Serviërs verjagen politieagenten Verenigde Naties Buitenland 'Ladderzatte Dirie !sraël bIijft heb ik niet aangeraakt oost-jeruzaiem M i Jf bouwenm Regeerakkoord België nog niet af BOEK ONLINE of bel 0900- 9697 S pzc Dinsdag 18 maart 2008 I 7 PARIJS - Op de klanken van het requiem van Chopin dragen soldaten van het Vreemdelingenlegioen de kist met het stoffelijke overschot van Lazare Ponticelli van de kerk naar de binnenplaats van het Hotel des Invali des in Parijs. Soldaat Lazare Ponticelli was de laatste directe getuige van de zinloze loopgravenstrijd in de Eerste Wereldoor log. Met een ingetogen ceremonie gisteren in Parijs wil- de Frankrijk de herinnering levend houden. Onder het blauw-wit-rood van de Franse vlag ligt een man die ge boren werd als Italiaan, maar zijn leven in twee wereld oorlogen waagde voor Frankrijk. Ponticelli was de laat ste overlevende 'poilu', zoals de Franse soldaten van de Eerste Wereldoorlog (1914-1918) genoemd werden. Af gelopen woensdag overleed hij op 110-jarige leeftijd. foto Remy de la Mauviniere/AP Terugtrekking uit Kosovska Mitrovica na beschieting. kosovska mitrovica - Honder den agenten van de oproerpolitie van de Verenigde Naties in Kosovo hebben zich gisteren uit de stad Kosovska Mitrovica teruggetrok ken na te zijn beschoten door Ser viërs. Militaire eenheden van de KFOR-troepenmacht van de Navo moeten de orde herstellen. De gevechten braken uit nadat de VN-politie, ondersteund door mili tairen van de Navo, een gerechtsge bouw van de VN had ontruimd dat afgelopen vrijdag door Servi sche Kosovaren werd bezet. De Ser viërs protesteren tegen de onafhan kelijkheidsverklaring van Kosovo en proberen de controle te krijgen over lokale instellingen die sinds het einde van de Kosovo-oorlog door de VN worden geleid. Honderden Serviërs bekogelden Gevechten breken uit nadat de VN-politie, ondersteund door de Navo, een gerechtsgebouw ont ruimt dat vrijdag door Servische Kosovaren is bezet. brussel - Drie dagen voor de ge plande benoeming van Yves Leter- me als nieuwe premier van België, is er nog geen regeerakkoord. „De onderhandelingen vlotten wel", zei Leterme gisteren. „Er blijft nog een aantal knelpunten, maar de sfeer aan tafel is construc- de buitenlandse agenten en militai ren met stenen, handgranaten en molotovcocktails. De agenten trok ken zich terug nadat er met lichte vuurwapens op hen was gescho ten. In de stad klonken ook salvo's van machinegeweren, onduidelijk is door wie er werd geschoten. De Navo en de VN gaven een verkla ring uit waarin ze het 'dodelijke ge weld, waaronder gerichte schoten uit een menigte' veroordeelden. VN-woordvoerder Ivanko zei dat medewerkers in Kosovska Mitrovi ca opdracht hebben gekregen zich terug te trekken naar het regionale hoofdkwartier in het zuidelijke, et- nisch-Albanese deel van de stad. Hij bevestigde dat KFOR de orde in de Servische sector, in het noor delijke stadsdeel, moet herstellen, maar kon niet zeggen of er eerst versterkingen moeten komen. Tijdens de rellen werden ten min ste twee voertuigen van de VN en de Navo in brand gestoken. De Poolse politie zei dat 26 Poolse agenten waren geraakt. Het Franse leger meldde negen gewonden on der de Navo-soldaten, onder wie drie Franse militairen. Onder de Servische demonstranten vielen minstens zeventig gewonden. tief." De Vlaamse christendemo craat is sinds juni bezig een nieu we coalitie te formeren. Huidig in terim-premier Verhofstadt ver trekt donderdag definitief. Onderhandelaars worstelen nog met de belastingverlaging en ver hoging van de sociale uitkeringen. door onze correspondent Pascale Thewissen brussel - De taxichauffeur die ex-topmodel en VN-gezante Wa- ris Dirie zou hebben ontvoerd en verkracht, deed gisteren zijn ver haal in enkele Belgische kranten. Hij heeft wel met haar in bed gele gen, maar seks met haar heeft hij absoluut niet gehad. De man beweert dat hij Dirie 's nachts oppikte terwijl ze in het centrum van Brussel stomdronken tegen een lantaarnpaal hing. Dirie verdween op 4 maart, na een avondje stappen. De politie nam de verdwijning van Dirie serieus. Drie dagen na haar geruchtmakende verdwijning dook ze echter op in gezelschap van een glazenwasser, die haar en kele uren eerder had opgepikt in het café. Tegen de politie zei Dirie dat haar 'niks ergs' was overko men maar in Oostenrijk, waar ze woont, beweerde ze te zijn ont voerd door een taxichauffeur. De chauffeur in kwestie ontkent in alle toonaarden. De man, die anoniem wil blijven en ook niet naar de politie stapt omdat hij al een strafblad heeft, schetst een ont luisterend beeld. Het ex-fotomodel was volgens hem ladderzat en stel de voor seks te hebben als hij enke le blikjes bier voor haar kocht. Hij had medelijden met haar en bood haar een slaapplaats aan. Hij ging ervan uit dat ze een asielzoek ster was. Jeruzalem - Israël gaat door met het bouwen van huizen in een wijk van Oost-Jeruzalem waar de Palestijnen aanspraak op maken. Dat heeft de Israëlische premier Ehud Olmert gisteren gezegd. Veel landen hebben kritiek geuit op het bouwproject in de wijk Har Ho- ma, waar Israël nog honderden huizen wil bouwen. De VS hebben gezegd dat zulke projecten niet bevorderlijk zijn voor het vredesproces met de Pa lestijnen. De Palestijnen verwijten Israël de onderhandelingen regel recht te ondermijnen met de nieuwbouw. Maar Olmert ziet Har Horna als een 'ondeelbaar' gedeel te van Jeruzalem en kondigde aan dat de nieuwbouw doorgaat. Compleet verzorgd! Ontdek deze zomer één van de mooiste rivieren van Europa: de Donau! KRAS heeft een tweetal schitterende 10-daagse Donaucruises samengesteld. De routes zijn werkelijk prachtig en laten u al het moois zien van Oostenrijk, Slowakije en Hongarije! U verblijft hierbij heel comfortabel op het riviercruiseschip het MS Donaustar*** of het MS Classica****. En de prijs? U kunt al mee vanaf slechts 964! Hierbij zijn inbegrepen de busreis, 2 hotelovernachtingen, ontbijt, lunch en diner aan boord! Maar boek snel, want de boekingen stromen al binnen. DONAU RHAPSODY v.a. 964 Vertrekdata: 8-15/6, 6-13-20/7, 10-17-24/8 Dag 1: busreis naar hotel in Zuid-Duitsland. Dag 2: naar barokstad Passau voor inscheping. Dag 3-4: ontdek Wenen en Boedapest. Dag 5-6: folklorerijke Kalocsa en Esztergom. Dag 7: Bratislava met o.a. de machtige burcht. Dag 8: naar de Wachau met leuke wijnstadjes. Dag 9-10: terugreis per bus met overnachting. MS DONAUSTAR*** Dit gastvrije schip beschikt over o.a. salon met bar, restaurant, zwembad en zonnedek. DONAU WALZER v.a. 1064 Vertrekdata: 8-22-29/6, 6-13-20/7, 10-24/8 Dag 1: busreis naar hotel in Zuid-Duitsland. Dag 2: op naar Passau voor inscheping. Dag 3: mooie tocht via Spitz door de Wachau. Dag 4-5: tijd voor het Hongaarse Boedapest. Dag 6-7: naar Bratislava en Keizerstad Wenen. Dag 8: naar Melk met het imposante klooster. Dag 9-10: terugreis per bus met overnachting. MS CLASSICA**** Dit comfortabele schip beschikt over o.a. salon met bar, restaurant, whirlpool en zonnedek. EXCURSIEPAKKET v.a. 139 Aanrader: boek een schitterend excursiepakket bij vanaf slechts 139 (inclusief entreegelden). INCLUSIEF: vervoer naar/van Passau per touringcar, hotelovernachting op heen- en terugreis o.b.v. halfpension, 7 nachten cruisen incl. ontbijt, lunch en diner, brandstoftoeslag. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op 2 personen in een 2-persoonshut. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/30014 en www.kras.nl30015 KrA5.NL waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7