Mentale staat is geen bron van zorg bij PSV Zwijgende Koster weet dat Ajax moet winnen Cancellara wint Tirreno, Chicchi snelste in slotrit PZC Woensdag 19 maart 2008 45 Adrie Koster staat voor cruciale topper tegen PSV. foto Valerie Kuypers/ANP Afellay onzeker tegen Ajax door een blessure na potje trefballen. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Een potje trefbal in een sportzaaltje op trainingscom plex De Herdgang heeft Ibrahim Afellay een behoorlijk zware enkel blessure opgeleverd. „Als we vanavond zouden moeten spelen, had hij niet mee kunnen doen", zei trainer Sef Vergoossen gistermiddag. „Maar we hebben nog 24 uur. Daarin kan veel gebeu ren." Voor de zekerheid nam Vergoos sen de lang afwezige Mika Vay- rynen op in de selectie voor de topper tegen Ajax. De kwetsuur van Afellay hield de gemoederen minder bezig dan de mentale staat van PSV, dat zondag bij Roda IC toch een harde dreun te verwer ken kreeg. „Maar als alle emoties zijn weg geëbd, kom je na de wedstrijd al snel tot de conclusie dat er niks ab normaals is gebeurd. Bij Roda IC kün je gelijkspelen. We hadden er 120 minuten tegen Tottenham op zitten, de tegenstander was enorm gemotiveerd en het veld was slecht. Oké, vier of vijf jongens hebben niet hun beste niveau ge haald. Toch haal je bijna nog drie punten. Dus waar praten we over?" Hij had het ergens wel ingecalcu leerd. „Kijk eens naar alle grote Eu ropese ploegen die midweeks heb ben gespeeld. Of je het nou hebt over Barcelona, Bayern Miinchen, Arsenal of Real Madrid, ze hebben vorig weekeinde allemaal punten verspeeld. Dat is geen toeval. Toen ik voor PSV koos, had ik ook niet de illusie dat wij alle wedstrijden zouden winnen." De geroutineerde coach vertrouwt erop dat er vanavond een sterk PSV zal staan. „Er is geen mentale schade. En druk? Hoezo, we staan nog steeds op kop." Belangrijk dilemma voor Vergoos sen is de keuze voor de centrum spits. Danny Koevermans had zon dag, net als tegen Spurs, gespeeld ware het niet dat zijn opa die dag overleed. Nu moest PSV een be roep doen op Danko Lazovic, die een mindere periode doormaakt. PSV-coach Sef Vergoossen ver- wacht dat PSV de dreun van zondag tegen Roda heeft ver werkt. De koploper is klaar voor het duel met Ajax. Amsterdammers spelen vanavond tegen PSV voor laatste kans. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Ajax vierde zijn 108ste verjaardag gisteren in stilte. De pers werd geweerd bij de trai ning en de spelers waren niet aan spreekbaar. Alleen Adrie Koster liet even zijn gezicht zien: „Maar ik zeg liever niets." Voor de Amsterdamsche Football Club Ajax (van r8 maart 1900) is er nog geen reden voor een feestje. Vanavond wacht de club een cruciaal duel met PSV. Ajax moet winnen in Eindhoven om kans te houden op het kam pioenschap. Grappige bijkomstigheid: op 18 maart 2007 vierde Ajax zijn verjaar dag nog op uitbundige wijze in Brabant na een eclatante 5-1-zege op PSV. Daarmee verkleinde Ajax de achterstand op de koploper tot vijf punten. PSV leek de titel ver volgens te verspelen, maar bleef de concurrentie op de slotdag van de competitie precies één doelpunt voor. Het verschil tussen PSV en Ajax bedraagt op dit moment vier punten. In de wetenschap dat het resterende programma van Ajax een stuk zwaarder is dan dat van PSV. Koster: „Er valt of staat veel met de wedstrijd in Eindhoven, maar niet alles." De man die het rug nummer t8 draagt, Gabri, is er van avond niet bij. Hij heeft een scheurtje in zijn hamstring en dat houdt de Spanjaard enkele weken aan de kant. Ook Siem de Jong is niet inzetbaar. Gabri wordt ver moedelijk vervangen door Rasmus Lindgren. Koster: „Ik zeg liever niets. Daar is de wedstrijd te belangrijk voor." Ajax gaat aanvallen, dat wilde de trainer van Ajax nog wel zeggen. „Want wij moeten winnen." Maar hóe hij zijn elftal laat aanvallen en met wie? Koster legde de vragen glimlachend en zwijgend naast zich neer. Over de tegenstander was hij iets spraakzamer. Het was Koster, net als iedereen, immers opgevallen dat de PSV-verdedigers Carlos Sal- cido en Alcides de laatste weken geen onfeilbare indruk maken. En dat doelman Heurelho Gomes zijn- ploeg vaker wel dan niet op de been houdt. Dat komt de Amster dammers niet slecht uit in deze wedstrijd van de waarheid. Op de 108e verjaardag van Ajax heerst er een serene stilte bij trainer en spelers. Vanavond speelt de ploeg van Koster tegen PSV. Zwitserse eindwinnaar rijdt zich in de kijker voor volgend seizoen. san benedetto del tronto - De Zwitser Fabian Cancellara heeft op zijn 27e verjaardag de rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam ge schreven. De wielrenner van CSC werd in de slotrit van en naar San Benedet to del Tronto (176 km) niet meer bedreigd. De overwinning in de ze vende etappe ging naar de Italiaan Francesco Chicchi. De renner van Liquigas won de massasprint voor zijn landgenoot Danilo Napolitano. De Brit Mark Cavendish eindigde op de derde plaats vóór de Australiër Robbie McEwen. De Spanjaard Oscar Freire en de Italiaan Alessandro Petacchi meng den zich niet meer in het sprinters- geweld. Zij namen geen risico's met het oog op Milaan-Sanremo, de eerste voorjaarsklassieker van komende zaterdag. Beiden won nen die wedstrijd al eens, Freire zelfs twee keer. De Zwitserse eindwinnaar Cancel lara legde de basis voor het succes in Tirreno-Adriatico zondag door de individuele tijdrit te winnen. De tweevoudig wereldkampioen tijdrijden won dit jaar ook al de proloog van de Ronde van Califor- nië. Vorig jaar won Cancellara onder meer de proloog van de Tour en la ter in de gele trui te zegevieren in de etappe naar Compiègne. Een van zijn mooiste zeges boekte hij in 2006 in Parijs-Roubaix. Met zijn zege in Tirreno rijdt Can- celaara zich aardig in de kijker van ploegen die hem voor volgend jaar willen contracteren. CSC stopt na dit seizoen als sponsor. Atteveld laat selectie op kunstgras trainen kerkrade - Roda IC is gisteren met een fitte selectie afgereisd naar Almelo voor de bekerwed strijd van vanavond tegen Hera cles. De Limburgers vertrokken al een dag voor de wedstrijd, zodat de ploeg zich rustig kan voorberei den. Trainer Raymond Atteveld wilde nog een training op kunst gras doen om aan het veld van Heracles te wennen. Van de Langemaat sluit zijn carrière af everdincen - Henk van de Lage- maat stopt na vijftien jaar met mo torracen. De 38-jarige wegracer uit Everdingen heeft dat op zijn web site bekendgemaakt. Van de Lagemaat veroverde in zijn lange loopbaan drie keer de natio nale titel in de 250CC. In deze raceklasse kwam hij ook een seizoen uit in het wereldkam pioenschap. Heracles op sterkte in historische wedstrijd almelo - Heracles Almelo werkt probleemloos toe naar de beker wedstrijd van vanavond tegen Ro da JC. Trainer Gert Heerkes kan al leen niet beschikken over verdedi ger Ian Wuytens, de Belg is ge schorst. Voor de thuisploeg is het een unie ke wedstrijd. Voor de eerste keer in de historie zit Heracles bij de laatste vier ploegen in het beker toernooi. Oud PSV'er verkast van Betis naar Blackburn blackburn - Johann Vogel gaat per direct aan de slag bij Black burn Rovers. De Zwitserse mid denvelder, die eerder voor PSV uit kwam, ondertekende een contract voor 2,5 jaar bij de Engelse voetbal club. Vogel speelde tot januari voor Real Betis. Bij Blackburn ontmoet de 30-jarige Vogel oud-ploeggenoot André Ooijer. Hiddink oefent zonder aanvoerder Arsjavin moskou - Guus Hiddink heeft Andrei Arsjavin buiten de selectie van Rusland gehouden voor de oe fenwedstrijd tegen Roemenië. De aanvoerder van de nationale ploeg is geschorst voor de eerste twee wedstrijden op het EK vanwege zijn rode kaart in de laatste kwalifi catiewedstrijd tegen Andorra. Arsjavin, van Zenit Sint Peters burg, mist daardoor de wedstrij den tegen Spanje en Griekenland. MW voor straf één duel zonder publiek maastricht - MW moet voor straf een thuiswedstrijd in de Jupi- ler League zonder publiek spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de KNVB bepaald. Ook kreeg de club 10.000 euro boete opgelegd. MW wordt gestraft voor de onge regeldheden tegen RKC Waalwijk, toen supporters vuurwerk gooi den en kwetsende spreekkoren lie ten horen. Jefferson Farfan (links) had zondag tegen Roda nog iets te vieren, Ibrahim Afellay is een twijfelgeval tegen Ajax. foto Marcel van Hoorn/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47