Toprenners gevraagd voor Delta Tour WPZC Woensdag 19 maart 2008 43 De Delta Tour Zeeland speurt de markt af naar toprenners voor de editie van 2008. Diverse namen worden al genoemd. PZC Rolant Quist foto's Peter Nicolai. ANP en EPA Ronald Apers stroopt de markt af op zoek naar grote namen. door Frits Bakker sluiskil - Het moet een topkoers worden voor profrenners met klin kende namen. „En dat wordt het ook", garandeert Ronald Apers, die voor de Delta Tour Zeeland al maanden de markt afstroopt om ploegen en renners vast te leggen. Voorlopig kan de nieuwe driedaag se, drie maanden voor de start, de mooie ambities nog niet waarma ken. Renners genoeg, maar top pers veel te weinig. De Delta Tour Zeeland, die op 13, 14 en 15 juni wordt gereden, heeft in het eerste jaar van zijn bestaan de tijd tegen. De machtstrijd in de top van het wielrennen, tussen UCI (internationale wielrenunie) en ASO (organisator van de Tour de France) heeft ploegen, sponsors en renners in een wurgende greep. Apers voelt zich het slachtoffer van het solistische optreden van de Tourbazen en de collectieve wanprestatie van de UCI. „De ren ners en ploegen wachten allemaal af hoe het met die chaos aan de top afloopt." De onderbaas van de Zeeuwse profronde belt en mailt dagelijks met ploegleiders, spreekt ze aan tij dens de koers en weet zeker dat de lobby succes zal hebben. Het resul taat is tot nu toe alleen nog zeer mager. TVvee ProTourploegen, uit de eredivisie van het wielrennen, hebben hun komst toegezegd, het Belgische Lotto en het Duitse Mil- ram. „We moeten zelfs nog heel hard onderhandelen om Rabo bank aan de start te krijgen", schetst Apers de zorgelijke situatie. „Ik bel regelmatig met Erik Dek ker, omdat ik vind dat de Raboank het niet kan maken om niet naar onze koers te komen. Hij wacht af wat er gebeurt, net als al die ande re ploegen. De toekomst is hoogst onzeker door al die dreigementen van bovenaf" En dan is er ook nog de nieuwe wind die er waait in het peloton. Alles en iedereen heeft de mond vol over het nieuwe, dopingvrije wielrennen. De ploegen willen overbelasting tegengaan en meer rust inbouwen. Dat gaat ten koste van de wedstrijden die in rang net onder de drie grote ronden en de klassiekers staan. Ronald Apers, tandarts te Aarden burg en groot wielerkenner, maakt zich natuurlijk ook zorgen. „Ze moeten maar lekker zo doorgaan met het wielrennen kapot te ma ken. De chaos is zo groot dat nie mand weet waar hij aan toe is. En Broers Coster liggen op medaillekoers palma de mallorca - Sven en Kal le Coster liggen na zes races in het zeiltoernooi om de Trofeo Prince- sa Sofia op medaillekoers in de 470-klasse. Het Nederlandse duo eindigde gisteren in Palma de Mal- lorca als vierde en zevende. Deze laatste klassering is tot dusver het schrapresultaat. De broers Coster hebben Gabrio Zandona/Andrea Trani en Javier Conte/Juan de la Fuente goed in zicht. De leiders in het algemeen klassement hebben 12 punten, vier minder dan het Oranje-tweetal. niet alleen ploegen en renners zijn de dupe, ook organisatoren. Geen wonder dat de sponsors afhaken. T-Mobile is al weg, CSC stopt, Cre dit Agricole, Cofidis, Gerolsteiner. De gevolgen van het gedonder tus sen UCI en ASO zijn rampzalig." Het nieuwe, dopingvrije wielren nen? Apers: „Dan moeten ze eerst maar eens van bovenaf beginnen. Maak een klassieker zoals de Ron de van Vlaanderen vijftig kilome ter korter, stuur de renners over vijftien hellingen in plaats van twintig, laat ze in de Tour, de Vuel- ta en de Giro minstens één rust dag per week inbouwen. En stop met die etappes waarin renners vijf of zes cols over moeten. Ik zie de sport nog niet dopingvrij wor den als ze gewoon verdergaan zo als het geweest is." Het kinderlijke gedrag van Pat Mc- Oranje onder 17 mag naar EK apeldoorn - Het Nederlands elf tal voor spelers onder 17 jaar heeft zich gekwalificeerd voor het Euro pees kampioenschap voetbal. Oranje won op de laatste speeldag van het kwalificatietoernooi met 2-0 van Hongarije door doelpun ten van de Ajacieden Geoffrey van la Parra en Rodney Sneijder. Die zege was voldoende, doordat concurrent Bosnië-Herzegovina zich liet verrassen door het al uit geschakelde Noorwegen: 2-0. Het EK is van 4 tot en met 16 mei in de Turkse badplaats Antalya. Quaid (baas van de UCI) en Chris tian Prudhomme (baas van de Tour) stoort hem enorm. „De Tour heeft zijn eigen regels, zijn ei gen wetten en zet de renners en ploegen voor het blok. En die Mc- Quaid heeft zich dubbel belache lijk gemaakt. Hij roept eerst dat al le renners uit Parijs-Nice geschorst worden, maar moet daarna weer alles intrekken. De UCI is een leeuw zonder tanden." De Zeeuwse profronde, waarin de krachten zijn gebundeld van de Delta Proffonde en het OZ Wieler weekend, wil alvast een goed voor beeld zijn voor hoe het moet. „We De Delta Tour Zeeland wil uit- groeien tot een topkoers, maar krijgt in deze onrustige tijden van het wielrennen nog niet veel toppers aan de start. Clubtopscorer verlaat Colijnsplaatse Boys goes - Voetballer Robert Jan van der Genugten gaat weg bij Colijns plaatse Boys. De 25-jarige aanvaller gaat zijn ge luk volgend seizoen beproeven bij zondag-derdeklasser Zierikzee. Sinds 2000 staat Van der Genug ten in het eerste van Colijn. Hij werd drie keer clubtopscorer en ook dit seizoen is hij met tien doelpunten de meest scorende spe ler. In totaal heeft hij 85 competitie goals voor Colijnsplaatse Boys ge maakt. rijden in drie dagen een proloog van drie kilometer en twee etap pes van honderdzeventig. Kortere etappes, dat past in het denken van het nieuwe wielrennen." Wat eerst een gunstige datum voor de Delta Tour Zeeland leek, is achteraf gezien niet zo goed uitge vallen. De meeste ploegen willen in de aanloop naar de Tour wat meer rust inbouwen. Twee dagen voor de Zeeuwse ronde wordt in eigen land Veenendaal-Veenen- daal gereden, de week daarvoor staat de Ronde van Luxemburg op de kalender en twee dagen na de Delta Tour vertrekt de Ster Elektro- toer. „Denk niet dat we in paniek zijn", verzekert Apers. „Wij komen met een mooi veld, met mooie namen. Ik kan wel ploegen krijgen, maar we willen grote namen. Met Slip- SSV'65 lijdt opnieuw een nederlaag: 2-6 goes - De futsallers van SSV'65 moesten opnieuw genoegen ne men met een nederlaag. De eerste klasser begon op eigen veld welis waar sterk aan het duel met Troy, maar verloor met name na de rust het contact met de tegenstander. Van 2-3 werd het toen 2-6. Het voortvarende begin leidde in de eerste helft tot 1-0 en 2-0 door doelpunten van Christiaan Boon en Menno van Tilburg, maar toen Troy daarna tot 2-1 terugkwam viel SSV'65 ver terug. Nog voor de rust werd het dus 2-3. stream ben ik heel ver, maar ik wil Millar, Backstedt en Zabriskie aan de start. Ik weet zeker dat we Ra bobank ook nog krijgen, maar als je Erik Dekker er nu op aan spreekt, kan hij niks beloven." Voor de Delta Tour ligt de deadli ne op half april. „We hebben nog een maandje de tijd. Ik kijk zelf el ke dag uit, Adrie van der Poel, de koersdirecteur, praat op ploeglei ders in. Dus het komt goed hoor, ook al hebben we nog maar twee ProTourploegen vast kunnen leg gen. Maar aan ploegen geen ge brek. We hebben al aanmeldingen van 34 ploegen, waaronder zeven Pro Continentale ploegen, zoals Skill Shimano, Collstrop, Mitsubis hi, Barloworld en het Zwitserse Volksbank. Maar ik geef toe: we hadden meer verwacht dan we tot nu toe kunnen bieden." Futsallers Sranang maken pas op de plaats GOES - In de strijd om een hoge eindklassering moesten de futsal lers van FM Sranang een pas op de plaats maken. Op eigen veld ver loor de Zeeuwse hoofdklasser met 2-6 van Eteha, de nummer twee van de ranglijst. Helemaal verdiend was die neder laag niet, omdat Sranang, dat met een veredeld tweede aantrad, lan ge tijd de gelijke van Eteha was en pas in de slotfase definitief op ach terstand werd gezet. Ugur Kahveci (1-0) en Iby El-Uarichi (2-2) scoor den voor FM Sranang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45