Economie Winkelier vreest boze klant Felle betoging tegen overname van Alitalia NOG MEER WOONWINKELRUIMTE! Waar wonen pas echt leuk begint pzc Woensdag 19 maart 2008 15 Verzet tegen verplichte sluiting op avond van Goede Vrijdag. door Jan Trommelen den haag - De detailhandel wil af van de verplichte sluiting op de avond van Goede Vrijdag. Komende vrijdag moeten alle win kels in Nederland weer om 19.00 uur dicht, koopavond of niet. Klan ten hebben daar steeds minder be grip voor. Dat leidt tot vervelende rome - Woedende werknemers van Alitalia hebben gisteren gepro beerd gesprekken over de verkoop van het luchtvaartbedrijf aan Air France-KLM te verhinderen. Dat gebeurde nadat de vakbond Cisl had gezegd dat het Frans-Neder- confrontaties, stelt de Raad Neder landse Detailhandel (RND). „Ondernemers huren extra beveili gingsmensen in om hun zaak om zeven uur leeg te vegen en om bo ze klanten bij de ingang tegen te houden. Dat moet omdat de con frontaties steeds vervelender wor den", zegt Sjoerd Veenstra, ad junct-directeur van de Raad Neder landse Detailhandel. De laatste twee jaar leidt de slui ting vooral in de grote steden tot verwarring en onbegrip bij consu- landse concern bij Alitalia zeven duizend banen wil schrappen. Eer der werd melding gemaakt van het verlies van 1700 banen. Enkele honderden werknemers van de luchtvaartmaatschappij be toogden gisteren bij het hoofdkan- menten, aldus Veenstra. „Het onge noegen onder klanten groeit, want iedereen is gewend aan de koopa vond. Steeds meer mensen ken nen de betekenis van Goede Vrij dag niet en tonen daarom geen be grip. De verplichte winkelsluiting op een koopavond is door de tijd achterhaald." Op kerstavond en op 4 mei moe ten de winkels ook om 19.00 uur dicht, maar dat leidt nooit tot pro blemen. „De mensen weten dan waarom de deuren dichtgaan. Dan toor van Alitalia in Rome. Daar zou op dat moment overleg plaats vinden tussen het bestuur en de vakbonden over de overname door Air France-KLM. Het kwam daarbij tot enkele schermutselin gen met de oproerpolitie. hoor je niemand klagen." De win kelsluiting op Goede Vrijdag is ge regeld in de Winkeltijdenwet uit 1996. Het kabinet wil die wet aanpassen en de winkelbranche hoopt dat het de verplichte sluiting op Goe de Vrijdag uit de wet schrapt. Goede Vrijdag is de vrijdag voor Pasen. Christenen herdenken dan de kruisiging en dood van Jezus Christus. Voor rooms-katholieken is Goede Vrijdag een verplichte vastendag. Italië is akkoord met de overname van de bijna failliete nationale luchtvervoerder. Of het bod door gaat, hangt af van het oordeel van de bonden en dat van de nieuwe regering. Alitalia is voor bijna de helft eigendom van de staat. Eigenaar Media Markt ziet winst dalen düsseldorf - Het Duitse detail handelsconcern Metro, onder meer eigenaar van Media Markt, heeft in 2007 een winst van 983 miljoen euro geboekt. Dat is 17,8 procent lager dan in 2006. Metro had last van de lage stand van de dollar, ongunstige belastingmaatre gelen en slechte resultaten bij de supermarktketen Real. De omzet steeg wel, met ro,4 procent naar 64,3 miljard euro. Metro maakte gisteren bekend warenhuisketen Kaufhof te willen afstoten. Maar van een verdere splitsing van de Metro-groep zou geen sprake zijn. Winst gehalveerd bij bank Goldman Sachs new york - De Amerikaanse za kenbank Goldman Sachs heeft in het eerste kwartaal van 2008 de helft minder winst gemaakt dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat kwam mede door een afschrijving van 1 miljard dollar op aan de hy potheekmarkt gerelateerde beleg gingsproducten. De winstdaling is minder groot dan analisten had den verwacht. De winst van de bank kwam uit op 3,23 dollar per aandeel, tegen 6,67 dollar per aandeel in de eerste periode van 2007. Olietegoeden van Venezuela vrijgegeven londen - Het Britse Hooggerechts hof heeft de bevriezing van de te goeden van de Venezolaanse staats oliemaatschappij Pdvsa ongedaan gemaakt. Het Amerikaanse olie concern Exxon Mobil was er eer der via een lagere rechtbank in Londen in geslaagd om de tegoe den van Pdvsa te laten bevriezen. Exxon Mobil is in een juridische strijd verwikkeld met Venezuela over de nationalisatie, vorig jaar, van olieprojecten. Volgens de olie gigant heeft Pdvsa tegoeden ter waarde van zeker 12 miljard dollar. Werkloosheid onder allochtonen neemt af voorburg - De werkloosheid on der niet-westerse allochtonen is vo rig jaar flink gedaald. Eind 2007 was 9,1 procent van de beroepsbe volking in deze groep werkloos. Eind 2006 was dat nog 12,4 pro cent, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren. Ondanks de forse daling zijn al lochtonen nog altijd veel vaker werkloos dan autochtonen maar het verschil wordt wel kleiner. On der autochtonen daalde de werk loosheid in diezelfde periode ook: van 4,0 naar 3,3 procent. Nederlandse export groeit met 14 procent Amsterdam - De Nederlandse ex port blijft stevig groeien. In janua ri werd voor 30,8 miljard euro aan goederen uitgevoerd, 14 procent meer dan een jaar eerder. Vooral de export van voedingsmiddelen, minerale brandstoffen en chemi sche producten zat in de lift, meld de het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren. De import ging in januari met 15 procent omhoog naar 27,8 miljard euro. Het handels overschot kwam uit op 3,1 miljard euro. Dat was 0,2 miljard euro meer dan in januari 2007. Vanaf 20 maart bent u van harte welkom in ons compleet vernieuwde pand aan de Mar conistraat I5!15a/15b in Goes. 4000 m1 extra woonwinkelruimte'. Naast de bekende formules (die overigens zijn vernieuwd) Nachtruzzzt, Runner Wonen, Living Outlet en Henders Hazel presenteren wij u met trots dé eerste brandstore van BoConcept in Nederland (Goes): een wereldwijde fran- chiseformule met design voor aantrekkelijke prijzen. Ook nieuw zijn de formules Licht Kunst, alles op het gebied van verlichting en schilderijen, en Top Selected Sofas en Top Selected Dining, zithoeken en eetkamers in zes ver schillende sferen. Een ware metamorfose dus! We kunnen er urenlang over vertellen, maar u weet... zien is geloven! 8 TOP WOONCONCEPTEN OP EEN RIJ Henders Hazel SOFAS0DINING KOM KIJKEN EN PROFITEER VAN DE VELE SPECTACULAIRE OPENINGSAANBIEDINGEN! woonconcepten GCfES MARCONISTRAAT 15/15A/15B (0113) 22 41 14 I WWW.TMCWOONWINKELS.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15