l«i arse! Vlissingen werkt aan betere veiligheid Eisen 24 en 18 maanden voor hennepteelt Zorgboerderij voor kinderen met autisme Bomenwandeling op Boomfeestdag Televisie vat vlam in Vlissingse woning Ziekenhuispastor geeft lezing over levensfasen Cursus buikdansen in Vlissingen Lezing over immigratie vanuit Noord-ltalië Knuffelen met dieren op de kinderboerderij 22 I Dinsdag 18 maart 2008 pzc W Het bord met de naam van de nieuwe zorgboerderij van Leo en Astrid Boot prijkt al aan de gevel. foto Marijke Folkertsma Onderscheid tussen 'Springers' en 'Stille Wil lies' is belangrijk. door Ali Pankow BRljDORPE - De eerste paal voor de logeerboerderij in buurtschap Brij- dorpe voor kinderen met autisme gaat morgen de grond in. Het be sluit van echtpaar Leo En Astrid Boot de bakens van hun hove- niers-en akkerbouwbedrijf dras tisch te verzetten, vloeit voort uit persoonlijke omstandigheden en ervaring. Het echtpaar Boot heeft drie kinderen Len(i2), Douwe (9) en Rhodé(7). De middelste heeft een vorm van autisme. Dat vergt intensieve begeleiding van de ouders en ook de twee andere kin deren hebben daar terdege reke ning met te houden. Leo en Astrid kunnen zich dan ook best voorstel len dat een gezin met een autis tisch kind wel eens een weekend of vakantieweek ontlast wil wor den van deze specifieke zorg. „Bij autistische kinderen is een strakke structuur van groot be lang. Zodra je die doorbreekt, raakt het kind volledig in de war", weten Leo en Astrid. Zij hebben besloten hun praktijkervaring in te zetten voor dit nieuwe bedrijfs- initiatief Bovendien volgen bei den daartoe ook de opleiding So ciaal Pedagogisch Werk (SPW). Verder kan Astrid als HBO-ver pleegkundige bogen op een jaren lange ervaring binnen de zorgver lening. Beiden kennen de vooroor delen over autische kinderen. „Je moet hem gewoon eens stevig aan pakken", kregen ze menigmaal te horen. Zij weten inmiddels hoe ze het beste kunnen omgaan met hun zoon en ook dat autisme zich op verschillende manieren kan ui ten. „Zo zijn er 'Springers' en 'Stil le Willies' en die kun je beter niet bij elkaar zetten", zegt Leo. Bij de opvang straks zal dan ook terdege rekening worden gehouden met dat onderscheid. Vooruitlopend op de definitieve huisvesting voor Christelijk bege leidingscentrum (CBC) Aan de Hand is het echtpaar afgelopen zo mer al begonnen met Buiten schoolse Opvang. Vijf oude landbouwschuren zijn gesloopt om plaats te maken voor de nieuwbouw. Architect Willem Kort tekent voor het ontwerp van het centrum in oorspronkelijk Zeeuwse stijl. Dat wil zeggen: een gebouw met rode daken en zwar te, gepotdekselde muren. De zorg boerderij biedt plaats aan maxi maal dertig kinderen met autisme. Er komen speelruimten en een ontvangstzaal voor informatieve bijeenkomsten. Op het buitenter rein komt een speeltuin en het weiland naast het centrum zal be volkt worden met dieren die thuis horen op een boerderij. Burgemeester brengt met actiepuntenlijst alle projecten in beeld. door Miriam van den Broek vlissingen - Veiligheid is een groot begrip, maar in Vlissingen moet aan alle aspecten ervan nog hard gewerkt worden. Om inzich telijk te maken wat er al in gang is gezet en wat et nog gedaan moet worden, heeft burgemeester Wim Dijkstra een lijst gemaakt met ze ventien actiepunten. Die lijst legde hij laatst voor aan de commissieleden zodat zij even tueel andere gezichtspunten of on derwerpen konden aandragen. Dijkstra, die als burgemeester auto matisch veiligheid in zijn porte feuille heeft, vertelde dat er halver wege dit jaar een project begint om de binnenstad 'schoon, heel en veilig' te krijgen. Het project richt zich met nadruk op de aan pak van graffiti. De gemeente wil het probleem aanpakken door sa men te werken met de politie, wel zijnsorganisaties, scholen. Ook de winkeliersvereniging heeft aange geven daaraan te willen meewer ken. Een ander punt op de agenda is de veiligheid in en rond scholen. Om die te vergroten wordt er een convenant gesloten met de ge meente, de politie en de scholen. Het Schoolveiligheidsplan dat de politie Zeeland heeft gemaakt, wordt daarin betrokken. Ook zet Vlissingen, net als de afge lopen jaren, zogenoemde PIT-teams in om overlast te beteu gelen. In dit Probleem Interventie Team werken de gemeente, de po litie, welzijnsorganisatie Palladium en woningcorporatie l'Escaut sa men om te voorkomen dat proble- [J* Politie, welzijnsorganisaties, scho- len en de winkeliersvereniging gaan samenwerken om de Vlissingse binnenstad vrij te krijgen van graffiti. men in een wijk of binnen een groep escaleren. Teams als deze worden momenteel al ingezet in Paauwenburg, de Bonedijkestraat en omgeving en Oost-Souburg. Ook in de aanloop naar de jaarwis seling wil Dijkstra deze methode gebruiken om ervoor te zorgen dat de jaarwisseling rustig en zonder al te veel vernielingen verloopt. Voor de komende periode staan twee raadsconferenties gepland: één over het drugsbeleid, en één over jeugd en veiligheid. De confe renties zijn bedoeld om van zowel deskundigen als raadsleden te ho ren wat de laatste ontwikkelingen zijn en of inzichten zodanig veran derd zijn dat ook het beleid aange past moet worden. Verder wordt op het vlak van fysie ke veiligheid volgende maand op nieuw gepraat over de Sint Jacobspassage. Er is een plan om de passage brandveiliger te maken. In april brengt de brandweer een advies uit over dat plan. CBC Aan de Hand wordt de der de zorgboerderij in deze regio. Naast logeeradres voor kinderen met autisme wordt er buiten schoolse opvang geboden. MIDDELBURG - In Middelburg wordt morgen, op Boomfeestdag, een bomenwandeling gehouden. De stadswandeling begint om 14.00 uur op het Abdijplein en ein digt rond 15.30 uur bij milieuwin- kel Micmec in de Reigerstraat. Gidsen zijn bomenkenners Johan Antheunisse (IVN) en Marianne Jacobs (Tuin van Zeeland). Deelname aan de bomenwande ling is gratis. VLISSINGEN - In een woning op het Ravensteijnplein in Vlissingen brak gisteravond brand uit. Er vie len geen gewonden. Het vuur ontstond vermoedelijk in de tv. De Vlissingse brandweer rukte met één wagen uit en bluste de brand snel. De woning had nochtans flinke rookschade. De brand, die rond negen uur uit brak, trok veel bekijks. MIDDELBURG - Ziekenhuispastor Margriet van der Kooi geeft van ochtend een lezing in de Ontmoe- tingskerk in de Oosterschelde- straat in Middelburg. De lezing heeft als titel 'Deze tijd: de tijd van je leven' en gaat over verschillende levensfasen. Margriet van der Kooi werkt in het ziekenhuis in Woer den en publiceert regelmatig in kranten en tijdschriften. Aanvang 9.15 uur. VLISSINGEN - Stichting Palladium geeft een cursus buikdansen voor meisjes en vrouwen van veertien jaar en ouder. De cursus buikdansen wordt gege ven in wijkcentrum Het Bolwerk in Vlissingen en bestaat uit twaalf lessen. De eerste les is vanavond van 19.15 uur tot 20.45 uur. De kosten zijn 7,50 euro per les. MIDDELBURG - Dante Alighieri, de vereniging die zich inzet voor taal en cultuur van Italië, heeft voor morgenavond een lezing georgani seerd in La Compagnie Durable in de Stationsstraat in Middelburg. Cultureel antropoloog en hoogle raar criminologie Frank Boven kerk komt vertellen over Noord-Italiaanse immigranten in Nederland vanaf de 17de eeuw. De lezing begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Op kinderboerderij de Klepperhoeve in Middelburg kunnen kinderen morgen knuffe len met jonge dieren. Op de kin- derboerdij zijn al jonge cavia's, ko nijntjes, kuikentjes en dwerggei tjes. De kosten zijn 1 euro per deelne mer. Iedereen kan terecht tussen 13.30 uur en 15.00 uur aan het Mei veldpad 55. OM eist dat Vlissinger bijna één ton illegale winst terugbetaalt. door Emile Calon MIDDELBURG - Wat een wantrou wen, cynisme en defaitisme proef de advocaat E. Smit gisteren in de aanklacht van het Openbaar Minis terie tegen een 32-jarige Vlissinger en zijn vijf jaar jongere plaatsge noot. Volgens de raadsman werden ze beiden door officier van justitie W. Smeenk weggezet als echte on verbeterlijke beroepscriminelen terwijl ze dat 'zeker niet zijn'. Vooral zijn cliënt niet, zo betoog de Smit. Dat is iemand die alles aangrijpt om op het rechte pad te blijven maar soms wel eens een uitglijder maakt. Hij beschreef zijn cliënt als iemand die gezocht wordt door de politie omdat zijn vader in Vlissingen een zeer be denkelijke reputatie heeft. Maar de zoon probeert volgens Smit om niet in diens voetsporen te treden. Daarnaast, zo vertelde hij de leden van de Middelburgse rechtbank, zijn er in het onderzoek nogal wat fouten gemaakt. Hij wees onder andere op een val se verklaring van een getuige, waar volgens de advocaat door het Openbaar Ministerie niets tegen is ondernomen. Ook Smits collega H. Mink be schreef de tweede Vlissinger als ie mand die van goede wil is. Vol gens de raadsman is deze Vlissin ger in de hennepteelt terechtgeko men omdat hij torenhoge schul den had na zakelijke tegenslag. Zijn eerste hennepplantage werd volgens de advocaat ontdekt nog voor er geoogst kon worden. Na die ontdekking trad het OM ook helemaal niet corrigerend op, zo vervolgde hij, zodat zijn cliënt dacht dat er niets aan de hand was en een nieuwe plantage begon. Volgens Mink was dat nooit ge beurd als na de eerste ontdekking politie en OM streng waren opge treden tegen de Vlissinger. Hij voerde ook aan dat zijn cliënt nau welijks verstand heeft van de teelt van hennep. Die heeft volgens hem dan ook he lemaal niet kunnen oogsten om dat zijn plantjes ziek werden. Smeenk hield de drie leden van de rechtbank een heel ander beeld voor. Ze beschreef de beide man nen als belangrijke henneptelers die in en om Vlissingen de nodige kwekerijen hebben gehad. En na elke veroordeling weer opnieuw begonnen. Wat haar betreft verdie nen de twee dan ook geen medelij den. Ze eiste tegen de 27-jarige een cel staf van achttien maanden. Hij is volgens haar betrokken geweest bij vier kwekerijen en tapte in drie gevallen illegaal stroom af Naast Een advocaat hekelde bij een rechtszaak tegen henneptelers de cynische houding van justitie. Ze zouden ten onrechte als be roepscriminelen zijn weggezet. die celstraf vindt ze ook dat de man elf mille moet terugbetalen aan de staat omdat hij met zijn kwekerijen dat bedrag heeft ver diend. Tegen de 32-jarige eiste ze een celstraf van dertig maanden waarvan zes voorwaardelijk. Ook moet hij twee maanden extra zit ten omdat hij nog een voorwaarde lijke celstraf heeft staan van een eerdere veroordeling. Daarnaast vindt Smeenk dat de man voor bijna een ton geplukt moet worden om op die manier de illegaal verkregen drugswinsten af te romen. Hij zou betrokken zijn geweest bij vijf kwekerijen en daarnaast ook mensen bedreigd hebben. Uitspraak 31 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24