Sport NAC'er Lurling wil de Kuip stil krijgen Voetbalclub Lierse gaat vrijuit in gokzaak Digiterme, digitaal tv kijken voor maar 6,95 per ma; pzc Dinsdag 18 maart 2008 35 Anthony Lurling (rechts): „Helaas heb ik als Feyenoorder te weinig in de Kuip laten zien." foto Robin van Lonkhuijsen door Norbert Kleinherenbrink Oud-Feyenoorder keert voor halve finale beker terug in Rotterdam. breda - Anthony Lurling weet als geen ander wat Kuip-vrees is. De dertigjarige aanvaller van NAC Bre da betrad 'het mooiste voetbalsta dion van Nederland' soms met lood in zijn schoenen. Als Feye noorder wel te verstaan. Vanavond zal het in de halve finale van de KNVB-beker anders zijn. „Ik bena der mijn topvorm", zegt de behen dige Brabander vol vertrouwen. Lurling kijkt met gemengde gevoe lens terug op zijn twee seizoenen bij de Rotterdamse club (2002- 2004). „Ik heb zeker goede en mooie wedstrijden voor Feye- noord gespeeld. In Monaco bij voorbeeld, voor de Europese Su percup tegen Real Madrid. Zo'n wedstrijd speel je niet elke week. De duels in de Champions League waren eveneens geweldige beleve nissen. Maar helaas heb ik te wei nig in de Kuip laten zien. Te vaak haalde ik mijn normale niveau niet. Gelukkig lukt dat bij NAC nu weer wel. Ik ben met de ploeg aan een heerlijk seizoen bezig." Hij vervolgt: „Ik heb altijd heel sterk de drang gehad om mezelf te bewijzen, om iedereen te laten zien hoe goed ik kan voetballen. Zeker bij Feyenoord ging dat tegen mij werken. Ik wilde te graag, waardoor het juist niet ging. Vorig seizoen bij FC Den Bosch, de club die ik al vanaf mijn derde jaar ken, keerde het goede gevoel terug. Ik leg mezelf nu geen druk meer op. Moeten is mogen geworden." Na drie sterke jaren bij SC Heeren veen hoopte Lurling bij Feyenoord op zijn grote doorbraak. Die kwam er echter niet. Zijn vooruit- Anthony Lurling was bij Feye- noord nooit populair, in dienst van NAC Breda voelt hij zich pret tiger. Vanavond ontmoet NAC Feyenoord in de bekercompetitie. gesnelde imago van 'matennaaier' werkte in Rotterdam-Zuid tegen hem. Vanaf de eerste trainingsdag kreeg hij te maken met tierende en spugende fans, die zelfs niet voor handtastelijkheden terug deinsden. De toenmalige en huidi ge trainer Bert van Marwijk leefde met zijn felbelaagde aanwinst mee. De toekomstige bondscoach ver zocht de andere spelers om Lur ling tijdens het eerste trainingspar tijtje een paar doelpunten te laten maken, om de agressieve aanhang wat milder te stemmen. Het mocht niet baten. Lurling speelde nog wel 57 competitiewedstrijden voor Feyenoord, maar werd alles behalve populair bij het legioen. Lurling keerde begin dit seizoen met NAC terug in de Kuip. Feye noord won met 5-0. „Het publiek was aanvankelijk vrij rustig en ik speelde niet slecht", blikt Lurling terug. „Totdat ik de bal tegen de onderkant lat schoot en een over treding maakte op Giovanni van Bronckhorst. Toen had ik het weer gedaan bij het legioen. Maar het deed me weinig meer. Ik heb eelt op mijn ziel gekregen." Lurling hoopt De Kuip dit seizoen nog een keer aan te doen, voor de bekerfinale op 27 april. „Ik vind dat we tegen Feyenoord een reële kans hebben. We zijn als ploeg veel verder dan die eerste wed strijd in augustus. Aan mij de taak om de Kuip stil te krijgen." Voorzitter Theyskens wil oud-trainer Put voor de rechter slepen. brussel - De beroepscommissie van de Belgische voetbalbond heeft tweedeklasser Lierse gisteren vrijgesproken in de zaak rond de Chinese gokbaas Zheyun Ye. Lier se werd in augustus 2007 veroor deeld omdat de club op de hoogte zou zijn geweest van de omkoop praktijken van de Chinees. De Belgische club, vorig seizoen ge degradeerd uit de hoogste afde ling, zou met ingang van komend seizoen verplicht moeten afdalen naar de derde klasse. Ook moest Lierse een boete betalen. De voet balclub ging in beroep, met succes zoals maandag bleek. De levenslange schorsing van voor malig Lierse-trainer Paul Put werd teruggebracht naar drie jaar. Oud-speler Hasis Kacic, die in eer ste instantie twee jaar schorsing kreeg opgelegd, is gerehabiliteerd. Lierse-voorzitter Leo Theyskens was bijzonder opgelucht over de uitkomst. Hij kondigde wel met een aan de 'hoofdschuldige' Put voor de rechter te zullen slepen om financiële genoegdoening te ei sen. „We gaan voor een giganti sche schadeclaim. De zaak Ye heeft ons zeker drie tot vier mil joen euro gekost. Sponsors haak ten af we hebben spelers moeten ontslaan en de algemene beeldvor ming was slecht." Theyskens riep de supporters die de club de afgelopen jaren on danks alles trouw zijn gebleven via de website van Lierse op de vrij spraak te komen vieren. UITSLAGEN ■H9H SCHIETINGEN Kwadendamme. Wip 1: 1e en 2e hoofdvogel: B. Vermeulen (Zorgvlied), 1e zijvogel: B. Vermeulen (Zorg- vlied), 2e zijvogel: R. Klippel (Doel naar Ho ger), 3e zijvogel: C. Riemens (Victoria),4e zijvo gel: C. Jeremiasse (Zorgvlied), 1e kal: Jacco Kopmels (Victoria), 2e kal: Jasmin Govers (Vic toria), 3e kal: R. v.d Straten (Jacoba van Beie ren), meeste kleine vogels: J. Wouterse (Victo ria) 8x. Wip 2: 1e hoofdvogel: Sj. Raas (Victoria), 2e hoofdvogel: M. de Jonge (Soranus 2), 1e zijvo gel: R. Govers (Victoria) 2e zijvogel: J. Kopmels (Victoria), 3e zijvogel: P. Repkes (Victoria), 4e zijvogel: B. Vermeulen (Zorgvlied), 1e kal: P. Repkes (Victoria), 2e kal: Sj. Raas (Victo- riaj.Meeste kleine vogels: R. Repkes (Victoria) 8x, Vliegende vogel: P. Repkes (Victoria). Ravenstein, Kloetinge. Wip 1: 1e hoofdvogel: B. Vermeulen (Zorg vlied), 2e hoofdvogel: M. Goeree (Zorgvlied), 1e zijvogel: C. Jeremiasse (Zorgvlied), 2e zijvo gel: M. Buysrogge (Zeelandia), 3e zijvogel: B.Vermeulen (Zorgvlied), 4e zijvogel: M. Buys rogge (Zeelandia), 1e kal: P. Nagelkerke (Vrije Schutters), 2e kal: J. de Witte (Ravenstein), 3e kal: J.v.d.Guchte (Zorgvlied). Wip 2: 1e hoofdvogel: J. Kopmels (Victoria), 2e hoofdvogel: J. Harinck (Diana), 1e zijvogel: M. Buysrogge (Zeelandia), 2e zijvogel: C. Boon man (Vrije Schutters), 3e zijvogel: R. de Koning (Ravenstein), 4e zijvogel: C. Jeremiasse (Zorg vlied), 1e kal: M. Goeree (Zorgvlied), 2e kal: B. Bos (st.Sebastiaan), 3e kal: J. Kopmels (Victo ria). Vliegende vogel: J. de Jonge (Soranus II), meeste kleine vogels: J. Wouterse (Victoria). Ajacied Gabri mist topper tegen PSV amsterdam - Gabri mist morgen de uitwedstrijd van Ajax tegen PSV. De Spaanse middenvelder raakte zondag tijdens het gewon nen thuisduel met Willem 11 (4-1) geblesseerd aan de hamstring. Medisch onderzoek leerde gisteren dat Gabri geen spiertje heeft ge scheurd. Hij ontbreekt zondag ook tijdens het uitduel met FC Twente. De Spanjaard hoopt dat hij volgen de week zaterdag wel weer tegen Heerenveen kan spelen. Schaatser Provoost pakt titel gewest eindhoven - Adriaan Provoost is gewestelijk allroundkampioen ge worden. De schaatser uit Dom burg reed in Eindhoven de snelste tijden op 3000, 1500 en 5000 me ter. Met deze klasseringen werd hij ruimschoots winnaar bij de Mas ters. Ed de Looze uit Zierikzee, uitko mend in dezelfde categorie, begon het toernooi goed met een sterke 500 meter, maar werd gediskwalifi ceerd op de 3000 meter. DFS zegt af voor Feyenoord-toernooi goes - DFS heeft zich gisteren afge meld voor de Feyenoord 100 jaar Cup. De voetbalclub uit Burgh- Haamstede wil zich concentreren op de competitie, waarin de club de leiding heeft in de vierde klasse A. Aan het toernooi, ter gelegen heid van de honderdste verjaardag van Feyenoord, doen bijna hon derd Nederlandse amateurclubs mee. DFS had vanavond de eerste poulewedstrijd tegen Serooskerke moeten spelen. Ovezande, Zeelandia Wip 1: 1e hoofdvogel: J. v. Steenbergen (Wil lem Teil), 2e hoofdvogel: B. Vermeulen (Zorg vlied), 1e en 2e zijvogel: P. Nagelkerke (Vrije Schutters), 3e zijvogel: P. Verbart (Willem Teil), 4e zijvogel: J. v. Steenbergen (Willem Teil), 1e kal: D. v.d. Poel (Jacoba van Beieren), 2e en 3e kal: H. Franse (Willem Teil), 4e kal: P. Verbart (Willem Teil). Wip 2: 1e en 2e hoofdvogel: A. Bongers (Zee landia), 1e zijvogel: B. Vermeulen (Zorgvlied), 2e zijvogel: P. Verbart (Willem Teil), 3e zijvo gel: E. Maat (Zorgvlied), 4e zijvogel: C. de Jon ge (Soranus II), 1e kal: C. Jeremiasse (Zorg vlied), 2e kal: C. de Jonge (Soranus II), 3e kal: M. Buysrogge (Zeelandia). Vliegende vogel: F. Koens (Spes Nostra), W. Fijaars (Spes Nostra, C. de Jonge (Soranus II). WIELRENNEN Tirreno-Adriatico. Zesde etappe, Civitanova Marche-Castelfi- dardo: 1. Freire (Spa) 196 km in 4.46.44 (41,013 km/uur), 2. Pozzato (Ita), 3. Di Luca (Ita), 4. Visconti (Ita), 5. Valjavec (Slv), 6. Lövk- vist (Zwe), 16. Langeveld, 63. Löwik 1.13, 79. Tjallingii 2.08, 83. Eltink 2.37, 98. De Jongh 3.09,141. Maaskant 8.37. Algemeen klassement: 1. Cancellara (Zwi) 23.17.31, 2. Gasparotto 0.16, 3. Lövkvist 0.40, 4. Fothen (Dui) 0.53, 5. Axelsson (Zwe) 1.32. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Agenda BILJARTEN DINSDAG Gust Boonen driebandentoernooi. Eerste ron de. Locatie: Café Juliana, Colijnsplaat. Aanvang: 19.00 uur. Zeg je Zeelandnet abonnement op en bespaar 108,- per jaar* Alle populaire zenders, in totaal 23 tv- en 19 radiozenders ie ontvanger t.w.v. 89,95 gratis in bruikleen Heel eenvoudig binnen 10 minuten zelf aan te sluiten - Hulp bij opzeggen kabel tv aansluiting bij Zeelandnet Volgens digitelevisie.nl kost analoog tv kijken in deze regio bij Zeelandnet 15,95 pm. Digitenne kost slechts 6,95 pm, jaarlijks bespaar je 108,-. Vergelijk je huidige zenderaanbod met het pakket van Digitenne en kijk op kpn.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87