Zeeland dorpsring van Koudekerke Serooskerkenaar moet nieuwe schuur slopen Jberrari TOMFORD Leerlingen delen twee boetes uit nog 3 weke omroep zeeland W pzc Woensdag 19 maart 2008 27 TILROE OPTIEK BETAALBARE BRILMODE VOOR WIE GOED WILT OGEN PORSCHE DESIGN Ontmoeting met VVD'ers in het café middelburg - Wie een keer ont spannen wil praten met een lokale VVD-politicus kan morgen te recht in café De Mug op de Vlas- markt in Middelburg. De WD-afdeling houdt daar een liberaal café. Wethouder Frank Streng is er, net als een aantal gemeenteraadsleden en bestuursleden. Iedereen is wel kom, WD'er of niet. Het liberaal café begint om 17.00 uur. Puzzelrit op tweede paasdag Heinkenszand heinkenszand - Motor- en auto- club De Zeeuwen houdt op maan dag 24 maart, tweede paasdag, een puzzel-gezelligheidsrit voor het he le gezin rond Heinkenszand. Meerijden kan met auto, motor of scooter. Voor de beginnende deel nemer is er een eenvoudige route uitgezet met gemakkelijke opdrach ten. Inschrijven voor de ritten vindt plaats tussen 13.30 en 14.00 uur in de sporthal De Stenge in Heinkenszand. middelburg - Twee bekeuringen, 27 waarschuwingen en negentien complimentjes. Dat was gisteroch tend de oogst van de verkeerscon trole die leerlingen van de Dolfij- nenburch samen met de de politie hielden in de Churchilllaan in Mid delburg. Die controles zijn een aantal we ken achter elkaar, op verschillende plaatsen in de gemeente. Kinderen controleren of automobilisten zich aan de maximumsnelheid van 30 kilometer per uur houden. Wie harder rijdt dan 40, krijgt een be keuring. Gemeente Veere vergat afmetingen van de veranda mee te rekenen. door Henk Postma serooskerke - Een nieuwe schuur op het erf? Geen enkel probleem, vond de gemeente aanvankelijk. Maar nu het gebouwtje er een maal staat, komen B en W daarop terug. Afbreken dat ding, schrijft het college in een brief die de ver bijsterde eigenaar afgelopen vrij dag op de deurmat vond. De nieuwe schuur annex garage staat achter de woning van de fa milie De Visser aan de Noordweg 89 in Serooskerke. Het oogt als een houten huisje met veranda. 46 vierkante meter schuur. En nog eens 25 voor de luifel. Past 'ruim schoots' in het bestemmingsplan, oordeelden B en W een jaar gele den. En het staat niemand in de weg. Bedenkingen van een buur man werden resoluut van de hand gewezen. Wel werd bepaald dat en kele bijgebouwtjes, na gereedko ming van de schuur, gesloopt zou den moeten worden. De buurman legde zich daar bij neer. In de veronderstelling dat het nu wel goed zat, liet De Visser de schuur bouwen. Dat ineens een andere buurman de bouwvergun ning betwistte, nam hij voor lief Oolc die zou in het ongelijk wor den gesteld, dacht De Visser. De ambtenaren staafden dat. Maar de bezwarencommissie, zo blijkt nu, kwam tot de ontdekking dat de omvang van de veranda ten on rechte buiten beschouwing bleef: met de luifel erbij is de schuur elf vierkante meter groter dan het be stemmingsplan toestaat. B en W zagen zich gedwongen de vergun ning te herroepen. De Visser stapt nu naar de rechtbank. Voor 't eerst mosselen uit kweek in broedhuis scherpenisse - Aan de Zeedijk bij Scherpenisse is het voor het eerst gelukt om binnendijks mosselen te kweken uit 'kunstmatig' mossel zaad uit een broedhuis. Stichting Zeeschelp uit Kamperland leverde het zaad. De familie Bolier zorgde in der tien maanden voor het opkweken in algenrijk binnenwater. Uit zee- schelp-zaad is eerder bij kwekerij Schot op Neeltje )ans de commis sarismossel geproduceerd. Fietsster raakt gewond bij aanrijding met auto middelburg - Een 43-jarige Mid delburgse vrouw raakte dinsdag om 10.20 uur in haar woonplaats gewond bij een aanrijding met een auto. De botsing vond plaats op de kruising Varkensmarkt-Gortstraat. Een zeventigjarige automobilist uit de gemeente Veere reed over de Koestraat en verleende op de kruising geen voorrang aan de fietsster. Die vrouw liep schaaf wonden op en haar fiets raakte be schadigd. aas, .m. De Rijksdienst voor de Monumenten ziet de Michaëlskerk met consistorie als 'onvervreemdbaar' monumentaal geheel. Het kerkbestuur wil de consistorie vervangen door een meer dan vijf keer groter gebouw van glas en natuursteen, dat vrijwel de hele oostelijke kerkring vult. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29