Zeeland Gratis verhuizen? m 1 1 1 Vrijgesproken kinderen nog meesleuren leraarden* bi, rechtbank Waterschap houdt flink wat geld over Schap heeft waterplannen klaar Rommelmarkt Info-avonden grensarbeiders over belasting Jé ZPZC Dinsdag 18 maart 2008 23 zierikzee - Een 58-jarige leraar uit Zierikzee zal bij de rechtbank Mid delburg een schadevergoeding aan vragen. De man werd verdacht van ontucht met twee leerlingen van de Willibrordusschool in Zie rikzee. De rechter sprak de - in middels ontslagen leraar - vrij. De leraar zou - na het nuttigen van de nodige alcohol - in zijn slaap de kinderen hebben betast. Die uit spraak wordt ondersteund door de verklaringen van de jongetjes die tegenover de politie verklaarden dat de leraar sliep tijdens de on tuchtige handelingen. 'Niet onaan nemelijk' volgens de rechtbank. De leraar heeft van meet af aan ge zegd dat hij zich van de bewuste nacht niets kan herinneren. Hij weet alleen dat hij naar de tent liep. De juridische procedure en al le publiciteit rond de zaak heeft de Zierikzeese leraar volgens diens raadsman mr. R. Wortelboer veel schade berokkend. Over de hoogte van de claim wil Wortelboer nog niets kwijt. „Daar ben ik samen met mijn cliënt nog over aan het nadenken." Hetzelfde geldt voor de arbeidsrechtelijke kant van de zaak. terneuzen - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen heeft een rede lijk goed jaar achter de rug. Het schap kon de boeken over 2007 sluiten met een overschot van bijna 4,6 miljoen euro. In de twee de bestuursrapportage -van afgelo pen zomer - ging het dagelijks be stuur van het schap nog uit van een batig saldo van 4,3 miljoen eu ro. Het schapsbestuur besloot vorig jaar al om 3 miljoen van het over schot toe te voegen aan de algeme ne reserves. Het resterende ander half miljoen wordt voor de helft gestort in het egalisatiefonds voor het waterkwaliteitsbeheer, 180 mil le in de reserve wegen en zes ton in de reserve waterkeringen. Ruim 28 mille wordt aangewend voor het houden van een belastingaudit en 25 mille voor een onderzoek naar de Panoramaweg. SLUISKIL - De Interregionale Vak bondsraad Schelde-Kempen houdt donderdag vanaf 19.00 uur in Hotel Dallinga in Sluiskil een in formatiebijeenkomst voor Neder landse grensarbeiders. De Vakbondsraad is een samen werkingsverband tussen Belgische vakbonden. In Sluiskil wordt inge gaan op compensatievergoedingen en belastingplichten in zowel Bel gië als Nederland. Op donderdag 27 maart om 19.00 uur volgt in De Warande in Sint-lansteen een tweede bijeen komst. Die gaat over het pensioen stelsel in België en pensioenrech ten die in Nederland blijven be staan. door Conny van Gremberghe terneuzen - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen heeft samen met de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten waterplannen gemaakt voor 34 van de 72 kernen in de regio. Uitvoering van alle te nemen maat regelen om het waterbeheer in de verstedelijkte gebieden van Zeeuws-Vlaanderen te verbeteren gaat de gezamenlijke instanties bijna 10 miljoen euro kosten. De provincie legt een schamele 110.000 euro bij. Het pakket aan maatregelen is zeer divers, van het aanleggen van nieuwe rioleringen tot het verruimen van waterbergin gen, van het vernieuwen van ge malen tot het bouwen van bergbe- zinkbassins. Het algemeen bestuur van het schap buigt zich donder dag 3 april over de stedelijke water plannen. De vergadering in Ter- neuzen begint om 14 uur. terneuzen - Buurthuis 't Schelpen hoekje aan de Dokweg in Terneu- zen houdt zaterdag een overdekte rommelmarkt. Van 's ochtends tien uur tot 's mid dags een uur kunnen verkopers een tafel huren om hun spullen uit te stallen. Ook worden er wa fels verkocht. Rabobank ft 8» De werkende mijnklok is nieuwe aanwinst in Visserijmuseum. foto's Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 91