PZC 21 Snelverkeer moet door Aagtekerke Weinig allochtonen vinden baan 27 27 Omleiding voor aanleg brug Tentharing leidt tot gaslek Verlies Klepels vervangen, de klokken blijven Water spuit over de dijk bij Sint Philipsland Dinsdag 18 maart 2008 Zeeuwse politie speurt beter dan gemiddeld Tip? redwalch@pzc.nl Bedrijven Westkapelle vrezen omzetverlies tijdens kustversterking. door Henk Postma DOMBURG - Het kustverkeer tussen Zoutelande en Domburg wordt de komende maanden zo veel moge lijk landinwaarts omgeleid via Aag tekerke. Dit om de Schelpweg - de route tussen Westkapelle en Dom burg - te ontlasten. Daar wordt van 25 maart tot 4 juli gewerkt aan de versterking van de zeewering. Tijdens dat karwei wordt ook aan de Schelpweg 'geknutseld'. Tijdens een aantal korte perioden zal die route, onderlangs de zeewering, zelfs helemaal worden afgesloten. Dat is nodig omdat er dan ver- keersremmende plateaus in wor den aangebracht. Waterschap Zeeuwse Eilanden maakte dit gisteravond bekend tij dens een informatiebijeenkomst in het gemeentehuis te Domburg. De verkeersremmers worden aan gebracht bij de afsplitsingen naar de aan te leggen Panoramaweg over de zeedijk, en bij oversteek plaatsen naar duinovergangen. De omleiding via Aagtekerke is be doeld voor het 'snelverkeer'. Be stemmingsverkeer kan de Schelp weg het grootste deel van de tijd blijven gebruiken, zij het dat de doorstroomsnelheid door verkeers lichten wordt beperkt. Het toeristisch bedrijfsleven vreest ernstige omzetverliezen doordat toeristen en dagjesmensen uit Westkapelle zullen wegblijven wanneer ze door borden landin waarts worden omgeleid. Het wa- FW Het waterschap sluit de kustrou- te Westkapelle-Domburg de ko mende maanden gedeeltelijk af. Bestemmingsverkeer kan er blij ven rijden, zij het met hinder. terschap zegde gisteravond toe niet alleen omleidingsborden te plaatsen, maar ook aan te geven dat campings, horecabedrijven en dorpswinkels gewoon bereikbaar blijven. Hoe dat gebeurt, is nog on derwerp van nader overleg. Belanghebbenden reageerden gis teravond sceptisch op de medede ling van het waterschap dat in Domburg en bij de Westkappelse vuurtoren verwijsborden worden geplaatst met daarop de namen van bedrijven. „Krijg je als automo bilist ineens een bord voor je neus met twintig namen. Want heel Westkapelle wil daar natuurlijk wel op. Lijkt ons heel moeilijk", reageerde het bedrijfsleven. Wethouder Jan Bostelaar opperde het idee om automobilisten uit Zoutelande er bij de vuurtoren dan maar op te attenderen dat Domburg ook via Westkapelle be reikbaar blijft, zij het met vertra ging. „Dan weet men in ieder ge val dat er in Westkapelle een frietje kan worden gekocht. En dat het Polderhuis bereikbaar is." Gezworene Sophie van 't Westein de zegde toe dat de Schelpweg in ieder geval tijdens de vakantiewe ken niet volledig zal worden afge sloten. Stichting zoekt bedrijven om een platform op te richten. door Dominica Groenleer MIDDELBURG - „Zeeland is niet de meest makkelijkste provincie voor allochtonen om aan werk te ko men", stelt Ethem Emre, voorzit ter van de Stichting Trajectbemid deling Allochtonen (STBA). Dit ligt volgens Emre onder meer aan het beperkte percentage allochto nen dat in de provincie te vinden is. Bedrijven zijn daarom minder bekend met de doelgroep allochto nen. Sinds een maand is STBA actief in de provincie Middelburg om een brug te vormen tussen bedrijven en allochtonen. „In Zeeland is er geen afspiegeling bij overheidsin stellingen. Er werken daar heel erg weinig allochtonen", zegt Emre. Zijn stichting zoekt daarom over heidsinstelling, maar ook andere bedrijven en belangenorganisaties die samen met de stichting een platform willen vormen om al lochtonen gemakkelijker aan een baan te helpen in de provincie Zee land. Het omgekeerde is het geval bij de STBA zelf. „Wij willen graag een multiculturele stichting zijn en daarbij horen natuurlijk ook Nederlanders, maar die hebben wij helaas nog niet als vrijwilliger bij onze stichting." Nederlanders die moeilijk aan werk kunnen ko men, kunnen zelf ook een beroep doen op de STBA. „We zijn er ge woon voor iedereen." Voor meer informatie over STBA: www.stba.nl. MIDDELBURG - Een bewoner van de Rijnstraat in Middelburg heeft gis teren een gaslek veroorzaakt. Hij was bezig om een partytent op te zetten in zijn tuin, toen hij met een van de haringen per ongeluk de gasleiding doorboorde. De brandweer rukte uit. In de straat werd een van de brandweerlieden geraakt door een automobilist die het stopteken van de brandweer negeerde. Hij heeft inmiddels met de politie gesproken. De brand weerman raakte niet gewond. MIDDELBURG - Automobilisten tus sen Middelburg en Veere worden de komende maanden over een tij delijke weg door het weiland ge stuurd. De Veerseweg is afgesloten omdat het waterschap Zeeuwse Ei landen een brug aanlegt. Die brug is nodig omdat er tussen Middelburg en Veere een nieuwe watergang komt. Die voert het pol derwater aan naar het nieuwe ge maal Poppekinderen. Dat wordt op dit moment gebouwd langs het Kanaal door Walcheren. De brug wordt volgens een woord voerster van het waterschap 'ge woon een rechttoe- rechtaan brug'. Hij wordt ongeveer vijftien bij vijftien meter. Onder de brug door komen stroken van dertig centimeter aan weerszijden van het water. Via die stroken kunnen dieren veilig van de ene naar de an dere kant van de weg. Het oude gemaal Veersche Water gang moet wijken voor de nieuwe N57. Het nieuwe neemt meteen ook de functie over van gemaal Oostwatering bij Veere. Poppekin deren loost straks het water in het Kanaal door Walcheren. De omleiding voor automobilisten duurt nog tot de bouwvakantie de ze zomer. Tip? redactie@pzc.nl Sporten is winnen en verliezen, juichen en huilen. Hoe pijn verlies kan doen bij een voetbalsupporter was te zien op de tribune met Willem Il-suppor- terswaar Tom met vader en grootvader de tricolores ander half uur lang hartstochtelijk had toegejuicht. Toen de rood-wit-blauwen toch verloren hadden, was er geen houden meer aan bij de zesjari ge. Hij huilde dikke tranen en snikte er zo hard bij dat de oude re Tilburgers voor hem zich vol medeleven omkeerden en hem troostend maar ook begripvol toespraken: „Ach menneke toch, dat doen wij altijd pas als we thuis zijn. ARNEMUIDEN - Nog even, en de klok van Arne- hervormde kerk aan de Markt staat een ouder- Ion blijven zoals ze zijn, vertelt Martijn van Vliet muiden loopt weer helemaal op tijd. Het uur- wets slingeruurwerk. Dat moest vroeger met de van Koninklijke Eijsbouts, het in kerkklokken ge- werk wordt deze week grondig gereviseerd, net hand worden opgewonden; tegenwoordig ge- specialiseerde bedrijf. „Daar mogen we niet te als de klepels van het carillon. In de toren van de beurt dat elektronisch. De klokken van het caril- veel aan veranderen." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23