Zeeland Ichtusschool even een filmstudio PAASSHOW Oranjecomité Kruiningen zit omhoog Klaar-overs in 's-Gravenpolder Starterslening Tholen wordt ruim van opzet 'Trucks moeten weg bij Chinees in Scherpenisse' Omega Combi: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN lOmega Combi Q10: 3 halen 2 betalen! BPZC Dinsdag 18 maart 2008 23 Youri (Bram Binnekamp, links) haalt bij juf Lisanne (Marloes de Looff, tweede van rechts) het bloed onder de nagels vandaan door met zijn balpen te blij ven klikken. Marcel (Matthijs Jansen, rechts) neemt het voor hem op. Filmmaakster juf Digna van Liere bekijkt de scène van een afstandje. foto Dirk-Jan Gjeltema 2e PAASDAG GEOPEND VAN 12.00 - 17.00 UUR MINDERHOUD WONEN Zuidstraat 116, Westkapelle www.minderhoudwonen.nl Juf Digna van Liere (21) maakt 'kortje' voor studie gedragstherapie. door Lilian Dominicus WOLPHAARTSDIJK - Voor de kinde ren van groep 7/8 van de Ichtus school in Wolphaartsdijk breken deze week spannende tijden aan. Komende vrijdag zijn in hun klas de opnames voor de film die juf Digna van Liere (21) gaat maken. Zes minuten duurt het filmpje. Een kortje of short heet dat, in vak jargon. Het wordt een film over de om gang van leerkrachten met opstan dige leerlingen. Juf Digna geeft les aan groep 4/5 van de Ichtusschool, deed voor haar opleiding gedrags- 'S-CRAVENPOLDER - De reformatori sche Julianaschool in 's-Gravenpol der krijgt klaar-overs die kinderen helpen veilig de Langeweg over te steken. Dit is de uitkomst van over leg gisteren. De school wil ook een zebrapad op de Langeweg. De ge meente Borsele voelt daar weinig voor. Het zou schijnveiligheid bie den. Borsele heeft toegezegd alle maatregelen nog eens te bekijken. therapie onderzoek naar het on derwerp en zocht naar een manier haar bevindingen te presenteren. Ze had al eens eerder films ge maakt, als actrice én als regie-assis tente, voor de stichting Juister uit Goes. „Het leek me een goede ma nier om de aandacht te vestigen op het onderwerp", zegt ze. Vorige week donderdag waren de audities en gisteren werd de rolver deling bekendgemaakt. Hoofdrol spelers in de film zijn de elfjarigen Matthijs Jansen (Marcel) en Bram Binnekamp (Youri) en juf Marloes de Looff (juf Lisanne, 22). Bram en Matthijs zijn opgetogen dat ze zijn geselecteerd voor de hoofdrollen. „We weten het net", juicht Matthijs. Volgens hem is Bram in het echt niet zoals de op- door Luc Oggel KRUININGEN - Het voortbestaan van het Oranjecomité in Kruinin- gen hangt aan een zijden draadje. Daarmee staat niet alleen Konin ginnedag in het dorp, maar ook een aantal andere jaarlijks terugke rende activiteiten op de tocht. Het comité kampt met een tekort aan bestuursleden. Afgelopen jaar zijn er twee vertrokken en ook de secretaris en de voorzitter geven er standige Youri. In de film krijgt juf Lisanne ruzie met Youri over het klikken op een balpen. Het stille jongetje Marcel neemt het op voor zijn vriendje. En dus krijgt hij straf. Niet de goede aanpak, zo 'Als je je geduld kwijtraakt, handel je vanuit emotie en niet vanuit het verstand' blijkt als juf Lisanne feedback krijgt van een collega (acteur Remy van Keulen, 25). De scènes worden vrijdag opgeno men in het klaslokaal van groep 7/8 en zaterdag en maandag in de lerarenkamer en aan de oevers van het Veerse Meer. Als de film ge- na 30 april de brui aan. „Er heb ben zich nog geen nieuwe mensen aangemeld, dus dat is zorgelijk", zegt voorzitter )an Louwerse. Hij is tevens beheerder van het dorps huis, maar kan beide functies niet meer combineren. Hij is acht jaar voorzitter van het Oranjecomité, dat behalve Koninginnedag ook de lampionoptocht op 31 januari, de braderie in september en de sinter klaasintocht organiseert. „De bra- slaagd is, wil Digna van Liere hem ook inzenden voor filmfestivals, zoals Film by the Sea in Vlissin- gen. „Die hebben een competitie voor shorts." Van Liere heeft navraag gedaan of de casus uit de film wel actueel is. „Er is heel veel onderzoek gedaan naar het kind, maar veel minder naar de leerkrachten", ontdekte ze. „Als leerkracht moet je ervoor zorgen dat je jezelf niet verliest in een conflict met een kind. Als je je geduld kwijtraakt, handel je van uit emotie en niet meer vanuit het verstand. Dan ben je ook het con tact met dat kind kwijt. Om met opstandige kinderen om te kun nen gaan, moet je jezelf leren ken nen. Wat maakt je boos? Hoe raak je geïrriteerd? En waarom is dat?" derie is dit jaar veiliggesteld, want die hebben we uitbesteed. De in tocht van sinterklaas wil ik des noods nog wel een keer privé doen, dat vind ik gewoon heel be langrijk." Louwerse zegt dat een nieuwe voorzitter en secretaris onontbeer lijk zijn. „Mensen willen best wat doen, maar niet vergaderen. Ook is de kern vrijwilligers hier vrij klein, die zitten al bijna overal in," Nü 120 capsules van 74,85 VOOr 49,90! normale prijs 24,95 per stuk door Rob Paardekam tholen - De binnenkort in te voe ren starterslening in Tholen wordt ruim van opzet. Zo kunnen men sen van alle leeftijden er gebruik van maken en hoeven ze niet per se in de gemeente Tholen te wo nen op het moment dat ze de aan vraag doen. Er moet wel een band met Tholen zijn. Het kan bijvoorbeeld gaan om studenten die na hun studie willen terugkeren naar de gemeen te. Een eis is wel dat hun ouders daar nog wonen en dat de betref fende persoon voor hij ging stude ren minimaal drie jaar in de ge meente heeft gewoond. Voor wat de leeftijd betreft: ook een vijftiger die voor het eerst een huis wil ko pen, kan in Tholen straks aanklop pen. Veel andere gemeenten stel len dertig als maximum leeftijd. Als de gemeenteraad deze maand akkoord gaat, wordt de startersle ning ingevoerd. Mensen kunnen dan maximaal twintigduizend eu ro bijlenen bij de gemeente. Hun gezinsinkomen mag overigens niet hoger zijn dan 35.000 euro bruto en het huis dat ze kopen mag maximaal 160.000 euro kosten. SCHERPENISSE - De vrachtwagens bij het Chinees restaurant in Scher penisse zijn de inwoners en de ei genaar van het restaurant een doorn in het oog. Ook de vracht wagenchauffeurs willen liever een andere locatie om hun vehikel in de avonduren en het weekeinde te stallen. Chauffeur Rien Elenbaas pleit voor een parkeerterrein aan de andere kant van de provinciale weg. „Het is er veel te krap", vindt Elenbaas. „Soms staan er wel acht of negen vrachtwagens. Enkelen moeten dan noodgedwongen op de straat parkeren met als gevolg dat er de volgende dag een bon achter de ruitenwisser zit." Tinja Hu van Nieuw Eiland Tho len is content met het initiatief van de chauffeurs. „Het is nu geen mooie entree voor het dorp. En als de wagens langs de weg gepar keerd staan, is het gevaarlijk." Elen baas wil met de andere chauffeurs een plan indienen bij de gemeente Tholen. Die moet de grond aanko pen en de voorzieningen treffen. Nü 150 capsules van 50,85 voor 33,90! normale prijs 16,95 per stuk www.derodepilaren.ril

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81