De Mos creëert explosieve sfeer om het uiterste uit zijn ploeg te halen Met sprinter Freire heeft Rabobank geen klagen Krappen dupe van veranderde regels Van der Aat volgt Fontein op bij Ajax Arbiters in zonnetje gezet 34 Dinsdag 18 maart 2008 PZC Rabo-sprinter Oscar Freire drukt zijn voorwiel als eerste over de meet. foto EPA Spanjaard wint zijn tweede etappe in Tirreno-Adriatico. door Ad Pertijs CASTELFIDAROO - Oscar Freire was gisteren weer eens in zijn element. De finish van de zesde etappe van Tirreno-Adriatico lag in het schil derachtige stadje Castelfidardo aan het einde van een nijdig klimme- tje. Pozzato en Di Luca dachten er de sprinters af te kunnen schud den, maar de Spanjaard kan meer dan spurten op het vlakke alleen. In de laatste meters trapte de Ra- bobankrenner zich voorbij Pozza to en won zo zijn tweede rit in de Tirreno-Adriatico van dit jaar. Hij lijkt klaar voor een gooi naar een derde triomf in Milaan-Sanre- mo, de eerste grote klassieker die zaterdag op het programma staat. „Oscar is goud waard voor onze ploeg", stelde Rabobank-ploeglei- der Erik Breukink nogmaals vast. Freire kun je in de spurt in zijn eentje om een boodschap sturen. „Petacchi kan dat niet. Die heeft ie mand als Zabel nodig om hem naar de zege te leiden." Dat is handig, want zo hoeven ze bij Rabobank nooit een complete UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Houston Rockets-Los Angeles Lakers 104-92, Denver Nuggets-Seattle Supersonics 168-116, Detroit Pistons-New Orleans Hornets 105-84, Cleveland Cavaliers-Charlotte Bobcats 98-91, Miami Heat-Dallas Mavericks 73-98, New York Knicks-Atlanta Hawks 98-109, Sacramento Kings-Toronto Raptors 106-100. TENNIS Indian Wells. Mannen. Tweede ronde: Federer (Zwi/1)-Garcia-Lopez (Spa) 6-3 6-2, Davidenko (Rus/4)-lsner (VSt) 6-2 7-6 (3), Nalbandian (Arg/7)-Gulbis (Let) 6-4 4-6 7-6 (4), Joezjni (Rus/13)-Simon (Fra) 7-5 6-4, Ferrero (Spa/22)-Johansson (Zwe) 6-4 6-4, Ljubicic (Kro/23)-Cilic (Kro) 7-6 (7) 7-5, Hewitt (Aus/24)-Querrey (VSt) 6-4 6-3, Stepa- nek (Tsj/29)-Mirnii (WRu) 6-4 6-4, Verdasco (Spa/30)-Hanescu (Roe) 4-6 6-4 6-3, Fish (VSt)-Andrejev (Rus/31) 6-4 6-3, Ancic (Kro)- Gonzalez (Chi) 7-5 3-6 6-3. Indian Wells. Vrouwen. Derde ronde: Sjarapova (Rus/4)-Daniilidou (Gri/25) 7-5 6-3, Hantuchova (Slw/5)-Zheng Jie (Chn) 6-4 6-2, Harkleroad (VSt)-Safina (Rus/8) 7-5 6-2, Mirza (lna/21)-Peer (lsr/9) 6-7 (7) 7-5 6-3. WIELRENNEN Tirreno-Adriatico. Zesde etappe, Civitanova Marche-Castelfi- dardo: 1. Freire (Spa) 196 km in 4.46.44 (41,013 km/uur), 2. Pozzato (Ita), 3. Di Luca (Ita), 4. Visconti (Ita), 5. Valjavec (Slv), 6. Lövk- vist (Zwe), 16. Langeveld, 63. Löwik 1.13, 79. ploeg rond de Spanjaard te bou wen. Freire vindt het best. „Ik heb niets te klagen", klinkt het regelma tig uit de mond van de ontwape nend vrolijke Spanjaard. Ondertus sen droomt ook hij wel eens van een heus treintje. „Want dat maakt het natuurlijk veel gemakke lijker voor mij. Nu moet ik in de sprint steeds vechten voor mijn plekje, mijn eigen weg zoeken en hopen dat ik aan sprinten toe kom. Petacchi heeft die stress niet. Die volgt Zabel en hoeft het alleen maar af te maken." Of hij Rabobank wel eens om een eigen treintje heeft gevraagd? „Dat niet. Ik begrijp ook dat deze ploeg meer wil dan alleen maar sprints winnen. We gaan naar de Tour voor ritoverwinningen, voor de bergtrui en voor het algemeen klas sement. Ook dat is een heel ander verhaal dan het Milram van Petac chi. Die ploeg gaat voor de sprints en hebben de beste man om de sprint aan te trekken. Heb je die niet, dan werkt het nog niet." De Spanjaard Oscar Freire pakt zijn tweede dagzege in de Tirre no-Adriatico. Hij is mede daar door favoriet voor de klassieker Milaan-Sanremo van zaterdag. Tjallingii 2.08, 83. Eltink 2.37, 98. De Jongh 3.09,141. Maaskant 8.37. Algemeen klassement: 1. Cancellara (Zwi) 23.17.31, 2. Gasparotto 0.16, 3. Lövkvist 0.40, 4. Fothen (Dui) 0.53, 5. Axelsson (Zwe) 1.32, 6. Larsson (Zwe) 1.36, 21. Langeveld 3.56, 100. De Jongh 27.04, 104. Tjallingii 27.55, 134. Maaskant 39.05, 138. Eltink 41.00, 142. Löwik 44.42. ZEILEN Auckland. WK Laser Radial. Stand na derde race: 1. Steyaert (Fra) 9 pun ten, 2. Van Acker (Bel) 10, 3. Blanck (Aus) 13, 6. Bouwmeester 27. ZWEMMEN Eindhoven. EK synchroonzwemmen. Combinatie, finale: 1. Spanje 97,90 punten, 2. Italië 95,10, 3. Oekraïne 94,10, 4. Grieken land 92,90, 5. Frankrijk 90,30, 6. Nederland (Amsen, Blankers, Braams, De Fluiter, De Koek, Klein Geltink, Sneeuw, Van Stijn, Wellen, Zoet- brood) 87,70. Duet, finale: 1. Fuentes/Mengual (Spa) 97,800 punten, 2. Adelizzi/Lapi (Ita) 94,900, 3. loesjko/Sidorenko (Oek) 93,900, 4. Makrygianni/Solomou (Gri) 92,500, 5. Van der Velden/Van der Velden (Ned) 91,000, 6. Brunner/Schneider (Zwi) 89,900. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Agenda VOETBAL DINSDAG Vriendschappelijk. Hoek-Jong 1 Ambori. Aan vang: 19.30 uur. Vitesse-trainer krijgt ook kritiek van Sprockel. door Gerard Borgman en Egbert van der Weerd ARNHEM - Vitesse is in een explosie ve sfeer op jacht naar de play-offs om Europees voetbal. De neder laag bij FC Twente (4-3) werd za terdag volledig overschaduwd door rellen en incidenten. De druk op Vitesse-trainer Aad de Mos neemt toe, door de ene na de andere rel met een speler. De soap rond Theo Janssen was nog hart stikke vers, toen Civard Sprockel zaterdagavond in keiharde woor den uithaalde naar zijn coach. De verdediger erkende dat hij afgelo pen week op de training ruzie had gehad met De Mos. Sprockel vermoedde om die reden zijn aanvoerdersband te zijn kwijt geraakt. Hij was tot zaterdag num mer twee in de hiërarchie, achter Remco van der Schaaf die ziek was. „Het zal met die ruzie van vrijdag te maken hebben. Je weet hoe het is met deze trainer. Altijd als er iets is, wil hij je terugpak ken", sprak Sprockel vrijuit. Een dag eerder stond hij lijnrecht tegenover zijn trainer op het trainingsveld, waarbij hij De Mos Technisch directeur snapt commotie over passeren Vlissingse niet. door René van Stee GOES - Een niet tijdig doorgegeven verandering van de regels is er me de de oorzaak van dat dartster Karin Krappen uit Vlissingen niet is geselecteerd voor de Spring Cup, een jaarlijks terugkerend Eu ropees landentoernooi. Dat stelt haar echtgenoot Cees van Leeu wen. Krappen liet verstek gaan bij een centrale training in verband met haar werk, waarna ze door de toebeet 'doe jij het allemaal dan zo goed?'. Het felle debat, waarbij ook verdediger Paul Verhaegh een sneer van zijn trainer kreeg ('Jij moet niet zo veel kaarten') had volgens Sprockel tot gevolg dat hij zijn band een dag later kwijt was. Nu de competitie zijn ontknoping nadert en De Mos nog steeds niet weet of Vitesse hem zijn laatste contract jaar in laat gaan, creëert de trainer bewust een spannings veld. Zo wil hij het uiterste halen uit de niet van klasse overlopende spelersgroep. Arnhem redt Vitesse De gemeenteraad van Arnhem heeft Vitesse gisteren gered van de financiële ondergang. De raad stemde met 23 tegen 15 stemmen in met deelname aan een schuldsanering bij de in surseance verkerende club. De regeling houdt in dat Vites se de gemeente 880.000 euro betaalt en daarmee een schuld van in totaal 12 miljoen euro af koopt. De gemeenteraad besloot ook tot een onderzoek naar de he le gang van zaken tussen de ge meente en Vitesse in de afgelo pen vijf jaar. dartsbond NDB werd gepasseerd. Van Leeuwen denkt bovendien dat technisch directeur Gerard van Dijk van de NDB een stok zocht om Krappen mee te slaan. „Het botst wel eens tussen die twee. Van Dijk kan daar blijkbaar niet zo goed mee omgaan", verklaart Van Leeuwen namens zijn vrouw. Gerard van Dijk is hogelijk ver baasd over die uitspraak. Allereerst stelt hij dat niks anders dan de re gels zijn toegepast, waardoor de eveneens niet bij de training aan wezige Fabian Roosenbrand bij de mannen voor de Spring Cup is ge passeerd. „Ten tweede ben ik me De Mos stond zaterdag negentig minuten zeer gedreven coachend langs de lijn. Hij haalde al na zes minuten Haim Megrelishvili van het veld. De linksachter uit Israël keek twee minuten daarvoor zon der in te grijpen toe hoe zijn direc te tegenspeler Romano Denne- boom binnendoor ging en de bal langs debutant Stephan Veenboer schoot (1-0). De Mos strafte Megre lishvili en bracht voor hem de de buterende jeugdspeler Alexander Büttner. Megrelishvili stapte ver dwaasd van het veld. Onderweg werd hij opgevangen door Theo Janssen, die hem bemoedigend toesprak. En van Sprockel kreeg Megrelishvili een knuffel en zoen. Een steunbetuiging die De Mos met lede ogen moest aanzien. De aanwezigheid van Janssen was zeer opvallend. De middenvelder was disciplinair geschorst voor het treffen in Enschede, nadat hij een week eerder boos naar huis was ge gaan toen hij hoorde dat hij tegen Excelsior op de bank zou zitten. Maar toen Van der Schaaf zich za terdagochtend met griep moest af melden, deed De Mos toch een be roep op Janssen. „Ik heb geleerd dat je niet in je eigen vlees moet snijden", verklaarde de coach. „Ik werk namelijk bij Vitesse en niet voor mezelf." er niet van bewust dat ik niet met Karin door één deur zou kunnen. Sterker nog, komend weekeinde doet zij namens de rest van Euro pa mee aan een tweekamp tegen Engeland. En voor die selectie ben ik verantwoordelijk", aldus Van Dijk. Hij voegt er aan toe dat bij de Spring Cup niet per definitie de sterkste koppels worden afgevaar digd en Krappen nog altijd in beeld is voor Nederland op grotere toernooien zoals een WK of EK. Van Dijk: „Je moet de Spring Cup beschouwen als opmaat naar het grotere werk." AMSTERDAM - Henri van der Aat (51) is benoemd tot interim-direc teur bij Ajax. Hij vervangt Maar ten Fontein, die eerder deze maand akkoord ging met een ver- trekregeling. Van der Aat begint vandaag met zijn werkzaamheden. Hij heeft een contract voor zes maanden. Van der Aat, de afgelopen tijd on der meer actief als interim-direc teur van de Rabobank wieler ploeg, richt zich bij Ajax vooral op de commerciële zaken en commu nicatie. Niet op de technische za ken. „Daar is Martin van Geel verantwoordelijk voor, niet ik. Sa men met Jeroen Slop vormen we een driekoppige directie. Wij heb ben allemaal onze eigen taken en verantwoordelijkheden. Uiteraard hebben we dagelijks contact en we kelijks overleg, want er is absoluut sprake van collegiaal bestuur. An ders was ik er niet aan begonnen." VLISSINGEN - Tijdens de jaarvergadering van de Centrale Organisatie van Voetbalscheidsrechters (COVS) district Walcheren zijn gisteravond vier arbi ters in het zonnetje gezet. Henk Visser, de penningmeester van het districtsbestuur van de voetbal bond KNVB, stak Cees Koeijvoets, Jan van Belzen, Bert Leijnse en Jan Jakob- sen (vlnr) in Vlissingen in het clubhuis van de vv Walcheren een speld in de revers. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36