PZC 25 Sas rijp voor groot festivalterrein Parallelwegen N6i zijn gevaarlijk Reparatie gemaal ZEEUWS-VLAANDEREN 33 31 Wegwijzers coffeeshops blijven staan L Pleidooi tegen ongeloof in animatiefilm Horton hears a Who Woensdag 19 maart 2008 Loodsen willen niet meer schepen leiden na verdieping Tip? redtern@pzc.nl Plan voor verhard veld voor festivals, volleybal en repetities showband. door Raymond de Frel SAS VAN CENT - De organisatie van het festival Dance en Rock Around the Bridge pleit voor een multifunctioneel activiteitenter rein met een capaciteit voor vijf duizend bezoekers bij de brug van Sas van Gent. Behalve het jaarlijkse dans- en rockfestijn kunnen ook de Show band Sas, volleybalvereniging Savok en scouting regelmatig van het terrein gebruik maken. „Daarnaast staat het iedereen vrij om gebruik te maken van het ter rein. Het veld is eigendom van de gemeente Terneuzen. De eerste ge luiden van de wethouders Jaap Bos en Frank van Hulle waren po sitief Als wij groen licht van de ge meente krijgen, hopen we nog voor de eerstvolgende editie van ons festival (vrijag 20 en zaterdag 21 juni) een deel van het terrein te verharden", zegt organisator Jan Vinke van Dance en Rock Around The Bridge. Eerder werd ai bekend dat het nieuwe popfestival Scheldepop voor een permanent evenementen terrein in de Terneuzense Koegors- polder pleit. Het idee voor een ter rein in Sas van Gent staat daar vol gens Vinke helemaal los van. „Wij zijn hier samen met de Stadsraad in Sas van Gent al een paar jaar mee bezig. We willen proberen Het terrein van Rock Around The Bridge in Sas van Gent moet wor den omgeturnd tot een multi functioneel activiteitencentrum, vinden meerdere Sasse partijen. om het terrein met een beperkt budget in stand te houden. Het hoeft echt niet alleen met gemeen tegeld worden ingericht, we zullen ook sponsoren zoeken. Ook het zelf uitvoeren van bepaalde werk zaamheden scheelt behoorlijk in de kosten. Een een flinke kracht- stroomgroep voor alleen Rock Around The Bridge is niet renda bel, maar het terrein moet wel van stroom worden voorzien", aldus Vinke. Het gaat Vinke er om met eenvou dige middelen een multifunctio neel terrein te creëren. „Onder meer door een andere opstelling van het podium bij ons festival (met de rug naar de stad gekeerd) kunnen er in plaats van zo'n twee duizend mensen straks vijfdui zend mensen op het terrein staan. Ik benadruk dat het kan, maar ik vraag mij tegelijkertijd af of Rock Around The Bridge die kant op moet gaan. Wij blijven tenslotte maar vrijwilligers die elk jaar een festivalletje organiseren." Showband Sas kan het terrein bij de brug gebruiken voor buitenre petities, Savok voor buitentrainin gen. CLINGE - De Clingse bossen zijn normaliter een geliefd terrein voor vele wandelaars en fietstoeris- ten die willen genieten van de natuur. Door de bossen lopen een aantal wandel- en fiets routes, waaronder de grensoverschrijdende Hul- sterloo fietsroute, de Dender-Waasland fietsrou te en de Tweelanden wandelroute, waarvan de naam het internationale karakter al aanduidt. Mo menteel staat er echter op veel paden in het 180 hectare grote bosgebied aan de grens met België zoveel water dat de meeste natuurliefhebbers een tochtje door het bos wijselijk maar even la ten voor wat het is. Met uitzondering wellicht van de echte durfals onder de mountainbikers. Die kijken niet op een spetterje modder meer of minder. Voor hen zijn de vele diepe plassen op de paden waarschijnlijk juist een uitdaging. In de volksmond worden de Clingse bossen ook wel 'de waterleiding' genoemd omdat het een wa terwingebied is. Op de foto is een kruispunt van de internationale fietsroute te zien en lijkt het er sterk op, dat zich ergens in die waterleiding een lek moet bevinden. foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De wegwijzers naar de coffeeshops in het centrum van Terneuzen blijven voorlopig staan. Burgemeester en wethouders ant woorden dat op vragen van raads lid Pim Broekhuysen (eigen lijst). Volgens het raadslid is de beweg wijzering totaal overbodig, omdat drugstoeristen de weg toch wel we ten te vinden. Bovendien vindt Broekhuysen de wegwijzers gratis reclame voor drugsverkoop. Het klopt volgens B en W wel dat de meeste bezoekers de weg naar de coffeeshops weten te vinden, maar het komt ook vaak voor dat auto's op verkeerde plaatsen wor den geparkeerd. Met de wegwij zers worden de drugstoeristen naar de juiste parkeerlocaties gedi rigeerd, stelt het college. „Het doel van de bewegwijzering is om de overlast van de stroom coffeeshop bezoekers te beperken. Er is dan ook geen sprake van afFichering of reclame voor de verkoop van softdrugs", betogen B en W. Het college ziet zich in die mening ge sterkt door de reactie van de minis ter van Justitie op kamervragen. B en W vinden niet dat de coffees hops voor de kosten moeten op draaien, zoals bijvoorbeeld win kels als Lidl en Jumbo ook hun ei gen wegwijzers moeten betalen. „Het verschil met de bebording van de coffeeshops is dat de ge meente er hier een eigen belang bij heeft dat de borden geplaatst zijn. Dit ter beperking van de over last." Raadslid wil veiligere parallelwegen tussen Zaamslag-Vogelwaarde. VOGELWAARDE - Het Hulster raads lid en hoofdingeland Jean-Paul Ha- geman vindt dat de parallelwegen van de N61 tussen Zaamslag-Veer en Rapenburg-Tol gevaarlijk zijn. Hageman heeft zowel bij het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen en de gemeente Hulst aangedrongen snel maatregelen te treffen. Hij dringt aan op betere belijningen en op bepaalde plaatsen aan de noordzijde van de N61 extra ver lichting. „Met name het stuk tussen Zaam slag-Veer en Rapenburg is 's nachts pikkedonker. Met de nieu we bochten in het tracé en de af slag Schoolweg is de situatie ter plekke er echt niet op vooruit ge gaan. Als er niet snel maatregelen worden getroffen dan verwacht ik dat er nog doden gaan vallen. Ik dacht dat bij het duurzaam veilig maken van de rijkswegen toch een ander doel voor ogen stond", al dus Hageman. De politicus heeft voorts ontdekt dat de nieuwe verkeerssituatie rond Vogelwaarde automobilisten in toenemende mate de polder heeft ingejaagd waar sluikwegen worden gezocht. Gevolg is dat de bermen van polderwegen rond het dorp kapot zijn gereden. Kapotte motor brengt afwatering in gevaar. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De afwatering van een groot deel van Oost-Zeeuws- Vlaanderen is in gevaar. De uit 1967 daterende dieselmotor van het gemaal Campen is de voorbije winter kapot gegaan en niet meer te herstellen. Het dagelijks bestuur van het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen stelt dat onmiddellijk ingrijpen noodza kelijk is, omdat de afwatering van bijna 10.000 hecatre achterland in het gevaar is. Het gemaal heeft op dit moment geen reserve-bema lingscapaciteit. Een periode met veel reden kan Oost-Zeeuws-Vlaan- deren in de problemen brengen. Vervanging van de motor door een nieuwe gaat het schap ruim 660.000 euro kosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53