Meningen Waterschap gaat op in provincie deOndernemer.m Blijf ik op de hoogte van het JÊf^ ondernemersnieuws uit mijn regio? BljM Al het nieuws en informatie uit de regio en méér. PZC Dinsdag 18 maart 2008 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Hersteld hervormden 'Hersteld hervormden verliezen slepend proces van PKN' (PZC, 13 maart). Maar het proces is pas afgelopen als de HHK afziet van een rechts gang in hoger beroep. De rechter sprak uit dat de hersteld hervorm den niet konden kiezen om al dan niet toe te treden tot de PKN. Maar hier geldt: 'Opdat niet de ene gemeente over de andere, het ene ambt niet over het andere, noch de ene ambtsdrager over de andere heerschappij voere, wordt de regering der Kerk uitgeoefend in vergaderingen, waarin de amb ten bijeen zijn.' Door mee te gaan in de visie van de PKN, - zij lapten deze gulden re gel hiervoor aan de laars - is door de rechter echter op subtiele en impliciete wijze wel degelijk een inhoudelijk oordeel gegeven over wat in de kerk als recht moet gel den. Men heeft hier miskend dat de ker kenraad tot taak heeft elk besluit te toetsen aan het woord van God. Om maar verder te zwijgen over de bijbelse opdracht elkaar te be waren bij de verbindende kracht binnen de kerk - de zenuw - van de gezonde leer. Gert-Jan Wondergem Prinsenhove 34, Middelburg Emigratiebeurs 3 De vergrijzing van Zeeuws-Vlaan- deren wijkt niet af van Friesland of Groningen. De aantrekkelijk heid wordt er bepaald door een la gere bevolkingsdichtheid en schil derachtige dorpjes. Het nieuwe emigratiebeleid heeft alle kenmer ken van hongerige exploitatie. Dat is begrijpelijk voor projectontwik kelaars, de recreatiesector en voor beleidsmakers wier inkomen geba seerd is op inwonersequivalent. Is terugloop van inwoners in de buitengemeenten ongunstig voor natuur en landschap? Kan een betere integratie met Vlaanderen niet de arbeidsmarkt versoepelen? En als er zo'n interes se bestaat voor Zeeland, dat som migen al spreken over een nieuw Californië vol 'firn', wordt het dan niet tijd om meer 'stilstand' dor pen aan te wijzen uit bescherming juist van dat aantrekkelijke platte land? Als groei een must is, vergeet dan ook niet te folderen in de achter standswijken van de grote steden. Of zoekt men alleen golfende pen- sionado's en hogeropgeleide jonge ren? Een raciaal emigratiebeleid kan toch ook niet de bedoeling zijn. Laat rust met rust, want dat zal zeldzaam genoeg worden. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Ziekenhuizen Voor Midden- en Noord-Zeeland is het van belang dat er een zieken huis Zeeland komt. Maar nog maals wijs ik er op dat de nieuwe locatie goed bereikbaar moet zijn en op een veilige plek moet liggen. G.R. Walraad Vliedberg 30, Vlissingen TE CAST Tom Aalfs, jurist en oud-raadslid voor D66 in Vlissingen. Provinciale Staten (PS) van Zeeland laten een onder zoek houden naar een moge lijke fusie van de twee Zeeuwse waterschappen. Duidelijk is dat ge voelsargumenten tot weerstand lei den, maar te verwachten is dat uit eindelijk zakelijke overwegingen de doorslag zullen geven. Stel dat toch een fusie tot stand komt, dan valt het gezagsgebied van het enige Zeeuwse waterschap samen met dat van de provincie Zeeland. Twee verschillende be stuursorganen voor hetzelfde ge bied is ondoelmatig en kan gemak kelijk tot competentiestrijd leiden. Kan het anders en beter? Ia, met nog meer efficiencywinst en be stuurskracht. De wetgever heeft de provincies belast met het oppertoezicht op de waterschappen. De provincies zijn zelfs bevoegd om waterschap pen in te stellen en op te heffen. Uiteindelijk is hiervoor wel de goedkeuring van de minister van Verkeer en Waterstaat nodig. Gede puteerde Staten (GS) moeten met de waterschappen overleggen en kunnen vervolgens een voorstel bij PS indienen. Het bestuur van de provincie kan dus het initiatief nemen om de beide waterschap pen op te heffen, maar dan wel ge lijktijdig de Provinciale Waterstaat Zeeland (PWZ) oprichten als uit voerend orgaan van de provincie. Het provinciebestuur neemt het formele bestuur over van de water schappen. Bij de taakverdeling tus sen PS en GS, dient de bevoegd heid tot regelgeving in handen te komen van PS. Het budgetrecht en de democrati sche controle behoort in handen te liggen van PS. De gedeputeerde die de waterstaatszaken in porte feuille heeft, krijgt de titel van dijk graaf De directie van PWZ kan aanvan kelijk worden geformeerd uit de dagelijkse leiding van de huidige waterschappen. De circa zestig le den van de Algemene Vergadering van beide waterschappen zijn over bodig geworden. De bij het grote publiek niet bijs ter populaire waterschapsverkiezin gen worden vervangen door de verkiezingen voor de Provinciale Staten. Het provinciebestuur met de toekomstige directie van PWZ is bekwaam genoeg om het water beheer in eigen hand te nemen. Het belangrijke werk aan waterke ringen, waterwegen, waterkwali teit en wegen wordt uitgevoerd door hetzelfde ervaren personeel. Realisatie van een dergelijk plan kan problematisch zijn: een com plete bestuurslaag opheffen is niet in een wet geregeld, doch is ook nergens verboden. Als de politieke wil aanwezig is, kunnen PS van Zeeland baanbre kend werk verrichten door te zijner tijd een voorstel bij de minis ter van Verkeer en Waterstaat in te dienen, mits de waterschappen daaraan kunnen meewerken. Een bestuurslaag opheffen is niet on mogelijk. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland met de focus op de regio. U vindt er bijvoorbeeld regionaal ondernemersnieuws, gemeentelijke en provinciale informatie, nieuws van bedrijven zelf en nog veel meer regionale informatie. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers Gericht op succes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9