Zeeland PZC 21 Hommeles over persreis oorzaak gaslek Leraar vraagt schadevergoeding SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Brouwershaven is met rolstoel niet te doen Reddingboot trekt kotter vlot WÊESzmam Verlies Water spuit over de dijk bij Sint Philipsland Dinsdag 18 maart 2008 Zeeuwse politie speurt beter dan gemiddeld Tip? redzzee@pzc.nl BROUWERSHAVEN - Het platform voor mensen met een be perking, de seniorenraad, de stadsraad en de Vrouwen Advies Commissie hebben gisteravond de veiligheid van Brouwersha ven beproefd. De stad is niet vriendelijk voor rolstoelers, zo blijkt. Aan de Haven Noordzijde ontbreekt een reling, waar door voetganger of rolstoeler gemakkelijk te water kan raken. De onderzoekers vinden verder de situatie bij het Tonnenma- gazijn gevaarlijk. Wie hier het trottoir wil volgen, moet in de bocht oversteken. Daar komt bij dat in het oude stadsdeel vrij wel geen enkele automobilist zich aan de maximum snelheid houdt. Op Markt en Haven tenslotte, zijn slechts twee parkeer plaatsen voor mindervaliden. foto Marijke Folkertsma VW laat oren te veel hangen naar sponsor volgens wijnschrijver. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Er is hommeles over de jaarlijkse persreis voor culinair journalisten op Schouwen-Duive- land. In een vernietigende column op internet wordt de vloer aange veegd met de organisatie van de wijnreis. „Hoe zit het met de onaf hankelijkheid van de VW", vraagt wijnjournalist John Bindels zich af Hij beschuldigt de VW er van dat deze organisatie te veel de oren laat hangen naar de hoofds ponsor van deze reis, een hotelier uit Burgh-Haamstede. STELLENDAM - De bemanning van reddingboot Prinses Margriet moest gistermorgen in actie ko men voor een viskotter op het strand. De bewuste kotter GO20 werd bij boei SG 7 aangetroffen. Een eerste poging om het schip vlot te trekken mislukte omdat de tros brak. Een passerende kotter verleende assistentie en deze keer lukte het wel de gestrande GO20 los te krijgen. „Geen sprake van dat wij niet onaf hankelijk zijn", zegt VW-direc- teur Jurgen Klapwijk. „Dat zijn wij wel." Voor het derde achtereenvolgende jaar organiseert de VW een pers reis voor culinair journalisten, ge koppeld aan de start van het sei zoen voor de Oosterscheldekreeft. Een reisje voor schrijvers over eten en drinken. Zij kunnen kennisma ken met de culinaire toppers op Schouwen-Duiveland en zien tege lijkertijd de toeristische attracties van het eiland. De hele reis voor de journalisten betalen zit er niet in voor de VW en daarom is sponsoring in de vorm van gratis logies en ontbijt en de diverse lekkernijen onder door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Een 58-jarige leraar uit Zierikzee gaat bij de rechtbank Middelburg een schadevergoeding aanvragen. De man werd verdacht van ontucht met twee leerlingen van de Willibrordusschool in Zie rikzee. De rechter acht niet bewe zen dat de - inmiddels ontslagen - onderwijzer opzettelijk ontuchtige handelingen heeft gepleegd en heeft de man vrijgesproken. De le raar zou - na het nuttigen van de weg gezocht. Tot nu toe was er geen vuiltje aan de lucht maar dit jaar zijn minder kamers beschik baar dan in voorgaande jaren. Daarom moest er geselecteerd wor den uit de aanmeldingen en vol gens Bindels heeft de hotelier daar bij een flinke stem gehad in het se lectieproces. „Ik wilde weten hoe het zat en ik begrijp dat de hotelier mee heeft bepaald wie mee mag. U schrijft welgevallig over mij? U mag bin nen en u schrijft onwelgevallig, u Journalisten zijn geweigerd voor de jaarlijkse culinaire persreis. Volgens de VW om vers bloed mee te krijgen; journalisten den ken vanwege kritische stukken. nodige alcohol - in zijn slaap de kinderen hebben betast. Die uit spraak wordt ondersteund door de verklaringen van de betaste jonge tjes die tegenover de politie ver klaarden dat de leraar sliep tijdens de ontuchtige handelingen. 'Niet onaannemelijk' volgens de Middel burgse rechtbank. De Zierikzeese leraar heeft van meet af aan gezegd dat hij zich van de bewuste nacht niets kan herin neren. Hij weet alleen dat hij naar mag niet binnen." Volgens Bindels heeft een eerdere woordenwisse ling over de kwaliteit van de wijn kaart hiermee te maken. Klapwijk ontkent dit. „Wij hebben minder plaatsen dan vorige jaren. We hebben naar de aanmeldingen gekeken en bij de selectie heeft een rol gespeeld dat we ook journa listen mee wilden nemen die nog niet eerder zijn geweest. Een beet je vers bloed." Hij noemt de column „een beetje flauw". Hij erkent wel dat de hotel eigenaar een stem in het kapittel heeft, maar die zou niet zo ver gaan als Bindels in zijn column suggereert. „Hij sponsort groot. Als hij iets vindt wordt dat wel meegenomen, maar dat is logisch." de tent liep. De juridische procedu re en alle publiciteit rond de zaak heeft de Zierikzeese leraar volgens diens raadsman mr. R. Wortelboer veel schade berokkend en hij wil die schade vergoed zien. Over de hoogte van de schadever goeding wil Wortelboer nog niets kwijt. „Daar ben ik samen met mijn cliënt nog over aan het na denken." Hetzelfde geldt voor de arbeidsrechtelijke kant van de zaak. MIDDELBURG - Een bewoner van de Rijnstraat in Middelburg heeft gis teren een gaslek veroorzaakt. Hij was bezig om een partytent op te zetten in zijn tuin, toen hij met een van de haringen per ongeluk de gasleiding doorboorde. Toen de brandweer uitrukte werd in de straat een van de brandweer lieden geraakt door een automobi list die het stopteken van de brand weer negeerde. Hij was ongedeerd. Tip? redactie@pzc.nl Sporten is winnen en verliezen, juichen en huilen. Hoe pijn verlies kan doen bij een voetbalsupporter was te zien op de tribune met Willem Il-suppor- ters, waar Tom met vader en grootvader de tricolores ander halfuur lang hartstochtelijk had toegejuicht. Toen de rood-wit-blauwen toch verloren hadden, was er geen houden meer aan bij de zesjari ge. Hij huilde dikke tranen en snikte er zo hard bij dat de oude re Tilburgers voor hem zich vol medeleven omkeerden en hem troostend maar ook begripvol toespraken: „Ach menneke toch, dat doen wij altijd pas als we thuis zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 99