stekker uit brugklas politie 'Vier dagen meelopen is veel te kort' Opnieuw staking in kleinmetaal BenZeker De allerhoogste spaarrente van Nederland? €25,00 €12,50 Leterme Auto raakt meisjes op fiets pzc Woensdag 19 maart 2008 3 Stage bij politie is een essentieel onderdeel in Brugjaar Politie. door Joeri Wisse middelburg - Het ROC Zeeland heeft de juiste beslissing genomen om tijdig de al ingeschreven leer lingen te laten weten dat de Oplei ding Brugjaar Politie komend schooljaar niet door kan gaan. Dat stelt Liesbeth Bos van Ecabo, lan delijk kenniscentrum voor be roepsonderwijs en bedrijfsleven. Ecabo stelt kwalificaties op voor onder meer ROC's die opleidin gen voor geüniformeerde beroe pen aanbieden, zoals het ROC Zee land. „Als het ROC Zeeland haar leerlingen maar vier dagen stage kan laten lopen per jaar bij de poli tie, dan is dat te weinig", zegt Bos. Ecabo beoordeelt ook of de stage adressen geschikt zijn voor oplei dingen. In het geval van de Mede werker Toezicht en Veiligheid, zo als de opleiding officieel heet (in de praktijk wordt er vaak gespro ken over Brugjaar Politie) komt daar behalve de politie ook het 'Een politiekorps is vrij om te bepalen of ze stagiairs van een opleiding aannemen' stadstoezicht voor in aanmerking. „Per korps kan de afweging ge maakt worden of ze stagiairs van een opleiding aannemen. Dat is mede afhankelijk van behoefte aan personeel. Dat is in elk korps weer anders." De opleidingen die het ROC Zee land nu als alternatief aanbiedt, kunnen volgens Bos ook een goe de optie zijn voor leerlingen die nog te jong zijn om mee te doen aan de selectie van de Politieacade mie. „Na bijvoorbeeld een jaar op leiding Beveiliger 2 kunnen ze als nog proberen om door de toela ting van de Politieacademie te ko men." Brunchen met Pasen in Arneville of Arion - Van 12.00 tot 14.30 uur - Heerlijk glas bubbels - Zeer uitgebreid buffet en speciaal kinderbuffet - Eerste Paasdag: entertainment voor de kids! Volwassene Junior reserveren 0118-410502 0118-638456 COMMENTAAR De tenenkrommende verrichtingen van Belgische politici hebben, 192 dagen na de verkiezingen, dan toch nog geresulteerd in een kabinet. De christendemocraat Yves Leterme, de nieuwe premier, won de verkiezingen met stellige beloften over de staatshervorming. Daar is weinig van in huis gekomen en zijn critici stellen dan ook dat hij slechts 'borrelnootjes' heeft geoogst. Dat is koren op de molen van de separatisten, die aan kracht winnen. De regering is onevenwichtig samengesteld. Ze wordt gevormd door Waalse en Vlaamse christendemocraten en liberalen, aangevuld met de Franstalige socialisten. De Vlaamse socialisten doen niet mee. Zo'n constellatie is uniek. In Wallonië overtroefden de liberalen vorig jaar de voorheen oppermachtige socialisten. Beide partijen zitten nu, tegen de zin van liberaal kopstuk Didier Reynders, in de regering. Ook steunt het kabinet op maar iets meer dan de helft van de Vlaamse parlementszetels terwijl er aan Waalse kant een grote meerderheid is. Het is onwaarschijnlijk dat Leterme lang zal regeren. Daarvoor zijn de tegenstellingen en onevenwichtigheden in zijn kabinet te groot. door Ben Jansen goes - Zeeuwse werknemers in de sector metaal techniek gaan vol gende week weer staken. Nu staat een werkonderbreking van 48 uur op het programma: op dinsdag en woensdag. Vorige week legden 340 voor het overgrote deel Zeeuws-Vlaamse werknemers van onder meer in stallatie-, metaalbewerkings- en ga ragebedrijven het werk neer om de CAO-eisen van de bonden kracht bij te zetten. Die grote actiebereidheid was voor de bonden aanleiding in het kader van de estafettestakingen opnieuw de blik op Zeeland te vestigen. Vo rige week gaven de stakers al aan dat nog eens een beroep op hen kan worden gedaan. De vraag van de vertegenwoordigers van de vak bonden of ze weer in actie zouden willen komen - en dan voor 48 uur - werd met groot enthousias me en verbetenheid positief beant woord. Resultaat van de acties tot dusver is dat weer enige toenadering tus sen werkgevers en werknemers is ontstaan. Vrijdag ontmoeten de onderhandelingsdelegaties elkaar voor het eerst sinds januari. Dat is volgens Koos de Meij van FNV Bondgenoten geen reden de sta king van volgende week op te schorten. „Integendeel. We willen juist druk op de ketel houden. Dat er nu weer gepraat gaat worden, hebben we juist te danken aan de die druk. Mocht er vrijdag wat uit komen - en dat hopen we natuur lijk - kunnen we het resultaat mooi aan onze leden voorleggen." terneuzen - Twee meisjes op de fiets (tl en 12) uit Terneuzen zijn gisteren in Terneuzen aangereden door een onbekende automobilist. De dader zat in een lichtblauwe personenauto die op een bushalte stond. Toen de meisjes op de fiets (de elfjarige achterop) voorbijkwa men ging de auto rijden, met de aanrijding tot gevolg. De 12-jarige had lichte verwondingen. 0 BenZeker.i vergelijkt en helpt u op weg! Wervingsactie van de politie onder jongeren in een discotheek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3