Zeeland PZC 21 'Aangiftes kudde snel afhandelen' Leger des Heils komt in Smerdiek BEVELANDEN-THOLEN 27 Vrouw raakt onwel en rijdt sloot in Bruinvis Bram krijgt vriendje BAS vindt stille trein fopspeen Verlies Water spuit over de dijk bij Sint Philipsland Dinsdag 18 maart 2008 Zeeuwse politie speurt beter dan gemiddeld Tip? redgoes@pzc.nl Stichtingsvoorzitter Gelok doet een oproep aan justitie. door Harmen van der Werf HEINKENSZANO - Laat justitie de aanklachten tegen stichting De Zeeuwse Schaapskudde in Hein- kenszand zo snel mogelijk afhande len. Stichtingsvoorzitter - tevens burgemeester van Borsele - Jaap Gelok heeft gisteren die oproep ge daan. Hij reageert op de aangifte die tweede herder John Sterren burg - en niet zoals eerder gemeld Sterrenberg - onlangs heeft gedaan tegen het stichtingsbestuur. Er zou volgens Sterrenburg sprake zijn van dierenmishandeling. Hij is be gin deze maand teruggetreden als herder. Eind vorige week kwam de aangif te van Sterrenburg in de publici teit, nadat eerder in deze krant was gemeld dat hij eind deze maand officieel vertrekt en dat de schaapskudde op zoek is naar een vervanger. Penningmeester Jaap Leendertse gaf als reden voor het vertrek dat Sterrenburg dichter bij huis werk heeft gevonden. Van een aangifte was hem niets be kend. „Ik wist er tot vrijdagavond ook niets van", aldus voorzitter Ge lok. Hij blijft erbij, zoals hij vrijdag al zei, dat het 'allemaal flauwekul' is. „Ik neem daar geen woord van terug, maar", vervolgt hij, „er lag al een aangifte van een aantal vrij willigers. Nu is die van Sterren burg er blijkbaar bij gekomen. Ik hoop dat justitie de aanklachten zo snel mogelijk afhandelt." Hij ziet de uitkomst vol vertrouwen te- Stichting De Zeeuwse Schaaps- kudde wil zo snel mogelijk duide lijkheid over aangiftes van onder anderen de tweede herder John Sterrenburg. gemoet. „Wij willen verder met het uitbouwen van onze activitei ten, zoals uitbreiding van het be zoekerscentrum." Penningmeester Leendertse is aan gedaan door de nieuwe aangifte. Na de negatieve publiciteit vorig najaar rond de vertrokken vrijwilli gers heeft de stichting volgens hem heel veel gedaan om positief aan de weg te timmeren. „Door scholen erbij te betrekken, met een bezoek aan verzorgingshuis Poelwijck in 's-Heer Arendskerke en de lammetjesdagen met niet minder dan achtduizend bezoe kers. Dat dreigt nu weer teniet te worden gedaan door de recente be richtgeving." Sterrenburg houdt zijn aanklacht over mishandeling van schapen en honden staande. Hij voelde zich als tweede herder ook niet serieus genomen. Hij maakt zijn collega niet meer zozeer verwijten. „Het bestuur is nalatig geweest." Vol gens Leendertse is die kritiek vol komen onterecht. „We hebben Sterrenburg nog cursussen laten volgen." Justitie in Middelburg meldt de zaak in behandeling te hebben, maar het is onbekend wanneer en ook of rechtsvervol ging wordt ingesteld. 'S-GRAVENPOLDER - Een 61-jarige inwoonster van vrouw is volgens de politie onwel geworden. Ze Rotterdam is ter plaatse geweest om de vrouw te 's-Gravenpolder is gisterochtend even na tien uur reed van de weg af, ramde een verkeersbord en stabiliseren. Ze is met onbekende verwondingen gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de belandde in een diepe sloot naast de weg. De per ambulance naar het Oosterscheldeziekenhuis Baarlandsezandweg bij haar woonplaats. De brandweer heeft haar bevrijd. De traumaheli uit in Goes gebracht. foto Ronald de Jong Dienstencentrum gaat zo goed als zeker naar loods aan de Sportlaan. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het Thoolse dienstencentrum van het Leger des Heils komt zo goed als zeker in Sint-Maartensdijk. De christelij ke hulporganisatie heeft een loods aan de Sportlaan op het oog. Dat werd gisteren bekendgemaakt tij dens een info-avond in Tholen. Het wachten is nu op toestem ming van de gemeente. In het dienstencentrum komen vier on derdelen: een uitgiftepunt voor materiële hulp, een raad- en daad balie, een ontmoetingshoek en een kringloopwinkel. Omdat het nog wel even kan du ren voor het dienstencentrum er is, heeft het Leger des Heils beslo ten om in mei alvast te beginnen met een raad- en daadbalie in het voormalige stadhuis in Tholen. Mensen kunnen daar terecht met allerlei vragen. Later verhuist de balie ook naar Sint-Maartensdijk. Het Leger des Heils begint een ves tiging in Tholen, omdat er vanuit die gemeente steeds meer hulpvra gen komen. Zo werden er in 2007 nog 124 levensmiddelenpakketten verstrekt. De verwachting is dat dat zal verveelvoudigen als er echt een vestiging op Tholen is. Nu worden mensen nog geholpen van uit Goes of Zierikzee. Het Leger des Heils is nog op zoek naar vrijwilligers. Wie denkt iets te kunnen betekenen, kan contact opnemen met Bram van de Sande via telefoonnummer 0166-602112. HARDERWIJK - Bruinvis Bram, die op 20 februari aanspoelde bij de Philipsdam, zwemt binnenkort niet meer alleen in het zwembad van SOS Dolfijn in Harderwijk. De bruinvis krijgt over een tijdje gezelschap van Jody. Jody is kort geleden aangespoeld op het strand van Egmond. Het herstel van Bram verloopt voorspoedig. „Het gaat niet met idiote sprongen vooruit, maar de wonden beginnen te herstellen", aldus een woordvoerder. KAPELLE - 'Stille' goederentreinen die ProRail vanaf 2010 's nachts wil inzetten op de Zeeuwse spoor lijn om de geluidhinder voor aan- wonenden te verminderen, zijn niet meer dan een 'fopspeen'. Dat meent de Belangenvereniging Aan- wonenden Spoorlijn (BAS). BAS zal dan ook 31 maart tijdens een zitting van de Raad van State ervoor pleiten de nachtelijke snel heidsbeperking (tachtig én zestig kilometer per uur op speciale tra jecten) voorlopig te handhaven. ProRail denkt dat de 'stille' goede rentreinen vanaf 2010 (vanaf 2015 zou al het nachtelijke treinvervoer van nieuwe, kunststof of gesinter de in plaats van gietijzeren rem schoenen moeten zijn voorzien) overlast voor aanwonenden sterk kunnen terugdringen. De spoor wegbeheerder sluit niet uit dat zo met een beperkt aantal geluidwe- rende maatregelen kan worden vol staan, hoewel het goederenvervoer de komende jaren sterk toeneemt. BAS betwijfelt of de 'stille' treinen tegen 2010 voldoende zijn getest en zegt railtransportbedrijf Rail ion aan haar zijde te hebben. Om bouw van goederenwagons zou veel meer tijd kosten dan nu wordt beweerd. liiüElilM Tip? redactie@pzc.nl Sporten is winnen en verliezen, juichen en huilen. Hoe pijn verlies kan doen bij een voetbalsupporter was te zien op de tribune met Willem Il-suppor- ters, waar Tom met vader en grootvader de tricolores ander halfuur lang hartstochtelijk had toegejuicht. Toen de rood-wit-blauwen toch verloren hadden, was er geen houden meer aan bij de zesjari ge. Hij huilde dikke tranen en snikte er zo hard bij dat de oude re Tilburgers voor hem zich vol medeleven omkeerden en hem troostend maar ook begripvol toespraken: „Ach menneke toch, dat doen wij altijd pas als we thuis zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79