Top ziekenhuis onder vuur Een teddybeer aan een parachute Dinsdag 18 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 66 - los Personeel verbreekt stilzwijgen en voert actie tegen omvorming. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De onrust onder het personeel van het Ziekenhuis Wal cheren groeit hard. Irritaties over de manier waarop de directies van de ziekenhuizen in Goes en Vlis- singen omgaan met de fusie en het personeel, nemen zulke vor men aan dat personeelsleden niet langer willen zwijgen. Bij het laboratorium in Vlissingen werd daarom gisteren actie ge voerd. In de wachtruimte was een half kaalgeknipte kerstboom gezet met op een briefje de tekst: 'Ook bij het lab wordt flink gesnoeid'. „Er dreigen twintig mensen uit te moeten", zeggen medewerkers van het ziekenhuis. Ze negeren het verbod om met de pers te pra ten en lopen leeg. „Met de fusie van de ziekenhuizen zou op zich wel te leven zijn, maar niet onder deze directie. Niemand van het personeel heeft daar vertrouwen in. We worden nergens van op de hoogte gebracht en tegelijk wordt er niks gedaan om de toenemende onrust onder het personeel weg te nemen. Op een vrijdag hoorden mensen van de afdeling financiën in Goes dat ze vanaf die maandag in Vlissingen zouden werken! Door alle onrust is er nu een perso neelsverloop van tien procent. En de rest van het personeel vraagt zich af: Waar is directeur Zomer? Dit is toch zijn ziekenhuis? Waar om komt hij niet op voor onze be langen?" Volgens Ton van Ombergen, voor zitter van de ondernemingsraad, vindt het personeel inderdaad dat Medewerkers van het ziekenhuis in Vlissingen zeggen geen ver trouwen meer te hebben in de di rectie. Ze worden slecht geïnfor meerd. Zomer zich te weinig laat zien. En over de manier waarop de afdeling financiën is behandeld, heeft de OR achteraf nog gesprekken ge voerd met de directie. Van het per soneelsverloop is bij hem niets be kend en het gebrek aan vertrou wen in de directie wil hij nuance ren. „Dat hangt af van op welke plek iemand werkt. Maar er heerst vooral onrust." Dat er bij het labo ratorium twintig medewerkers weg moeten, is volgens hem voor barig. „Er moet wel bezuinigd wor den, maar of en in hoeverre dat personeel treft, is niet bekend. Dat rapport komt eind deze maand." Directeur Rob Zomer ontkent alle opmerkingen van de medewer kers. „De communicatie verloopt uitstekend. Nou ja, dat is mis schien wat overdreven. Dat het per soneel niks hoort, is onzin. Ze heb ben wel gelijk dat ze nog niet we ten waar ze aan toe zijn. Dat is ge woon nog onbekend. De besluiten moeten nog genomen worden. Maar we werken met man en macht om dat snel te doen." Dat Zomer onzichtbaar is voor het per soneel wijst hij van de hand. „Die opmerking wordt alleen gebruikt om de emotie kracht bij te zet ten." pagina 2 en 3: roep om één centraal ziekenhuis blijft klinken HEILOO - Boeren protesteren tegen het besluit om van Wieringen weer een eiland te maken. Pro vinciale Staten van Noord-Holland waren niet on der de indruk van de actie en stemden gisteren met ruime meerderheid voor het aanleggen van een randmeer tussen Wieringen en Wieringer- meer. Door dit ontpolderingsproject raken dertig boeren hun land kwijt. Met de uitvoering van de plannen is ruim 300 miljoen euro gemoeid. Het meer wordt een 9 kilometer lange waterplas. Daaromheen verrijzen ongeveer 2000 woningen. foto Rick Nederstigt/ANP Verbod terugdraaien kilometerteller DEN HAAG - Er moet een wettelijk verbod komen op het terug draaien van de kilometerteller in auto's. Dat eist een meerderheid in de Tweede Kamer. Initiatieven om fraude met het aantal gereden kilometers terug te dringen door betere registratie, blijken onvol doende te werken. Bedrijfjes die met kilometerstanden rommelen, werven via internet klanten. pagina 4: teller terug kost 50 euro Ziekenhuispersoneel voert terecht actie Op stapavonden moeten altijd drugshonden worden ingezet eens 73% oneensJI 27% aantal reacties: 421 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie; 13 en 15; Weer; 18; Strips: 19; Cul tuur: 29; Buitengebied: 30 en 31; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Wings to Victory wil traditie prijsdropping in ere herstellen. door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Zeeuwen moeten op 5 mei, bevrijdingsdag, het lucht ruim goed in de gaten houden. Het kan zomaar gebeuren dat er een teddybeer aan een parachute naar beneden komt. De vinder wint een prijs. De dropping is een initiatief van Wings to Victory, de stichting die geallieerde vliegeniers herdenkt die tijdens de Tweede Wereldoor log in Zeeland zijn omgekomen. Wings to Victory wil met de 'prijs dropping' een oude traditie in ere herstellen. Na de oorlog werd bo ven Zeeland vanuit een vliegtuig elk jaar een aantal cadeaus ge dropt, in 1955 bijvoorbeeld een reis naar Joegoslavië. Op 5 mei zal, als het weer het toe laat, een Piper Cub L4 (een Ameri kaans verkenningsvliegtuig dat in de oorlog werd gebruikt) het lucht ruim kiezen en boven willekeurige steden en dorpen in de provincie teddyberen in een pilotenpakje aan een parachute afgooien. In hun rugzakje zit een prijs, die bij de stichting verzilverd kan wor den. „We denken aan twee stuks", zegt voorzitter Martien van Dijk van Wings to Victory. Hij las een aan tal jaren geleden in de krant over de jaarlijkse prijsdroppings en het leek hem leuk dat opnieuw te gaan doen. „We willen hiermee na tuurlijk ook de aandacht vestigen op de vele omgekomen en vaak nog steeds vermiste vliegeniers." De stichting wil jaarlijks op 4 of 5 mei een dropping uitvoeren. Wings to Victory is nog op zoek naar mensen die de prijsdroppings indertijd hebben meegemaakt en erover kunnen vertellen. De verha len zijn bedoeld voor het museum van de stichting. m www.wingstovictory.nl nummer 1,40, zaterdag 2,00 HET WEER: Geregeld zon Pikzwarte zeehond aangespoeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1