Mode Help, de string is in gevaar! PZC Dinsdag 18 maart 2008 1 7 De string ïs in gevaar. De nummer-1-positie van het bilien-bloot-slipje wordt bedreigd door de populariteit van de boxershort. Zelfs de oude oma-onderbroek is terug. door Vikkie Bartholomeus foto's GPD „Een short is veel comfortabeler", zegt Ietske Titulaer van Ietske Lin gerie in Venlo. „De string was een noodoplossing, omdat er geen randjes zichtbaar mochten zijn door de kleding. Maar met de mo derne stoffen is tegenwoordig van alles mogelijk. Alles kan naadloos, dun, onzichtbaar. En een string is natuurlijk veel minder charmant dan een broekje." Ook Lilian Frenken van Bel Bo in Heythuy- sen merkt dat de string minder populair wordt. „De boxer is echt heel erg hot nu. Wel een lage boxer natuur lijk, heel klein en minimaal. Al zal de echte stringdrager niet snel overstappen." Ger Tielman van Lingerie Barbara in Waubach kan een neergang van de string niet bevestigen. „Het is bij ons toch voornamelijk de string die verkocht wordt. En ik kom net terug van een bodyfashi- on-beurs, waar ik ook nog heel veel strings zag." De string is sinds de jaren negen tig het populairste onderbroekje. Overgewaaid uit Brazilië, waar een heuse 'billencultuur' heerst en het achterwerk vooral op het strand al sinds de jaren zeventig zichtbaar is. De minieme onder broek was eerder voorbehouden aan erotische danseressen en de 'toque' om de mannelijke genitali ën te beschermen bij gevaarlijke bal- en vechtsporten. Sinds de ja ren negentig is de string algemeen geaccepteerd. Het grote voordeel is dat het ondergoed niet langer een storende 'vpl' had: visible panty li ne. Al levert het met de huidige mode met lage tailles lelijke 'wal visstaarten' op, die bij het bukken op de rug boven de broek uitste ken. Er bestaan verschillende varian ten: de hoge tanga met brede (kan ten) repen, de g-string met een klein driehoekje dat boven de bil len uitsteekt en de t-string, die niet meer dan een smalle 'reetve- ter' behelst. Sinds kort is er ook de c-string, een flexibel object dat je tussen billen en venusheuvel 'vast- haakt'. Groot voordeel: egaal brui nen bij het zonnebaden! Hoewel dus minder populair, de blote-billen-slip is niet helemaal weg te denken, aldus lingerieken ners. Het oudste kledingstuk ter wereld zal altijd blijven bestaan. Ook al beweert de notoire string drager geen last te hebben van de streep tussen de billen, het draag- genot van een boxer blijkt bij veel mensen toch doorslaggevend. De modebladen laten steeds minder blote achterwerken zien en ook in de winkels hangen steeds meer broekjes met korte pijpjes. Zelfs de ouderwetse oma-on derbroek is weer in beeld, met dank aan mode-icoon Carrie uit de tv-serie Sex and the City. Textielor- ganisatie Mitex kan geen cij fers ge ven, maar de lingerieza ken merken in elk geval een omslag. Het is waarschijnlijk, sa men met het berenvel, het oudste kleding stuk dat bestaat. Al in de prehistorie droeg de homo sapiens een string. Al thans, iets dat er op leek: een len dendoek vastgeknoopt aan een touw om het middel. Van volkeren in warme klimaten is bekend dat ze eeuwenlang de minieme kledingstukken droegen, vooral in Afrika en Amerika. Ook de mawachi-gordel van Aziatische sumoworstelaars lijkt verdacht veel op een string. Jarenlang was het kledingstuk niet uit het moderne modebeeld weg te denken, maar nu heeft de kleine onderbroek het moeilijk. De string is uit, de boxer in. Steeds meer vrouwen, maar ook mannen, kiezen voor een iets meer bedekte derrière. ALLEMENSEN 'Manager' van Britney krijgt contactverbod Sam Lutfi, de zelfbenoemde ma nager van Britney Spears, moet de popster voorlopig met rust la ten. De rechter verlengde zon dag het contactverbod dat hem was opgelegd met dertig dagen. Dat meldde de woordvoerder van Lutfi. De relatie tussen Lutfi en de familie Spears is al lange tijd gespannen. Jamie Spears, de vader van Britney, had om het contactverbod gevraagd. Moeder Lynne beschuldigde Lutfi er eer der voor de rechtbank van dat hij de zangeres drugs gaf en haar telefoon liet afsluiten. 'Huwelijk Madonna is zo goed als voorbij' Het huwelijk tussen Madonna en Guy Ritchie hangt aan een zij den draadje. De popster en de filmmaker wonen nog onder het zelfde dak, maar van een relatie is nog amper sprake. Dat bewe ren vrienden van het stel in de Britse krant The Sun. Madonna (49) en Guy (39) zouden elkaar zoveel mogelijk ontlopen. „Ze ge dragen zich meer als huisgeno ten dan als man en vrouw", zeg gen hun vrienden. Dat het duo nog samen is, zou zijn omdat er kinderen in het spel zijn. Madon na en Guy hebben een biologi sche zoon, Rocco, en een geadop teerd jongetje, David. Madonna heeft ook een dochter uit een vo rige relatie, Lourdes. De voorbije weken werden de geruchten over huwelijksproblemen steeds sterker. Onder meer omdat Ma donna bij diverse evenementen zonder Guy verscheen. Imbruglia is verliefd op zoon van Branson Natalie Imbruglia (33) heeft een nieuwe liefde en het is bepaald geen onaardige partij. De Austra lische zangeres en actrice heeft haar oog laten vallen op de 23-ja- rige Sam Branson, zoon van de Halle Berry. foto GPD „Het gaat geweldig met Halle", aldus een woordvoerster van de 41-jarige Oscarwinnares. De naam van het kind is nog niet bekendgemaakt. Ber- 1 en haar vriend ontmoetten el kaar in novem ber 2005, toen ze meewerkten aan een recla mecampagne van Versace. In september vorig jaar maakte de ac trice bekend dat ze zwanger was. steenrijke Britse zakenman Ri chard Branson. Branson junior heeft ook een mooi zakenimpe- rium met bijbehorende vette bankrekening. Begin dit jaar liep het vier jaar durende huwelijk van Imbruglia met rocker Daniël Johns op de klippen. Actrice Halle Berry bevalt van dochter Actrice Halle Berry is zondag be vallen van een meisje. Dat meld de het Amerikaanse showbizz- blad People. De vader van het kind is het model Ga briel Aubry (32).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17