Outdoor kan ook mooi zijn Functionele kleren om voettochten in te maken die zo leuk zijn datje er ook de stad mee in kunt. Dat bestaat. De outdoorkleding is tegenwoordig behoorlijk modieus tekst Anne Nijtmans Afritsbroeken, fleecetruien en degelijke wandelschoenen of sandalen. Dat zijn de beelden die opkomen als je het woord outdoor hoort. Heel comforta bel en functioneel als je een tocht in de natuur maakt. Maar als je daarna een stadje inloopt, voel je je nogal lomp. Toch? Nee dat is al lang niet meer zo. „Outdoorkleding voor vrouwen was aanvankelijk afge leid van mannenlijn", zegt Dagmar Fleuren, verkoop ster bij Spacsport in Nijmegen. „Maar tegenwoordig hebben alle merken vrouwenlijnen. Met getailleerde vestjes en shirtjes en bloesjes in leuke kleuren. Het Itali aanse merk Wild Roses richt zich zelfs specifiek op vrouwen. Ontworpen door vrouwen voor vrouwen. Dat is te zien, het is sportkleding met een Italiaanse ele gantie in fijne kleuren, opgevrolijkt met biesjes en rits jes. Niet dat alle modetrends in de outdoorkleding te rug te vinden zijn. Heupbroeken bijvoorbeeld hebben het nooit gehaald in deze sector. „Dat kan ook niet", zegt Dagmar Fleuren. „Dan hangt de rugzak op je broekriem. Of je bent aan het bergbeklimmen en je broek zakt af." Merken met uitgebreide mannen- en vrouwenlij nen zijn onder meer Fjalraven, Mammut, Icebreaker, The North Face, Mountain Hardwear, Arcteryx en Patago nia. Veel kledingstukken kun je ook 'gewoon' dragen. Het zijn goedogende shirts en vestjes. Sportieve mannen kennen al lang de weg naar de out- doorwinkel. Er zijn er ook die er hun reguliere jacks voor winter en zomer kopen. Dagmar Fleuren: „Als je op de fiets naar je werk gaat, is een jack dat waterdicht is en tegelijker ademt wel zo fijn. Dan blijven je kleren netjes." dinsdag 18 maart 2008 Dames hoodster, Icebreaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73