nieuws uit de Zwinstreek no9 3 wekeQ- Terrassoap duurt voort eland Curator ziet niets meer in Fitland Nieuwe loods wagenbouwers nog onzeker PZC Hulst stelt onderzoek in naar bingo's r ZPZC Woensdag 19 maart 2008 2 7 Leo Ducheine (I) en Frans Meijaard van de jubilerende Sincfalbode. „We worden ook aangesproken op de bezorging of op fouten of zaken die zouden ont breken. Het geeft aan dat veel mensen het blad goed lezen." foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - Curator Henk den Hollander uit Oostburg ziet geen mogelijkheid meer om Fitland Zee land nieuw leven in te blazen. De vier fitnesscentra van Fitland in Oostburg, Sas van Gent en Ter- neuzen zijn inmiddels gehuurd door nieuwe exploitanten. „Voor alle Fitland-werknemers is ontslag aangevraagd. Een deel kan terecht bij een nieuwe exploitant, maar hoeveel dat er zijn is nog onbe kend. Dat valt of staat ook met de animo van de voormalige klanten van Fitland. Die moeten het weer zien zitten om op hun oude stek te sporten", aldus Den Hollander. Hij achterhaalt deze dagen nog de oorzaak van het faillissement. „Ze ker is al wel dat er meningsverschil len tussen aandeelhouders waren. Maar of dat een oorzaak is, weet ik nog niet." HULST - Bij het regelen van een ver vangende loods voor de gedupeer de wagenbouwers is de Hulster wethouder Frans de Vries op on voorziene 'juridische en Fiscale pro bleempjes' gestuit. De gemeente heeft de eigenaar van een loods na bij Heikant bereid gevonden zijn eigendom tijdelijk ter beschikking te stellen, maar daarmee is de ge meente er nog niet, zo blijkt. „Al les leek rond, maar nu doemen op eens wat problemen op die ons heel wat geld zouden kunnen kos ten. We moeten dit eerst uitzoe ken." De Vries hoopt er volgende week uit te zijn. Uitbreiding terrassen in Terneuzen zou weekmarkt hinderen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Uitbater Martin Ver vers van eetcafé Ter Nose op de Terneuzense Markt heeft gister middag zijn uitgebreide terras weer verwijderd. Burgemeester Jan Lonink som meerde hem het terras weer af te breken. Zou Ververs dat niet doen, dan zouden gemeenteambtenaren het op zijn kosten zelf doen. „Dat wordt mij veel te duur, dus doe ik het toch maar zelf', aldus Ververs. Hij plaatste het terras, omdat hij dertien maanden na een vergun ningaanvraag nog altijd geen ant woord van de gemeente had. Terneuzen vreest dat marktverko- pers schadeclaims indienen, om dat zij door de terrasuitbreiding niet meer op hun gebruikelijke plek kunnen staan. Ververs: „Mor gen komt de kwestie aan de orde tijdens een vergadering tussen ver tegenwoordigers van de week markt, horeca en gemeente. Daar om moet ik het nu weghalen, om het volgende week misschien weer terug te mogen zetten." Groenlinks heeft raadsvragen over de terrassoap gesteld. Fractie voorzitter Peter Clijsen stelt voor om de weekmarktopstelling zo te wijzigen dat horeca en de markt el kaar versterken. Daarbij moet vol gens hem de weekmarkt centraal geconcentreerd worden op de Markt, waarbij de kramen naar de gevelvoorkanten zijn gericht. Kijk snel op pzc.nl/specials HULST - Burgemeester en wethou ders van Hulst gaan een onder zoek instellen naar de vele bingo's in de gemeente. Het Hulster be stuur neemt de spelen onder de loep om te bezien of de organisato ren van de evenementen al dan niet in strijd handelen met de Wet op de Kansspelen. Gespeeld wordt er overigens wel in zaaltjes en horecagelegenheden. Een snelle inventarisatie van de ge meente wees uit dat er vorig jaar alleen al in Kloosterzande en Nieuw-Namen 138 bingo's werden georganiseerd. Hoeveel bingopartijtjes er buiten het zicht van de gemeente zijn gehouden is niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55