Dress to impress Ben je in een zonnige laat-maar-waaien-stemming of heb je juist behoefte aan een beetje bluf? De nieuwe zomermode is als een kameleon: je kunt je uitstraling dagelijks naar wens veranderen. Van stoer wijf tot vamp: dress to impress! Sexappeal en elegantie dinsdag 18 maart 2008 tekst Jolenta Weijers Wie je ook bent en wat je ook doet, je ima go is waarmee je je onderscheidt van al le andere mensen. En je imago is in eer ste instantie vooral je uiterlijk. Kijk maar om je heen: aan de meeste mensen kun je heel goed zien wat voor lifestyle ze aanhangen. Zelfs wie niets om kleding geeft, laat dat zien (en wie expres de kantjes eraf loopt, heet rebels te zijn). Vroeger kon je aan de kleding van mensen zien tot welke so ciale klasse ze behoorden. Tegenwoordig kan iedereen z'n ei gen imago kiezen. Zelfs als je je geen designer-kleding kunt veroorloven, valt er genoeg te kiezen aan het modefront. Een imago is een weerbarstig iets; het is niet statisch. Je creëert het grotendeels zelf, en daarom kun je er ook een beetje mee spelen. Sommige mensen zijn uiterst consequent in de keuzes die ze maken: ze kiezen een bepaalde stijl en houden daaraan vast. Natuurlijk kun je ook dan meegaan met je tijd en er lekker hip bij lopen. Klassiek anno 2008 is nou eenmaal anders dan klassiek anno 1980, en dat geldt ook voor stoere of meisjes achtige stijlen. Maar wat je hoe dan ook uitstraalt als je kiest voor één stijl, is dat je weet wat je wilt. Dat je standvastig bent en zelfvertrouwen hebt. Met jou valt niet te spotten. Een andere manier om een imago te creëren is door in te spe len op de omstandigheden. Dat kan je humeur zijn, of je agenda. Moet je naar een zakelijke bijeenkomst en voel je je wat onzeker, dan geef je jezelf een steuntje in de rug met een powersuit. Ben je van plan om langs de boulevard te gaan fla neren, dan hul je jezelf in een mooi uitwaaierende kleurrijke rok. Als je vaak van stijl verandert, laat je zien dat je je intuï tie volgt en flexibel en sociaal bent. De truc is altijd dat je je kleedt naar de gelegenheid en het gezelschap zónder je eigen persoonlijkheid te verloochenen. ]e wilt met je uiterlijk immers niet uit de toon vallen of een gebrek aan respect tentoonspreiden. Maar pas je niet aan ten koste van alles: je moet je wel 'thuis' voelen in je kleding. Als je je op je gemak voelt in je outfit, straal je dat uit. Volg niet slaafs de laatste mode, maar voeg de mode naar jouw imago - of het imago dat je nastreeft. Sisley InWear H&?M personalize je powersuit met een kleurrijke sjaal of andere accessoires straal stoere macht uit met een uniform-achtige outfit maak macht sexy door uniform-elementen te combineren met hoge hakken of kant zwak macht iets af door zakelijk te combineren met zacht en vrouwelijk een jasje oogt hoe dan ook professioneel ble doen ontstaan. Wat broeken betreft kies je voor luxe stoffen en een wijd, recht model. Draag er een mooi getailleerd jasje op en kies er hoge hakken bij. Of, voor een stoere sexy look: tooi je wij de pantalon met een strakke top of singlet. Ook een ouderwets mannenoverhemd doet het goed - zeker nu bretels weer terug zijn in het modebeeld. Voor de elegante en sexy look geldt: wees be scheiden. Wie kant, zijde en glitter bij elkaar draagt, loopt het gevaar ordinair over te ko men. Dat neemt niet weg dat je in al je terug houdendheid de nadruk mag leggen op je vrouwelijkheid: een mooi gewelfde kuit in een hoge sandaal, een wespentaille door een strak aangesnoerde brede ceintuur, volle ro de lippen en het vermoeden van een myste rieuze blik achter een zonnebril. Wees koket! Veel vrouwen vinden het lastig om er ele gant en stijlvol uit te zien. Misschien heeft dat te maken met de oer-Hollandse instelling 'doe maar gewoon, dan doe je gek genoeg'. Na het jarenlange dictaat van de casual mode mag je nu echter weer ladylike tevoorschijn komen. Maar eh... hoe doe je dat? Wees gerust, het wordt je met de mode van 2008 behoorlijk gemakkelijk gemaakt. De da mes Dietrich, Garbo en Hepburn vormen een grote inspiratiebron met hun in de jaren dertig van de vorige eeuw spraakmakende crossdressing. Zij lieten zien dat vrouwen in een mannenpak waanzinnig sexy en elegant kunnen zijn. Maar ook de damesachtige jur ken uit die dagen, gemaakt van rijke stoffen en voorzien van strakke, geometrische patro nen, zijn op en top vrouwelijk. Kies bij dit soort jurken effen accessoires, liefst bij elkaar passend, en voila, je hebt een stijlvol ensem- InWear

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50