'Na twee uur moet je je Hulst ziet af van toezicht camera's Frustraties in Cadzand 'Kunstenaar beboeten' Verlies 22 Dinsdag 18 maart 2008 PZCZ Invoering is nu geen meerwaarde voor veiligheid op straat. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraad van Hulst is ervan overtuigd dat de in voering van cameratoezicht in het uitgaansleven in de binnenstad van Hulst op dit moment geen meerwaarde heeft. De raad laat zich daarbij unaniem leiden door het advies in de discus sienota die het college van burge meester en wethouders hierover heeft laten maken. Vooral de fractie van Progressief Hulst drong in het verleden her haaldelijk aan om het politieke de bat over cameratoezicht te voeren. Uit politiecijfers van het laatste half jaar blijkt echter, dat het aan tal incidenten in het uitgaansleven zeer beperkt is. Daarom wegen ca mera's ter verhoging van de veilig heid niet op tegen de kosten. Bo vendien moet volgens de discussie nota het effect van deze manier van toezicht niet worden over schat. Fractievoorzitter Annelies Hegger van Progressief Hulst wees er gis teravond in de vergadering van de De gemeenteraad van Hulst is er- van overtuigd dat de invoering van cameratoezicht voor een vei liger uitgaansleven in het cen trum van de stad geen zin heeft. Gemeentebelangen wil dat Lambert opdraait voor kosten verkoop. door Frank van Cooten SLUIS - De Vlaamse kunstenaar Lambert, die even in beeld was om het voormalige stadhuisje van Sint Anna ter Muiden te kopen, moet een fikse boete krijgen. Dat vindt fractievoorzitter William Gij- sel van Gemeentebelangen. Bij de inschrijving op 21 juni 2007 kwam Lambert als hoogste bieder uit de bus. Het dagelijks gemeente bestuur gunde het stadhuisje daar om een dag later aan de kunste naar. Ondanks diverse mondelinge toe- ZEEUWSE Sporten is winnen en verliezen, jui chen en huilen. Hoe pijn verlies kan doen bij een voetbalsupporter was te zien op de tribune met Willem U-supporters, waar Tom met vader en grootva der de tricolores anderhalf uur lang hartstochtelijk had toege juicht. Toen de rood-wit-blauwen toch gemeentelijke commissie Alge meen Bestuur op, dat haar fractie om de discussie had gevraagd in een periode dat het in de binnen stad van Hulst veel onrustiger was in het uitgaansleven. „De cijfers nu tonen aan dat er inderdaad ver betering is opgetreden. Het is een kwestie van kosten en baten tegen elkaar afwegen. Daarom kiezen wij ervoor het cameratoezicht voorlopig in de koelkast te zetten en hopelijk zelfs voorgoed." De woordvoerders van de andere fracties in de gemeenteraad spra ken woorden van gelijke strekking. „Bovendien moet de politie toch komen als er sprake is van ongere geldheden. Ook als er camera's hangen", merkte Jules Vereecken (CDA) op. „De nota maakt duidelijk dat we er niet aan moeten beginnen", zei PvdA-er Frank Smits. „Alert ingrij pen als er iets gebeurt, is veel be langrijker. Het geld dat we nu be sparen door geen cameratoezicht in te voeren, zou je beter kunnen besteden aan extra surveillance. Als wij daar tenminste over zou den kunnen beslissen." Volgens burgemeester Jan-Frans Mulder is het vooral aan de invoe ring van het samenwerkingsver band tussen horeca, politie, justi tie en de gemeente te danken dat het rustiger is in het uitgaansle ven. „Dat heeft juist resultaat opge leverd en zorgt ervoor dat de over last is verminderd." zeggingen heeft Lambert nooit aan zijn financiële verplichtingen voldaan. Het college besloot daar om de koopovereenkomst te ont binden. Volgens Gijsel heeft Lambert zich zelf door zijn actie verplicht tot het betalen van een boete omdat de overeenkomst ontbonden moest worden. Toen de verkoop immers niet doorging, moest de gemeente de procedure opnieuw beginnen om het stadhuisje alsnog te verkopen. Het monumentale gebouw is uit eindelijk gekocht door buurman Flemal. Hij was de op een na hoog ste bieder bij de openbare inschrij ving op 21 juni. Het stadhuisje is verkocht voor 330.000 euro. Tip? redactie@pzc.nl verloren hadden, was er geen hou den meer aan bij het zesjarige jon getje. Hij huilde dikke tranen en snikte er zo hard bij dat de oudere Tilbur- gers voor hem zich vol medeleven omkeerden en hem troostend maar ook begripvol toespraken: „Ach menneke toch, dat doen wij altijd pas als we thuis zijn." Veilingklok belangrijker voor visserijmuseum dan religieus erfgoed. door Jan van Zuilen BRESKENS - De stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) heeft 2008 gebombardeerd tot het jaar van het religieus erfgoed in Zee land. Als lid van de SCEZ voelt het visserijmuseum in Breskens zich verplicht dat ook als thema voor het komend seizoen te kiezen, maar om daar invulling aan te ge ven, viel nog niet mee, zegt Suus Fenijn, een van de vrijwilligers die het museum runnen. „Onze vissers hebben niet zo veel met religie en al helemaal niet zo veel als die van Arnemuiden, die, voor ze het ruime sop kozen eerst een stuk uit de bijbel lazen. Aan kloppen bij de vissers of die idee hadden wat we met religie in het museum zouden kunnen doen, had dus geen zin." Gelukkig heeft Fenijn nog een moeder die trouw katholiek is en haar kon helpen bij het vinden van verhalen in de bijbel en verder was er de steun van het internet. „Daar heb je een website BijbelOn- line. Als je daar wat trefwoorden invoert, heb je zo een paar bijbel teksten." Die worden op zeeperka ment gedrukt en opgehangen in het museum. Meer eigenlijk niet, ook al niet omdat de huiskunst schilder van het museum, Bressi- aander Johnny Beerens een paar kunstwerken heeft hangen die Onderneemster pleit voor gelijke kansen in badplaats. door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Ondernemers en bewoners van Cadzand-Bad zijn enorm gefrustreerd over de wijze waarop de gemeente Sluis omgaat met de nieuwbouwplannen voor de badplaats. Dat vindt onder neemster Tini van de Luijster van de frituur in het dagjescentrum. Cadzand-Bad is het volgens haar beu constant door de gemeente de zwarte piet toegespeeld te krijgen als zouden de ondernemers nooit op een lijn staan bij toekomstige ontwikkelingen. Daar is volgens haar maar één schuldige voor aan met een beetje fantasie ook een bij bels tintje hebben. „En dat geldt natuurlijk helemaal voor zijn Brood en Vis-schildering op de si lo aan de overkant van ons mu seum, waar je van hieruit ene prachtig gezicht op hebt. Die schil dering is rechtstreeks ontleent aan het bijbelverhaal over de brood- en visuitdeling door Jezus." Het visserij museum doet dus wel mee met het Zeeuws museumthe ma, maar religie is zeker niet de be langrijkste aanwinst voor het nieu we seizoen. Dat is wel de oude vei lingklok van de vismijn. 'Ook vaders zijn niet uit de stuurhut weg te slaan om, virtueel, uit te varen' Henk Fenijn, echtgenoot van Suus en eveneens actief als vrijwilliger: „Die klok kwamen we tegen toen we een loods uitruimden om plek te maken voor de collectie opgezet te vogels van Tijs Verschoor. Een van onze mensen met gouden handjes voor techniek heeft de klok weer helemaal in orde ge maakt. Daar is hij maanden mee bezig geweest, maar nu doet alles het weer." Behalve de klok heeft het museum ook een paar oude bankjes van de vismijn gekregen, waar vroeger de handelaren zaten om vis te kopen tijdens de afslag. Met voor iedere handelaar een aparte telefoon (nog met draaischijf) waarmee hij te wijzen en dat is het gemeentebe stuur. Slordige beloftes en voorkeursbe handelingen zorgen volgens Van de Luijster voor enorme frustraties onder bewoners en ondernemers. Ze noemt ontwikkelaar Van der Poel als voorbeeld. Hem wordt door de gemeente geen strobreed in de weg gelegd bij het bouwen van een appartementencomplex te genover het dagjescentrum. Hij mag in september al gaan bouwen terwijl andere ondernemers die ja ren geleden al plannen hebben in gediend nog lang niet weten waar ze aan toe zijn. „Van der Poel krijgt een enorme en onaanvaard bare voorsprong op de rest van Cadzand-Bad." Van de Luijster pleit daarom voor rechtstreeks kon overleggen met zijn opdrachtgevers. In feite kan er nu zo weer een veiling worden ge houden en dat is ook de bedoeling zegt Henk Fenijn. „We willen een arrangement maken waarbij groe pen zelf kunnen bedenken of ze iets via de mijnklok willen verko pen en tijdens het vakantieseizoen willen we één keer in de week zelf een veiling organiseren." Het museum van de tuinbouwvei ling in het Noord-Hollandse Broek op Langendijk doet dat ook. „Daar had ik, voor ik het goed en wel in de gaten had, een bloemkool voor tien euro gekocht, maar die prijs doet er dan niet toe, het gaat om de lol die je als bezoeker hebt, als je iets zelf kunt doen. Het leukste zou natuurlijk zijn als wij vis kon den verkopen, maar iedereen be grijpt dat dat hier om hygiënische reden niet kan. Wij willen het gaan doen met souvenirs", zegt Henk Fenijn. Bezoekers en vooral hun kinderen kunnen in het museum toch al hun hart ophalen aan dingen die ze zelf kunnen doen. Bijvoorbeeld in een echte stuurhut, virtueel via een beeldscherm, met een schip de haven van Breskens uitvaren. „Dat hebben we vooral voor de kinderen gedaan, maar vaders zijn hier ook niet weg te slaan", zegt Henk Fenijn. Al met al mag je best wel wat tijd inruimen voor een be zoek aan het visserij museum, zegt vrijwilligster Ans Wolfert. „Reken op minstens twee uur en dan nog moet je je kinderen meesleuren." Visserijmusem Het is vroeg Pasen en dus gaat het visserijmuseum in Breskens dit jaar ook al vroeg open. Op vrijdag 21 maart, Goede Vrij dag is de officiële seizoensope ning voor genodigden, vanaf za terdag 22 maart is het mu seum open voor het publiek. Het seizoen duurt tot en met 31 oktober. Buiten de seizoens opening is het museum alleen op afspraak open voor groeps- bezichtiging. De officiële opening wordt ver richt door Roland Desnerck uit Oostende, schrijver en iemand die veel van de visserij afweet. Kjjj www.breskens.com gelijke kansen voor iedereen op grond van een integraal bestem mingsplan. Ook moet eerst een oplossing wor den gevonden voor het parkeren en de toekomst van disco Joy en de midgetgolfbaan voordat Van der Poel begint met bouwen. Van de Luijster zet hiermee de dis cussie over Cadzand-Bad van avond in de vergadering van de raadscommissie Ruimte op scherp. In de vergadering gaat het onder meer over het investerings fonds en de voortgang. Onderneemster Van de Luijster zet de discussie vanavond over Cadzand-Bad op scherp. Volgens haar is de gemeente schuldig aan de heersende onvrede. Nieuwe vitrine met krabben en kreeften.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 90