Sport PZC Hollandse vrouwen in een superieure vorm Traditionele en elegante outfit voor Oranje 39 45 Delta Tour Zeeland heeft toprenners niet voor het uitzoeken Woensdag 19 maart 2008 PSV en Ajax maken zich op voor topper in de eredivisie Tip? sport@pzc.nl HILVERSUM - Het Nederlands elftal speelt op het EK voetbal in het traditionele oranje shirt, witte broek en met nassaublauwe sokken. Het nieuwe shirt heeft geen kraagje meer, maar een V-hals. De rechterkant van de boord is wit, op de andere zijde is het rood-wit-blauw aangebracht. Voor de spelers die het Wilhelmus nog niet uit hun hoofd ken nen, heeft kledingsponsor Nike aan de binnenzijde van de boord in kleine letters de eerste regels van het volkslied ver werkt. De opvallendste verandering aan het tenue is de kleur van de sokken. Het donkerblauw is ingeruild voor nassaublauw, een kleur die de link legt met het Koninklijk Huis. „We zijn verder gegaan met de lijn van traditionele, maar ele gante ontwerpen die we in 2006 hebben ingezet", aldus Ni- ke-ontwerper Thomas Walker. foto GPD/NIKE Van den Hoogenband kan het niet afmaken EINDHOVEN - Pieter van den Hoo genband kon de Nederlandse esta fetteploeg maar net aan de bron zen medaille helpen op de 4x100 meter vrije slag. De wereldrecord houder kon het werk van Zastrow, Van Velthoven en Lijesen niet af maken (eindtijd 3.15,88), maar pro fiteerde van diskwalificatie van het winnende Russische viertal. Ne derland werd derde achter Zwe den (3.15,41) en Italië (3.15,77). Maarten Stekelenburg ontbreekt tegen PSV AMSTERDAM - Dennis Gentenaar verdedigt vandaag het doel van Ajax in de topper tegen PSV. De 32-jarige Nijmegenaar vervangt Maarten Stekelenburg, die wegens privé-omstandigheden niet mee reist naar Eindhoven. Door het ontbreken van Stekelen burg is Marco van Duin aan de se lectie toegevoegd als reservedoel man. pagina 45: Adrie Koster zwijgt Vreugde bij Veldhuis, Heemskerk, Kromowidjojo en Dekker na het goud in recordtijd. foto Robin Utrecht/ANP Zwemviertal met een wereldrecord naar goud op openingsdag. door Robert-Jan Friele EINDHOVEN - Toen coach Jacco Ver- haeren het in december opperde, werden de wenkbrauwen gefronst. Maar na het wereldrecord op de openingsavond van de EK zwem men is het duidelijk: de Nederland se estafettevrouwen zijn in augus tus de favorieten voor het olym pisch goud. Inge Dekker (22), Ranomi Kromo widjojo (17), Femke Heemskerk (20) en Marleen Veldhuis (28) wa ren in de Tongelreep met hun 3.33,62 minuten liefst 1,6 seconden sneller dan de oude toptijd van Duitsland (3.35,22) die volgens Ver- haeren al erg scherp stond. Het record van de vrouwen lever de Nederland de eerste Europese vrijeslagestafettetitel op sinds 1991 en de zevende in totaal. De zwemsters namen gisteravond weliswaar een hoofdprijs in ont vangst, ze deelden vooral iets uit: een boodschap die luid en duide lijk aankomt in Australië (wereld kampioen), de Verenigde Staten (vice-wereldkampioen) en Duits land (voormalig Europees kam pioen en voormalig wereldrecord houder). Als de belangrijkste con currenten voor het olympische goud in Peking de splittijden van Nederland analyseren, zullen ze zich verbazen. Om te beginnen zet te slotzwemster Veldhuis met haar 52,62 seconden de snelste tussen tijd ooit neer. Verhaeren: „Ze gaat op de 100 vrij in de buurt van het wereldrecord komen." Daarnaast doken wederom twee Nederlandse zwemsters (Dekker en Heemskerk) onder de barrière van 54 seconden, zodat Verhaeren er inmiddels vier van tot zijn be schikking heeft. „Deze ploeg kent geen zwakke plek." weGeNGR NieuwsMedia www.pzcadverteren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41