Licht, soepel en speels Subtiliteit en vernieuwing zijn de sleutelwoorden van de voorjaarsmode van 2008. Het nieuwe zit hem niet in de thema's want die zijn deels een voortzetting van vorigjaar. De verandering zit in de uitwerking, de materialen en het silhouet. Jarenlang was het veel strak, strakker, strakst. De soepelvallende pasvorm is definitief doorgebroken in de vrouwenmode. Van eenvoudig maar subtiel tot los en speels tekst Anne Nijtmans Een zonnetje breekt door na al het zwart en donkergrijs van de winter mode. Weliswaar blijft grijs een belangrijke kleur. Maar dan vooral luchtige, lichte grijzen met soms een zweem blauw of roze. Daarnaast is er ruimte voor felle accentkleuren in de sportieve kle- dingstijl en diepe warme kleuren bij het etnische thema en de grafi sche prints. Niet alleen de kleuren zijn licht, ook de materialen: soepel en vaak ook transparant. In de winkelrekken hangen dit voorjaar veel eerlijke stoffen zoals katoen, zijde en linnen maar ook innovatieve hightechmaterialen. Soms ogen ze glanzend en futuris tisch, -de metaalkleuren zijn er nog steeds- maar er zijn ook technische stoffen met een katoenlook. Er is niet één leidende stijl in de zomermode maar meerdere thema's naast elkaar. Sportief en tegelijkertijd chique, de hippielook met Afrikaanse en andere prints en romantische elementen, een elegante stijl die doet denken aan chique badplaatsen met veel klassieke kledingstukken. Voor iedere persoonlijkheid of stemming is er dit seizoen een bijpassende mode.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53