Onschuld en authenticiteit Status en macht Benetton een mannenpak is waanzinnig sexy met vuurrode lippen en nagels een jurk van zijde of satijn is altijd elegant een stijlvol geheel maak je door al je accessoires bij elkaar te laten passen een elegante broek heeft een rechte wijde pijp en eventueel - zoals bij een uniform, en typisch jaren dertig - twee rijen knopen je taille mag weer worden gezien laat je inspireren door de filmsterren van de jaren dertig In beginsel is ons uiterlijk, en wat we ervan maken, een puur biologische aangelegenheid. De mensheid moet zich voortplanten, en om dat voor elkaar te krijgen proberen we zoveel mogelijk in de smaak te vallen bij de andere sekse. Vooral voor vrouwen, die officieel pas sinds een paar decennia iets in de melk te brokkelen hebben, was kleding altijd bij uitstek bedoeld om te beha gen. Met een onschuldig en bedeesd uiterlijk doe je immers gegarandeerd een appel op mannelijke be- schermingsdrang. Wit, de kleur van de onschuld, kan als geen andere kleur worden gebruikt om te behagen - en te mislei den, want wie zegt dat wat je uitstraalt ook werke lijk is wat je bent? Komende zomer krijgt wit extra cachet met camel-kleurige accessoires. Ook doorzichtige kleding is heel suggestief - ze doet een gave huid vermoeden die nog niet eerder werd aangeraakt. Onschuld, dus. Transparante stof fen worden anno 2008 gebruikt voor tops, maar ook voor bloemenjurken en rokken. De kleding is niet langer op de huid gesneden, maar wappert los jes vrouwelijk en suggestief om je heen. Intussen maakt ook de plooi z'n comeback. Let wel: alleen te dragen in supervrouwelijke stoffen en modellen - dus geen stijve schoolmeisjesrok, maar een 'onschuldig' jurkje in empire- of A-lijn! Onschuld, authenticiteit, onbedorvenheid, puur heid: dit soort indrukken ligt dicht bij elkaar en geeft je veel speelruimte met je garderobe. Voor een speelse uitstraling gebruik je felle kleuren. Komende zomer kun je kiezen uit talloze grafische prints, strepen, dierenprints en enorme bloempa- tronen, die ook weer onderling worden gecombi neerd. Dat geeft een wat brutale en exotisch uitstra ling. Een ruitje op jeans staat voor het eenvoudige, pure leven, rood-wit-blauwe marinestreepjes zijn grappig, fris en altijd stijlvol. Benetton Status en macht zijn erg sexy: wie ze bezit - of op z'n minst uistraalt - kan altijd op bewondering re kenen. Vooral op je werk is het handig te laten zien dat jij je mannetje staat - ook als vrouw. Dat is overigens nog een hele kunst, want je wilt natuur lijk niet als grijze muis door het leven. Succesvolle mannen dragen altijd een grijs pak en licht overhemd, en leggen hooguit via hun strop das een klein persoonlijke accent. Succesvolle vrou wen hebben het moeilijker in hun kledingkeuze. Ambitie en vrouwen: tot enkele decennia geleden waren dat woorden die niet samen in één zin te recht mochten komen. De powersuit, in de zakelij ke jaren tachtig van de vorige eeuw ontstaan, was de vrouwelijke manier om one of the boys te zijn, oftewel: geen bedreiging te vormen. Gelukkig mag er anno 2008 meer persoonlijkheid van de powers uit afstralen met een kleurrijke sjaal, een randje kant of andere expressieve accessoires. Een outfit die inspiratie ontleent aan het militaire uniform - met vierkante schouders, epaulleten, gouden knopen, opstaande kraag en stoere laarzen - geeft van oudsher juist heel duidelijk een teken van macht. Wil je die uitstraling enigszins afzwak ken, draag er dan een supervrouwelijke rok bij, of kies voor aaibare stoffen in zachte kleuren. Wil je juist de nadruk op leggen op je vrouw-zijn, haal dan je zwarte laarzen met naaldhakken tevoor schijn. Eén ding is duidelijk: wanneer je als vrouw autori teit wilt uitstralen, trek dan je mantelpak aan. Liefst rok en jasje, maar broek en jasje mag ook. Vind je dat te opgedirkt, kies dan in elk geval een combinatie met een jasje - dat oogt altijd zakelijker dan alleen een blouse. Heb je Duitslands machtig ste vrouw, Angela Merkel, wel eens zónder jasje ge zien? Ze heeft ze in alle kleuren van de regenboog. Hoe formeler je je kleedt, hoe professioneler je overkomt. Part Two Vero Moda wit is dé kleur van de onschuld onschuldig is ook speels, dus kleurijk doorzichtige stoffen zijn heel suggestief lieve plooien maken hun comeback, maar houd het vrouwelijk! camouflage-patronen en dierenprints geven een natuurlijke look ruitjes zijn eenvoudig en puur marine kan altijd, het is grappig en fris

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51