Kinderen maken kennis op Neeltje Jans wadky Sponsor voor Scheldemond College PAASSHOW Mishandeling jonge fietsers Bus in brand in Middelburg Fles methadon verloren Omega Combi Q10: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Omega Combi: 3 halen 2 betalen WPZC Dinsdag 18 maart 2008 23 Zeeuwse en Vlaamse basisschoolleerlingen kwamen gisteren bijeen op Neeltje Jans. Ze 'kennen' elkaar via internet. foto Ruben Oreel KOUDEKERKE - Twee fietsers (15 en 16) zijn gisteren in Koudekerke mishandeld nadat een andere pas serende fietser hen de weg af sneed. Door die manoeuvre kwam de 15-jarige jongen bijna ten val. De man remde af en gaf de 15-jari- ge een trap waardoor deze alsnog viel. Toen de 16-jarige hier iets van zei, kreeg die van de onbekende dader een vuistslag in het gezicht. Zeeuwse en Vlaamse basisscholen doen mee aan weblogproject. door Carla van de Merbel NEELTJE JANS - Ze kennen eikaars namen van de weblogs op inter net, maar wie is nou wie? Yentl (10) zoekt Dominique, want 'hij heeft het op de blog aan gevraagd met mij' en iedereen vraagt zich af wie Sofie is, dat meisje dat zoveel reacties achterlaat op de weblogs. Ruim 160 kinderen uit de twee hoogste klassen van zes basisscho len in Zeeland en Vlaanderen kwa men gisteren bijeen op Neeltje Jans. Ze kennen elkaar via een Eu ropees weblogproject: De kinde ren houden per school een dag- MIDDELBURG - In de Stationsstraat in Middelburg is gisteren rond 9.30 uur een bus in brand gevlo gen. De achterzijde van de bus vatte vlam toen de bus voor het stop licht stond. De chauffeur heeft zelf de brand geblust met een poeder blusser. De passagiers zijn uitge stapt en de bus moest worden weg gesleept. boek bij, waarop de andere kinde ren kunnen reageren. Doel van het project is kinderen van gewone en speciale scholen uit Zeeland en Vlaanderen met elkaar in contact te brengen. De Zeeuwse scholen die meedoen zijn De Tweemaster uit Oost-Sou burg en Mytylschool De Sprienke uit Goes. Vanuit het Oost-Vlaamse Buggenhout en Meerdonk en het West-Vlaamse Sint Kruis en Brug ge waren ook bussen met kinde ren naar Neeltje Jans gebracht. Vanwege het thema 'water' was voor deze locatie gekozen. Met z'n allen keken de kinderen naar een film en verdeeld over twee groe pen bezochten ze de zeehonden show, Aquapolis en de stormvloed kering. 's Middags mochten de kin deren Tos' en zelf bepalen wat ze wilden doen op Neeltje Jans. Elkaar in het echt ontmoeten, blijkt toch minder makkelijk dan via internet. Tijdens de lunch met friet, frikadellen en cola zit ieder een toch bij zijn eigen vertrouwde klasgenoten. Ook Desley (11), Cha- 'Elkaar in het echt ontmoeten is toch minder makkelijk dan via internet' rissa (12), Diana (13) en Danielle (12) van De Tweemaster. Ze zeg gen zelf wel te durven, 'maar de anderen zijn erg verlegen'. „En als je tegen iemand iets zegt, blijft die achter je aanlopen. Alsof je dan al meteen beste vrienden bent." Ja, ze zijn er inmiddels achter wie So fte is. „Een meisje met een roze sjaal, ook erg verlegen." Sofie (11) komt uit Meerdonk en kijkt vaak op de weblogs van de andere scholen. „Een paar keer per week, als ik me verveel." Haar klas genootje Yentl (10) vindt 'haar' Do minique. Ze durft het hem zelf niet te vragen, maar hij blijkt twaalf jaar oud en afkomstig uit Buggenhout. Yentl is intussen al weer terug aan het tafeltje bij haar vriendinnen. Dominique valt blijk baar toch een beetje tegen, in het echt. ■Pj De weblogs van de Zeeuwse en Vlaamse scholen zijn te bezoeken via http://blog.ictwijs.eu/ V mbo-leerlingen krijgen kleding van Werk Vakmanschap. VLISSINGEN - Werk Vakman- schap is komend schooljaar spon sor van het Scheldemond College in Vlissingen. De vmbo-leerlingen metaal- en elektrotechniek en bouw ontvangen van hun sponsor nieuwe bedrijfskleding. Morgen ochtend tekenen beide partijen het sponsorcontract. Werk 8c Vakmanschap is een lan delijk samenwerkingsverband van technische bedrijven, dat wil zor gen voor voldoende en goed opge leid technisch personeel. De coöpe ratie heeft vestigingen in Terneu- zen en Roosendaal. Werk 8c Vakmanschap wil met de sponsoring de leerlingen van Schel demond warm maken voor tech niek. „Jongeren kiezen steeds min der voor metaal- en elektrotech niek. Dat willen we veranderen", zegt lolanda Fieret van Werk 8c Vakmanschap. Naast het sponso ren van nieuwe overalls geeft de coöperatie gastlessen aan zowel de leerlingen als hun ouders. „Ouders weten vaak ook niet wat voor doorgroeimogelijkheden er zijn in de techniek. Ze zijn heel erg slecht geïnformeerd over techniek." 2e PAASDAG GEOPEND VAN 12.00 - 17.00 UUR iiiiHi'ii'iiiiiiTiiriiiig MINDERHOUD WONEN Zuidstraat 116, Westkapelle www.minderhoudwonen.nl MIDDELBURG - In de omgeving van de Brakstraat in Middelburg is gis teren een fles methadon verloren. Het gaat om een lichtgroene door zichtige fles met daarop een rode sticker met de tekst vergif, aldus de politie. De inhoud van de fles is too millili ter. Vinders wordt verzocht de fles bij een apotheek of politiebureau in te leveren. De leukste kinderschoenen! o.a. ROM AG NOU Langstraat 83 - Arnemuiden www.walkvschoenmode.nl Nu 120 capsules van 74,85 voor 49,90! normale prijs 24,95 per stuk - www.derodepilaren.nl RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4. 4331 IB Middelburg Tel.: 01 18 - 615151 www.donrisicobeheer.nl Nü 150 capsules van 50,85 voor 33,90! normale prijs^,! per.s^uk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25