Zeeland PZC 21 Raad onderzoekt duikongeval Te dure badhokjes op strand ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Belangstelling voor uitvaart duiker is groot Dronkenlap raakt rijbewijs kwijt Inbraak in pand Slijkstraatje Lentekriebels Water spuit over de dijk bij Sint Philipsland Dinsdag 18 maart 2008 Zeeuwse politie speurt beter dan gemiddeld Tip? redtern@pzc.nl Duikteam Giethoorn op non-actief na dodelijk ongeluk bij Westdorpe. door Marcel Modde TERNEUZEN - De nationale Onder zoeksraad voor Veiligheid bekijkt of er aanleiding is voor een for meel onderzoek naar het dodelijk ongeval met een duiker van het brandweerkorps Terneuzen. Woordvoerder Gerrit van der Kooy benadrukt dat de raad geens zins belang stelt in eventueel men selijk falen. Het gaat de instantie ook niet om een schuldvraag. Dat is de taak van justitie en de ar beidsinspectie. Het is de raad vol gens Van der Kooy te doen om het opleidingsniveau, de geoefendheid van de brandweerduikers en het materiaal waarmee zij te water gaan. Een vraag die tevens aan de orde kan komen, is of vrijwilligers wel moeten worden ingezet voor het bergen van voertuigen. Vertegenwoordigers van de Onder zoeksraad zijn een vooronderzoek begonnen. Op basis van deze 'oriënterende rapportage' wordt besloten er al dan niet een offi ciële zaak van te maken, aldus Van der Kooy. De raad vergadert eens in de twee weken en komt van daag weer bij elkaar. Of het onge luk in het kanaal bij Westdorpe al op de agenda staat, was gisteren nog onbekend. Directeur Frans Captijn van de Vei ligheidsregio Zeeland juicht een breed onderzoek toe. „We zijn een publieke organisatie. Maar ook naar de familie van het slachtoffer toe vind ik het niet meer dan nor maal dat goed wordt uitgezocht wat er precies is gebeurd. Ieder on derzoek dient ook weer om er van te leren." Volgens Captijn is de duikuitrusting van de brandweer Terneuzen niet ouder dan vier jaar en beschikken de vrijwilligers van het duikteam over alle verplichte diploma's. De dood van de brandweerduiker is voor de gemeente Steenwijker- land aanleiding het negenkoppige duikteam van Giethoorn op De raad voor Veiligheid bekijkt of er een diepgaand onderzoek moet komen naar tekortkomin gen bij opleiding en inzet van vrij willige brandweerduikers. non-actief te stellen. Gebleken is namelijk dat is verzuimd de diplo ma's tijdig te verlengen. De certifi caten verliezen na twee jaar hun geldigheid. Alleen met een door de burgemeester ondertekende ver klaring dat de duikers nog steeds aan de eisen voldoen (waaronder de eis van minimaal 20 duiken in twee jaar tijd), wordt een nieuw di ploma verstrekt. Volgens John Da- men van het Nederlands Bureau Brandweerexamen zijn de papie ren van Terneuzen in orde. Dat geldt ook voor de drie andere Zeeuwse brandweerduikteams. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Ruim tweeduizend mensen hebben via een condo leanceregister op internet al hun medeleven getoond met de nabe staanden van brandweerman Wim Matthijssen uit Terneuzen. De belangstelling voor het bijwo nen van een afscheidsbijeen komst, morgen in sportcentrum Vliegende Vaart, is ook groot. De uitvaart van Matthijssen is met korpseer. Dat staat gelijk aan een strak protocol. Brandweerlieden betrekken tijdens het afscheid een dodenwacht rond de kist, die is be dekt met een brandweervlag. Zij dragen de kist en de bloemen en lopen in de zogeheten 'langzame pas'. Het uitgaanstenue en de pet van Matthijssen zijn op de kist ge plaatst. Die worden na de ceremo nie aan zijn vrouw overhandigd. Hulpverleners die deel uitmaken van het protocol dragen het uit gaanstenue. Andere brandweerlie den en vertegenwoordigers van de ambulancedienst en politie zijn geüniformeerd. De politie bege leidt de rouwstoet. Op verzoek van de gemeente Ter neuzen stelt televisieomroep BNN de uitzending van Nu we er toch zijn een week uit. In het program ma zou vanavond de gemeente Terneuzen centraal staan. De ge plande activiteiten voor de Boom- plantdag zijn in de omgeving van het sportpark afgelast. SLUIS - In de Sint Brandarisstraat in Sluis is gisternacht om half twee een Sluissenaar zijn rijbewijs kwijtgeraakt. De 36-jarige man viel op door zijn 'sportieve' rijstijl. Hij moest een blaastest ondergaan waaruit bleek dat hij ruim vier keer te veel had gedronken. Zijn rij bewijs werd ingevorderd door de agenten. Hij wenste geen verkla ring af te leggen voor zijn gedrag. Uit onderzoek bleek dat de man al vijf keer eerder voor hetzelfde ver grijp was veroordeeld. Dorpsraad Breskens vindt st(r)andplaatsen voor badhokjes te duur. door René Hoonhorst BRESKENS - De Dorpsraad Bres kens ageert tegen de sterke verho ging van strandplaatsen voor bad hokjes. Kostte het vorig jaar nog 34,50 euro om van mei tot half september een hokje op bepaalde strandgedeelten te zetten, nu moet zestig euro worden neergeteld. De huurders van de plekken zijn tevoren niet gewaarschuwd. „Met een prijsstijging kunnen mensen wel leven. Maar om van het ene op het andere jaar bijna 75 procent meer te vragen, vinden we erg ver gaan. Volgens ons mag dat hele maal niet", zegt dorpsraadvoorzit ter Suzan Boersma. Een Bressiaan- der die al sinds jaar en dag een stekkie huurt op het 'Eerste Stran ge', het strand tussen de veer- en de handelshaven, is behoorlijk ge schrokken. „Ik heb zo'n hokje om een strandbed, een stoel, een paar handdoeken en wat speelgoed bij de hand te hebben. Als de kosten zo zijn gestegen, zou het aardig zijn als ze verhogingen in een aan tal jaren doorvoeren en niet in één klap." Waarnemend gemeentese cretaris Jan Schaalje snapt dat de huurverhoging badhokhouders rauw op het dak valt. Maar ze had den kunnen weten dat het tarief fors omhoog ging, omdat de hoge re prijzen eind vorig jaar door de gemeenteraad zijn vastgesteld. Schaalje: „De raad koos voor een commercieel tarief en is daar als ge meentebestuur voor bevoegd." GROEDE - Bij een inbraak in een verenigingsgebouw aan het monu mentale Slijkstraatje in Groede zijn tussen vrijdagavond half ze ven en gisterochtend kwart voor acht diverse goederen gestolen. De daders verschaften zich de toe gang tot het pand door een ruit in te slaan. Vervolgens gingen zij aan de haal met een computer, een onbekend geldbedrag en sleutels. De totale waarde van de ontvreem de goederen is niet bekend. SLUIS - Als de lente begint, gaat het kriebelen. Leerlingen van de beide basisscholen lieten 's door de Rutgers Nisso Groep (kenniscentrum sek- Een goed moment voor relationele en seksuele middags rode ballonnen op, voorzien van een sualiteit) en wordt uitgevoerd door GGD's. Als af- vorming. In Sluis is gisteren het 'Zeeuwse' start- kaartje met daarop een wens of lieve boodschap, sluiting van de week wordt donderdag in Sluis sein gegeven van de Week van de Lentekriebels. Deze nationale projectweek is georganiseerd een ouderavond gehouden. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 89