peking moest hij onder de 1.01,57 blijven. Van Valkengoed had het Neder lands record sinds december 2003 al met 1.01,52 op zijn naam staan. Hij plaatste zich met zijn tijd als zesde voor de finale van vandaag. De Servische zwemmer Milorad Cavic scherpte het Europees re cord op de 50 meter vlinderslag aan. Hij kwam tot een tijd van 23,25 en bleef daarmee onder het oude record dat sinds juli 2005 met 23,38 in handen was van de Oekraïner Sergii Breus. Joeri Verlinden slaagde er op de 50 meter vlinder niet in zich voor de finale te plaatsen. In een persoon lijk record van 24,41 eindigde hij als zestiende. Nick Driebergen zwom een natio naal record op de 100 meter rug slag: 54,75. >- U als trouwe abonnee weet hoe prettig het is om de krant elke dag in de bus te krijgen op het handzame tabloidformaat. Kent u iemand die dat ook zou willen? Geef diegene dan nu op voor een proefabonnement van 4 weken voor €12,-. U ontvangt dan gratis een 1/5 Staatslot mét kans op de Jackpot. Zo profiteren abonnees Profiteren van dit aanbod kan op twee manieren: U geeft het proefabonnement aan iemand cadeau en ontvangt dan een 1/5 Staatslot mét daarbij kans op de Jackpot. U draagt een nieuwe proefabon nee aan. Het proefabonnement wordt door de nieuwe abonnee zelf betaald. U ontvangt dan een 1/5 Staatslot mét daarbij kans op de Jackpot. *v t w - •V v' - - >4* Ik geef een proefabonnement cadeau (4 weken voor 12,-) en ik ontvang gratis een 1/5 Staatslot mét daarbij kans op de Jackpot. jBËT I Wi rr WLil 1 -«ft** '""hi"yjuMO tW® f Maak uw keuze en vul de bon in! U heeft het 1/5 Staatslot binnen 4 weken in huis. U kunt ook deelnemen via internet: maak daarvoor gebruik van het speciale aanmeldingsformulier op www.pzc.nl (klik op abonneren). Spelregels De nieuwe proefabonnee kan het proefabonnement niet voortijdig beëindigen; De nieuwe proefabonnee heeft de laatste 3 maanden geen proefabon nement gehad; De actie loopt van 6 februari tot en met 30 april 2008. Ik draag een nieuwe proefabonnee aan (4 weken voor 12,-). De nieuwe abonnee betaalt het proefabonnement zelf. Ik ontvang gratis een 1/5 Staatslot mét daarbij kans op de Jackpot. Mijn eigen gegevens Naam: Gegevens nieuwe abonnee Naam: Adres: Adres: Postcode: Plaats: Postcode: Plaats: Telefoon: (o.a. voor bezorgcontrole) Telefoon: (o.a. voor bezorgcontrole) E-mailadres: E-mailadres: Geboortedatum: Geboortedatum: Bank-/girorekening: Bank-/girorekeninq: Handtekening: Handtekening: Stuur deze bon naar: De PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes of kijk op www.pzc.nl Alleen originele, volledig ingevulde bonnen worden in behandeling genomen. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan. Michael Mols brak de ban in het bekerduel met NAC. foto Valerie Kuypers/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61