'Hij heeft het op de blog aangevraagd' Eis 24 en 18 maanden voor hennepteelt 5?U co LU Brijdorpe krijgt een logeerboerderij voor kinderen met autisme 'Allochtonen komen moeilijk aan werk' OP UW PAASBEST SMsm BUIKSPEKLAPPEN KIL0 2?8 MW1MH5 m 4?8 RIBKARBONADEt&mo 3.98 KOGELBIEFSTUK 1/2 KILO 498 KAKOENFILET/ROLLADE 5 WKENSHMSJES MDERBIEFSTUK CC bij DELSCHER Lezing en film op vliegveld Midden-Zeeland kuikendmmsticks 1.l! konijn 5.® koikenvleuaels W lamsbout mkensrollade m3?! lamsracks iii Een nieuwe outfit, schoenen of een tas? IHet voorjaar is begonnen bij DELSCHER. O Voor iedere kopende klant een Paasattentie! pzc Dinsdag 18 maart 2008 25 Zeeuwse en Vlaamse basisscholen doen mee aan weblogproject. door Carla van de Merbel neeltje jans - Ze kennen eikaars namen van de weblogs op inter net, maar wie is nou wie? Yentl (to) zoekt Dominique, want 'hij heeft het op de blog aangevraagd met mij' en iedereen vraagt zich af wie Sofie is, dat meisje dat zoveel reacties achterlaat op de weblogs. Ruim 160 kinderen uit de twee hoogste klassen van zes basisscho len in Zeeland en Vlaanderen kwa men gisteren bijeen op Neeltje Jans. Ze kennen elkaar via een Eu ropees weblogproject: De kinde ren houden per school een dag boek bij waarop de andere kinde ren kunnen reageren. Doel van het project is kinderen van gewone en speciale scholen uit Zeeland en Vlaanderen met elkaar in contact te brengen. De Zeeuwse scholen die meedoen zijn De Tweemaster uit Oost-Sou burg en Mytylschool De Sprienke uit Goes. Vanuit het Oost-Vlaamse Buggenhout en Meerdonk en het West-Vlaamse Sint Kruis en Brug ge waren ook bussen met kinde ren naar Neeltje Jans gebracht. Vanwege het thema 'water' was voor deze locatie gekozen. Met z'n allen keken de kinderen naar een Elkaar in het echt ontmoeten, is toch minder makkelijk dan via internet film en ze bezochten de zeehon denshow, Aquapolis en de storm vloedkering. 's Middags mochten de kinderen zelf bepalen wat ze wilden doen op Neeltje Jans. Elkaar in het echt ontmoeten, blijkt toch minder makkelijk dan via internet. Tijdens de lunch met friet, frikadellen en cola zit ieder- OM eist dat Vlissinger bijna één ton illegale winst terugbetaalt. door Emile Calon middelburg - Wat een wantrou wen, cynisme en defaitisme proef de advocaat E. Smit gisteren in de aanklacht van het Openbaar Minis terie tegen een 32-jarige Vlissinger en zijn vijf jaar jongere plaatsge noot. Volgens de raadsman wer den ze beiden door officier van jus titie W. Smeenk weggezet als ech te onverbeterlijke beroepscrimine len terwijl ze dat 'zeker niet zijn'. Vooral zijn cliënt niet, zo betoog de Smit. Dat is iemand die alles aangrijpt om op het rechte pad te blijven, maar soms wel eens een uitglijder maakt. Hij beschreef zijn cliënt als iemand die gezocht wordt door de politie omdat zijn vader in Vlissingen een zeer be denkelijke reputatie heeft. Ook Smits collega H. Mink beschreef de tweede Vlissinger als iemand die van goede wil is. Aanklager Smeenk hield de drie le den van de rechtbank een heel an der beeld voor. Ze beschreef de bei de mannen als belangrijke hennep telers die in en om Vlissingen de nodige kwekerijen hebben gehad. En na elke veroordeling weer op nieuw begonnen. Wat haar betreft verdienen de twee geen medelijden. Ze eiste te gen de 27-jarige een celstraf van achttien maanden. Ze vindt ook dat de man elf mille moet terugbe talen aan de staat. Tegen de 32-jari- ge eiste ze een celstraf van dertig maanden waarvan zes voorwaarde lijk. Daarnaast vindt Smeenk dat de man voor bijna een ton geplukt moet worden. Uitspraak 31 maart. een toch bij zijn eigen vertrouwde klasgenoten. Ook Desley (11), Cha- rissa (12), Diana (13) en Daniëlle (12) van De Tweemaster. Ze zeg gen zelf wel te durven, 'maar de anderen zijn erg verlegen'. „En als je tegen iemand iets zegt, blijft die achter je aan lopen. Alsof je dan al meteen beste vrienden bent." Ja, ze zijn er inmiddels achter wie So fie is. „Een meisje met een roze sjaal, ook erg verlegen." Sofie (11) komt uit Meerdonk en kijkt vaak op de weblogs van de andere scholen. „Een paar keer per week, als ik me verveel." Haar klas genootje Yentl (10) vindt 'haar' Do minique. Ze durft het hem zelf niet te vragen, maar hij blijkt twaalf jaar oud en afkomstig uit Buggenhout. Yentl is intussen al weer terug aan het tafeltje bij haar vriendinnen. Dominique valt blijk baar toch een beetje tegen. ■Fj De weblogs van de Zeeuwse en Vlaamse scholen zijn te bezoeken via http://blog.ictwijs.eu/ arnemuiden - Stichting Wings to Victory houdt morgenavond een lezing en film- en informatie avond in het restaurant van vlieg veld Midden-Zeeland, De lezing en film gaan over de aanvallen op de scheepvaart in Zeeland in de Tweede Wereldoorlog. Er vielen daarbij vaak burgerslachtoffers. Verder wordt een gerestaureerd deel van een Brits gevechtsvlieg tuig onthuld en overgedragen aan het museum van de stichting. Dit vliegtuig maakte in 1944 een nood landing bij 's-Heer Arendskerke. In de jaren tachtig werd een deel van het toestel opgegraven in een boomgaard vlakbij de crashplaats. De restauratieploeg van Wings to Victory heeft het opgeknapt. Een ooggetuige van de crash des tijds doet de overdracht aan het museum. De avond op vliegveld Midden-Zeeland begint om 20.00 uur. Toegang kost 3,50 euro. GOURMET ZIE WWW.MAROS.NL U bent van harte welkom. LsssJ DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl Nieuwe instelling biedt plaats aan maximaal dertig kinderen. door Ali Pankow brijdorpe - De eerste paal voor de logeerboerderij in buurtschap Brij dorpe, bij Brouwershaven, voor kinderen met autisme gaat mor gen de grond in. Het besluit van echtpaar Leo en Astrid Boot de ba kens van hun hoveniers- en akker bouwbedrijf drastisch te verzetten, vloeit voort uit persoonlijke om standigheden en ervaring. Het echtpaar Boot heeft drie kin deren Len (12), Douwe (9) en Rhodé (7). De middelste heeft een vorm van autisme. Dat vergt inten sieve begeleiding van de ouders en ook de twee andere kinderen heb ben daar terdege rekening met te houden. Leo en Astrid kunnen zich dan ook best voorstellen dat een gezin met een autistisch kind wel eens een weekend of vakantie week ontlast wil worden van deze specifieke zorg. „Bij autistische kin deren is een strakke structuur van groot belang. Zodra je die door breekt, raakt het kind volledig in de war", weten Leo en Astrid. Zij hebben besloten hun praktijk ervaring in te zetten voor dit nieu we bedrijfsinitiatief Bovendien volgen beiden ook de opleiding So ciaal Pedagogisch Werk (SPW). Verder kan Astrid als HBO-ver- pleegkundige bogen op een jaren lange ervaring binnen de zorgverle ning. Vijf oude landbouwschuren zijn gesloopt om plaats te maken voor de nieuwbouw. Architect Wil lem Kort tekent voor het ontwerp van het centrum in oorspronkelijk Zeeuwse stijl. De zorgboerderij biedt plaats aan maximaal dertig kinderen met au tisme. Er komen speelruimten en een ontvangstzaal voor informatie ve bijeenkomsten. Op het buiten terrein komt een speeltuin en in het weiland naast het centrum ko men dieren die thuishoren op een boerderij. STBA zoekt Zeeuwse bedrijven om een platform op te richten. middelburg - „Zeeland is niet de meest makkelijke provincie voor al lochtonen om aan werk te ko men", stelt Ethem Emre, voorzit ter van de Stichting Trajectbemid deling Allochtonen (STBA). Dit ligt volgens Emre onder meer aan het beperkte aantal allochtonen dat in de provincie te vinden is. Be drijven zijn daarom minder be kend met de doelgroep allochto nen, zegt hij. Sinds een maand is STBA actief in de provincie Middelburg om een brug te vormen tussen bedrijven en allochtonen. „In Zeeland is er geen afspiegeling bij overheidsin stellingen. Er werken daar heel erg weinig allochtonen", zegt Emre. Zijn stichting zoekt daarom over heidsinstellingen, maar ook ande re bedrijven en belangenorganisa ties die samen met de stichting een platform willen vormen om al lochtonen gemakkelijker aan een baan te helpen in de provincie Zee land. Het omgekeerde is het geval bij de STBA zelf. „Wij willen graag een multiculturele stichting zijn en daarbij horen natuurlijk ook Nederlanders, maar die hebben wij helaas nog niet als vrijwilliger bij onze stichting."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83