Betere toegang voor gehandicapten Terneuzen en Ter Nose steggelen over terras co Sluis pleit voor buslijn naar Eeklo en terug OP UW PAASBEST Verkoop voor goed doel CC bij DELSCHER I 1 1 Een nieuwe outfit, schoenen of een tas? IHet voorjaar is begonnen bij DELSCHER. O Voor iedere kopende klant een Paasattentie! z_ PZC Dinsdag 18 maart 2008 25 Beleidsnota gemeente Hulst voorziet in maatregelen. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst over weegt voorschriften op te nemen in de Algemene Plaatselijke Veror dening (APV) om te waarborgen dat openbare feestelijkheden en evenementen ook toegankelijk zijn voor gehandicapten. Het college van burgemeester en wethouders maakt dat voornemen bekend in de beleidsnota Onder steunende Voorzieningen die het licht ziet in het kader van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). De WMO is per januari dit jaar in werking getreden en is een sa menvoeging van diverse oude wel zijnswetten, zoals de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten en de Wet Voorzieningen Gehandi capten. Wie vergunning wil krijgen voor een publiek feest of evenement moet er voor zorgen dat ook men sen met een beperking er terecht kunnen. Daartoe worden in de APV onder andere richtlijnen op genomen voor de toegankelijkheid van feesttenten. Een ander belangrijk aandachts punt in de beleidsnota is de inrich ting van zowel de openbare bin nen- als buitenruimte. De gemeen te wil daar in de loop van het ko mende jaar onderzoek naar laten doen in samenwerking met maat schappelijke organisaties. Het be oogde doel is zowel de buitenruim te (straten, pleinen en plantsoe nen) als de binnenkant van open bare gebouwen dusdanig in te rich ten dat ze voor iedereen toeganke lijk zijn. Het is de bedoeling dat knelpunten worden opgelost tij dens de jaarlijkse opplusdagen in de gemeente. Daarnaast moet bij nieuw- of verbouw van gemeente lijke gebouwen bijzondere aan dacht zijn voor de toegankelijk heid. Verder wil de gemeente in overleg met de maatschappelijke organisaties en de provincies spe- PJJ De gemeente Hulst besteedt in de nieuwe nota Ondersteunende Voorzieningen extra aandacht aan de toegankelijkheid voor ge handicapten. ciale aandacht besteden aan de in richting van bushaltes. Ook die moeten toegankelijk zijn voor mensen met een beperking. Het gaat dan zowel om verbetering van de instapmogelijkheid als goe de zitplaatsen voor mensen die even op de bus moeten wachten. Het concept van de beleidsnota Ondersteunende Voorzieningen komt morgen voor advies aan de orde in de vergadering van de ge meentelijke commissie Samenle ving. De raadscommissie komt vanaf 19.30 uur bijeen in de raad zaal van het stadhuis. Uitbater eetcafé Ter Nose: „Opruimen? Dat doe ik dus echt niet." door Raymond de Frel TERNEUZEN - Hij wist dat er vroeg of laat wel een reactie zou komen. Maar dat het zó heftig zou zijn... Nee, dat had Martin Ververs van eetcafé Ter Nose op de Terneuzen- se Markt niet verwacht. Desondanks piekert Ververs er niet over om zijn terras zelf weer te verwijderen. Gisterochtend kreeg de uitbater bezoek van twee ambtenaren van de gemeente Ter- neuzen, omdat hij zaterdag een deel van de Markt tot zijn terras had gemaakt. Als Ververs zijn ter ras niet zelf opruimt, dan doet de gemeente dat vandaag op zijn kos ten. „Nu staan ze opeens wel snel op de stoep. Terwijl ik op 2 februari 2007 al een vergunning heb aange vraagd. Ik wil met een stuk terras in het zicht brengen van winkelpu bliek dat door de Havenstraat en Steenen Beer loopt. Bovendien wil de gemeente de Markt toch een impuls geven? Dan steekt er een ondernemer zijn nek uit en word je zo tegengewerkt", zegt Ververs. Ververs schakelde een advocaat in om zijn rechten uit te pluizen. „Be gin februari is wethouder Adhé- mar van Waes hier geweest om over mijn verzoek te praten. Hal verwege februari zou hij mij uit sluitsel geven. Maar ik heb nooit meer iets gehoord. Mijn advocaat npi Martin Ververs van eetcafé Ter Nose in Terneuzen heeft zijn ter ras uitgebreid zonder vergun ning. De gemeente Terneuzen dreigt in te grijpen. Agendapunt in overleg met de Vlaamse buurgemeenten. door Frank van Cooten AARDENBURC - Het dagelijks ge meentebestuur van Sluis steunt het pleidooi van Ondernemend Aardenburg voor een nieuwe bus lijn tussen Sluis en Eeklo. Het col lege brengt dit idee naar voren in het eerstvolgend grensoverschrij dend overleg met de Vlaamse buurgemeenten. Sluis en Aardenburg zijn met de buslijn beter bereikbaar, stelt On dernemend Aardenburg. Het plei dooi stoelt op het rapport '(Ver)ken uw Grens'. Daaruit blijkt onder meer dat slechts twee plaat sen in West- Zeeuws-Vlaanderen in de belangstelling staan bij de in woners van West- en Oost-Vlaan deren: Sluis en Aardenburg. Om de bereikbaarheid te vergroten pleiten de samenstellers van het rapport onder meer voor betere busverbindingen, bijvoorbeeld tus sen Eeklo en Sluis. Ondernemend Aardenburg en de collega-vereniging ui Eede kunnen zich van harte vinden in deze aan beveling. Er zijn volgens de vereni gingen grote problemen met het openbaar vervoer, onder meer door het wegvallen van de bus diensten tussen Oostburg en Mal- degem in het weekend en in de schoolvakanties. De provincie on derneemt geen actie voor een nieu we buslijn. Ondernemers en ge meenten aan weerszijden van de grens moeten dat zelf voor elkaar zien te krijgen, stelt het provincie bestuur. Het gemeentebestuur van Eeklo is voorstander van een lijn tussen Sluis en Eeklo. TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse afdeling van de Algemene Vrou wenvereniging Tesselschade-Ar- beid Adelt houdt woensdag 26 maart van 11 tot 3 uur een voor jaarsverkoop in restaurant 't Vijver hof in Terneuzen. De opbrengst komt ten goede aan het Betsy Perk Opleidingsfonds van de vrouwen vereniging. Het fonds heeft als doel vrouwen op weg te helpen naar economische zelfstandigheid. zegt nu dat als je niets hoort voor een afgesproken datum, je stilzwij gend toestemming hebt gekregen. Dus heb ik mijn terras zonder offi ciële vergunning uitgebreid en open ik het vrijdag met een optre den van dweilband Tandsjen Bei." Ververs weet dat de terrasuitbrei ding tegen het zere been is van een of meerdere marktkooplieden, die op woensdag op de Markt hun waar slijten. Dat is ook de reden dat de gemeente bij Ververs op be zoek ging. „De plaats van de terrasuitbreiding wordt op woensdag gebruikt voor de weekmarkt. Blijft de situatie zo zonder vergunning, dan is de kans op schadeclaims bij de gemeente heel groet. Het college van B en W besluit dinsdagochtend of zij overgaat tot spoedeisende be stuursdwang", aldus een gemeente woordvoerster. U bent van harte welkom. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl Uitbater Martin Ververs van Ter Nose is geenszins van plan zijn terras weer te verwijderen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 93