Zeeland Raad onderzoekt duikongeval Ze zitten er bovenop 'Aangiftes tegen kudde liefst snel afhandelen' OP UW PAASBEST Kopersvereniging Mortiere geschokt door verkoop kavels I? CE bij DELSCHER Toch boete voor eigenaar van Tattoo-shop I I I Een nieuwe outfit, LLJ schoenen of een tas? IHet voorjaar is begonnen bij DELSCHER. O Voor iedere kopende klant een Paasattentie! 01 18-448 448 W pzc Dinsdag 18 maart 2008 I 25 Duikteam Giethoorn op non-actief na dodelijk ongeluk bij Westdorpe. door Marcel Modde TERNEUZEN - De nationale Onder zoeksraad voor Veiligheid bekijkt of er aanleiding is voor een for meel onderzoek naar het dodelijk ongeval met een duiker van het brandweerkorps Terneuzen. Woordvoerder Gerrit van der Kooy benadrukt dat de raad geens zins belang stelt in eventueel men selijk falen. Het gaat de instantie ook niet om een schuldvraag. Dat is de taak van justitie en de ar beidsinspectie. Het is de raad vol gens Van der Kooy te doen om het opleidingsniveau, de geoefendheid van de brandweerduikers en het materiaal waarmee zij te water gaan. Een vraag die tevens aan de orde kan komen, is of vrijwilligers wel moeten worden ingezet voor het bergen van voertuigen. Vertegenwoordigers van de Onder zoeksraad zijn een vooronderzoek begonnen. Op basis van deze 'oriënterende rapportage' wordt besloten er al dan niet een offi ciële zaak van te maken, aldus Van der Kooy. De raad vergadert eens in de twee weken en komt van daag weer bij elkaar. Of het onge luk in het kanaal bij Westdorpe al op de agenda staat, was gisteren nog onbekend. Directeur Frans Captijn van de Vei ligheidsregio Zeeland juicht een breed onderzoek toe. „We zijn een publieke organisatie. Maar ook naar de familie van het slachtoffer toe vind ik het niet meer dan nor maal dat goed wordt uitgezocht wat er precies is gebeurd. Ieder on derzoek dient ook weer om er van De Raad voor Veiligheid bekijkt of er een diepgaand onderzoek moet komen naar tekortkomin gen bij opleiding en inzet van vrij willige brandweerduikers. Stichtingsvoorzitter Gelok doet een oproep aan justitie. HEINKENSZAND - Laat justitie de aanklachten tegen stichting De Zeeuwse Schaapskudde in Hein- kenszand zo snel mogelijk afhande len. Stichtingsvoorzitter - tevens burgemeester van Borsele - Jaap Gelok heeft gisteren die oproep ge daan. Hij reageert op de aangifte die tweede herder John Sterrenburg onlangs heeft gedaan tegen het stichtingsbestuur. Er zou volgens Sterrenburg sprake zijn van dieren mishandeling. Hij is begin deze maand teruggetreden als herder. Eind vorige week kwam de aangif te van Sterrenburg in de publici teit, nadat eerder in deze krant was gemeld dat hij eind deze maand officieel vertrekt en dat de schaapskudde op zoek is naar een vervanger. Penningmeester )aap Leendertse gaf als reden voor het vertrek dat Sterrenburg dichter bij huis werk heeft gevonden. Van een aangifte was hem niets be kend, „Ik wist er tot vrijdagavond ook niets van", aldus voorzitter Ge lok. Hij blijft erbij, zoals hij vrijdag al zei, dat het 'allemaal flauwekul' is. „Ik neem daar geen woord van terug, maar er lag al een aangifte van een aantal vrijwilligers. Nu is die van Sterrenburg er blijkbaar bij gekomen." Penningmeester Leen dertse is aangedaan. Na de negatie ve publiciteit vorig najaar rond de vertrokken vrijwilligers deed de stichting volgens hem veel om po sitief aan de weg te timmeren. „Met een bezoek aan een verzor gingshuis en de lammetjesdagen met achtduizend bezoekers. Dat dreigt teniet te worden gedaan door de recente berichtgeving." te leren." Volgens Captijn is de duikuitrusting van de brandweer Terneuzen niet ouder dan vier jaar en beschikken de vrijwilligers van het duikteam over alle verplichte diploma's. De dood van de brandweerduiker is voor de gemeente Steenwijker- land aanleiding het negenkoppige duikteam van Giethoorn op non-actief te stellen. Gebleken is namelijk dat is ver zuimd de diploma's tijdig te ver lengen. De certificaten verliezen na twee jaar hun geldigheid. Al leen met een door de burgemees ter ondertekende verklaring dat de duikers nog steeds aan de eisen voldoen (waaronder de eis van mi nimaal 20 duiken in twee jaar tijd), wordt een nieuw diploma verstrekt. Volgens John Damen van het Nederlands Bureau Brand weerexamen zijn de papieren van Terneuzen in orde. Dat geldt ook voor de drie andere Zeeuwse brandweerduikteams. den haag - De eigenaar van Tat- too-Shop Fine Line in Middelburg heeft bot gevangen met zijn hoger beroep. De man is gisteren door het Haagse gerechthof veroordeeld tot een boete van 330 euro waar van de helft voorwaardelijk. Hij kreeg de boete opgelegd vanwege het belemmeren van een inspectie van de Voedsel- en Warenautori teit. De boete is gelijk aan het eer der vonnis van de politierechter in Middelburg. De eigenaar van de Tattoo-shop tekende om princi piële reden hoger beroep aan. De controleur van de Voedsel- en Wa renautoriteit zou zich niet met een pasje gelegitimeerd hebben. Vol gens de hofaanklager wist de Tat- too-Shop eigenaar goed dat de man voor een controle van de Voedsel- en Warenautoriteit langs kwam. De man zou deze controle hebben belet door met geweld te dreigen. U bent van harte welkom. Commissie praat over bouw van huizen bij hoogspanningskabels. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De kopersvereniging Mortiere vindt dat de gemeente Middelburg de kavels in de Mortie re die dicht bij de hoogspannings kabels lopen niet moet uitgeven. „Het is schandalig dat de gemeen te financieel belang laat prevaleren boven gezondheid", zegt voorzit ter Erik Heijn. Vanavond praat de raadscommis sie ruimte over het voornemen van het college van B en W om de kavels toch uit te geven. Vorig jaar werd de uitgifte stilgelegd. Het col lege stelt nu voor toch door te gaan met bouwen: het verleggen van de kabels zou te duur zijn, het project afblazen ook. Het ministerie heeft onlangs stren gere regels opgesteld voor het bou wen van huizen in de buurt van hoogspanningskabels omdat kinde ren die in de buurt van hoogspan ningskabels wonen mogelijk een verhoogd risico op leukemie heb ben. Volgens die nieuwe regels mo gen de dertien huizen niet wor den gebouwd. Omdat de plannen voor de Mortiere al langer geleden gemaakt zijn, mogen deze kavels wel worden uitgegeven. „Ik ben geschokt dat de gemeente nu besluit om de kavels in de ver koop te doen", zegt Heijn. „En al leen maar vanwege financiële be langen. Dat is toch wel heel erg dubbel. Zo speelt de gemeente wil lens en wetens met de gezondheid van de inwoners. Dat er nu gezegd wordt dat mensen een eigen keuze hebben om daar te gaan wonen, dat vind ik te makkelijk. Het minis terie geeft dat advies natuurlijk niet voor niets." W* De kopersvereniging Mortiere vindt dat de gemeente Middel burg geen kavels moet verkopen die te dicht bij de hoogspannings kabels liggen. "En ze houden me goed in de gaten hoor! Elke ochtend en avond komt er thuiszorg van Stichting Werkt voor Ouderen om me te controleren. Ik heb namelijk suikerziekte, en soms is m'n bloedsuikerspiegel te laag. Dat is gevaarlijk. Dus is het fijn om te weten dat ze een oogje in het zeil houden. Trouwens, met schoonmaken is de thuiszorg ook heel precies. M'n hulp komt twee keer per week en strijkt, stofzuigt en dweilt het hele huis. Nu en dan maakt ze ook de koelkast helemaal schoon. Zelfs er bovenop!" Kies ook voor zorg die werkt. Bel voor meer informatie of kijk op www.werktvoorouderen.nl fxliTi.'.Vi'/; Stichting Werkt voor Ouderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27