Zeeland met autisme fj 1 Cultuur uit Italië Lentefeest in Bruinisse vervolg op succesvol Winterfeest Hernieuwde start Zierikzee Vocaal PAASSHOW Omega Combi: i 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Omega Combi Q10: 3 halen 2 betalen! U heeft het vast al van de buren gehoord!? Binnenkort opent in Zierikzee op Havenpark 1 S PZC Dinsdag 18 maart 2008 I 23 Onderscheid tussen 'Springers' en 'Stille Willies' is belangrijk. door Ali Pankow BRIJDORPE - De eerste paal voor de logeerboerderij in buurtschap Brij- dorpe voor kinderen met autisme gaat morgen de grond in. De initia tiefnemers Leo Boot en Astrid Boot-Schouls vertrouwen op een vlot verlopende bouwperiode en hopen november open dag te houden. De officiële naam van de ze zorgboerderij wordt Christelijk begeleidingscentrum (CBC) Aan de Hand. Het echtpaar Boot hecht grote waarde aan die christelijke signa tuur. „We werken beslist niet van uit een soort fundamentalisme. We willen niemand het geloof door de strot duwen, maar we rei ken het wel aan. We laten de kin deren die hier straks vertoeven er wel kennis mee maken", licht Leo deze principiële keuze toe. Het besluit de bakens van hun ho- veniers-en akkerbouwbedrijf dras tisch te verzetten, vloeit voort uit persoonlijke omstandigheden en ervaring. Het echtpaar Boot heeft drie kinderen Len(i2), Douwe (9) en Rhodé(7). De middelste heeft een vorm van autisme. Dat vergt intensieve begeleiding van de ouders en ook de twee andere kin deren hebben daar terdege reke ning met te houden. Leo en Astrid kunnen zich dan ook best voorstel len dat een gezin met een autis tisch kind wel eens een weekend of vakantieweek ontlast wil wor den van deze specifieke zorg. „Bij autistische kinderen is een strakke structuur van groot be lang. Zodra je die doorbreekt, raakt het kind volledig in de war", weten Leo en Astrid. Zij hebben besloten hun praktijkervaring in te zetten voor dit nieuwe bedrijfs- initiatief Bovendien volgen bei den daartoe ook de opleiding So ciaal Pedagogisch Werk (SPW). Verder kan Astrid als HBO-ver- pleegkundige bogen op een jaren lange ervaring binnen de zorgverle ning. Beiden kennen de vooroorde len over autische kinderen. „Je moet hem gewoon eens stevig aan pakken", kregen ze menigmaal te horen. Zij weten inmiddels hoe ze het beste kunnen omgaan met hun zoon en ook dat autisme zich op verschillende manieren kan ui- Santa Rosa en de Zware Jongens geven aftrap in durps'uus De Vanger. door Esme Soesman BRUINISSE - Na enkele jaren met veel succes het Winterfeest te heb ben gedraaid, krijgt Bruinisse er een nieuw feest bij. Zaterdag 22 maart is het tijd voor het Lente feest. In durps'uus De Vanger tre Derde zorgboerderij Chr. begeieidingscentrum Aan de Hand in Brijdorpe is de der de zorgboerderij in deze regio. Het betreft een logeeradres voor autistische kinderen. Wethouder Roel van der Wek ken slaat morgen de eerste paal. Architect Willem Kort tekent voor het ontwerp in oorspron kelijke Zeeuwse stijl. Hoofdaannemer is Bouwbe drijf Van de Linde uit Kloetin- ge- Naast logeeradres is hier ook buitenschoolse opvang. Info: www.aandehand.org ten. „Zo zijn er 'Springers' en 'Stil le Willies' en die kun je beter niet bij elkaar zetten", zegt Leo ter illus traties van de grootste verschillen. Bij de opvang straks zal dan ook terdege rekening worden gehou den met dat onderscheid. Vooruitlopend op de definitieve huisvesting voor CBC Aan de Hand, is het echtpaar Boot afgelo pen zomer in samenwerking met het Welzijnshuis al begonnen met Buitenschoolse Opvang onder de vlag van KOOS. Een grote stacara van is daar kleurrijk en volgens vei ligheidsvoorschriften voor inge richt Uiteraard krijgt ook deze bui tenschoolse opvang straks een ei gen plek in de nieuwe huisvesting. Vijf oude landbouwschuren zijn gesloopt om plaats te maken voor de nieuwbouw. Architect Willem Kort tekent voor het ontwerp van het centrum in oorspronkelijk Zeeuwse stijl. Dat wil zeggen: een gebouw met rode daken en zwar te, gepotdekselde muren. De zorg boerderij biedt plaats aan maxi maal dertig kinderen met autisme. Op de benedenverdieping komen de speelruimten en een ontvangst zaal voor informatieve bijeenkom sten. Op het buitenterrein wordt een speeltuin ingericht en het wei land naast het centrum aan de Hoogenboomseweg zal bevolkt worden met diverse dieren die thuishoren op een boerderij. Bou wer is Van de Linde uit Kloetinge. H* CBC Aan de Hand wordt de der- de zorgboerderij in deze regio. Naast logeeradres voor kinderen met autisme wordt er buiten schoolse opvang geboden. den feestband Santa Rosa en de Zware Jongens op. Ook het Winterfeest is ooit (zeven jaar geleden) 'bescheiden' in het dorpshuisgedeelte van De Vanger ontstaan, blikt beheerder Tonnie van der Hulle op de eerste stappen van die succesformule terug. De opzet sloeg aan. Al bij de tweede editie werd besloten te verkassen naar de veel ruimere sportzaal De Vanger, die ruimte biedt aan zo'n 'Verboden' spullen in 't Waskot Wemeldinge WEMELDINCE - Vroeger was het ge woon op vergaderingen en feestjes sigaren en sigaretten uit te delen, nu is het praktisch verboden. Was- attributen-museum 't Waskot aan de Julianastraat 1 in Wemeldinge duikt in dat rokerige verleden met een tentoonstelling van vergeten si garetten- en sigarenmerken; van Aida en Sterling tot Elisabeth. Vrij dag opent 't Waskot met de specia le expositie het nieuwe seizoen. Bruinvis Bram krijgt een vriendje HARDERWIJK - Bruinvis Bram zwem: binnenkort niet meer al leen in het zwembad van SOS Dol fijn in Harderwijk. De bruinvis, die op 20 februari aan spoelde bij de Philipsdam, krijgt over een tijdje gezelschap van Jo- dy. Jody is kort geleden aange spoeld op het strand van Egmond. Het herstel van Bram verloopt voorspoedig. „Het gaat niet met idiote sprongen vooruit, maar de wonden beginnen te herstellen", aldus een woordvoerder. MIDDELBURG - Dante Alighieri, de vereniging die zich inzet voor taal en cultuur van Italië, heeft voor morgenavond een lezing georgani seerd in La Compagnie Durable in de Stationsstraat in Middelburg. Cultureel antropoloog en hoogle raar criminologie Frank Boven kerk komt vertellen over Noord-Italiaanse immigranten, die zich vanaf de 17de eeuw in Neder land vestigden. De lezing begint om 19.30 uur. 2e PAASDAG GEOPEND VAN 12.00 -17.00 UUR MINPERHOUP WONEN Zuidstraat 116, Westkapelle www.minderhoudwonen.nl 900 bezoekers. Het Lentefeest hoeft niet meteen even groot, zegt Van der Hulle. „Maar je moet wel ergens beginnen. We hopen dat het niet eenmalig zal zijn." De or ganisatie is in handen van Van der Hulle in samenwerking met jeugd soos De Pul. Dat ze in Bruinisse wel van een feestje houden, bewijst het Win terfeest. Met steevast een aantal bij zondere acts (dit jaar bijvoorbeeld Paasmarkten op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - Pasen nadert met rasse schreden. Komend weekeinde zijn op Schouwen-Duiveland meerde re paasmarkten. Zaterdag 22 maart kunnen liefhebbers terecht in hart je Zierikzee van 10.00 tot 16.00 uur. Maandag, tweede paasdag, is het centrum van Burgh-Haamste- de aan de beurt. Deze paasmarkt begint om 12.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Op beide markten staan handelaren uit het hele land. Seizoenstart voor trammuseum Ouddorp OUDDORP - De Stichting RTM opent maandag tweede paasdag het nieuwe seizoen van het tram museum in Ouddorp. De eerste stoomtram rijdt om 12.00 uur van af de remise, gevolgd door de stoomtram van 13.30 uur met aan sluiting op rondvaartboot MS Gre- velingen aan haven Middelplaat. Tevens wordt het rijdend tram postkantoor P291 ingezet. Belang stellenden kunnen speciale postze gels aanschaffen. PTT-beambten behandelen de post ter plekke. Door nieuwe aanpak nu toch genoeg deelnemers op zangconcours. ZIERIKZEE - Even zag het er som ber uit voor een nieuwe editie van het zangconcours Zierikzee Vo caal. Door een ongelukkige plan ning meldden zich aanvankelijk te weinig deelnemers voor dit evene ment aan. De organisatoren lieten het daar echter niet bij zitten. Met het aantrekken van zangpedagoog en dirigent los Dingemanse uit Goes zijn er ook nieuwe ideeën binnen gehaald. Een hernieuwde start van Zierikzee Vocaal is inmid- Nick Simon) trekt de winteredi tie rond de 900 bezoekers. Of er behoefte is aan nóg een jaarlijks feest moet in de toekomst blijken. „Ik doe dit nu een jaar of acht", verwijst de beheerder naar zijn be trokkenheid bij De Vanger en de Bruse feesten. „Ik merk dat men sen vaker thuis blijven, maar ze ko men wel uit hun stoel als er een evenement is." Als er maar vertier is? „Goed vertier ja." Met de pro Themabijeenkomst borstkanker in Goes GOES - Borstkankervereniging Ne derland en KWF Kankerbestrij ding houden morgenavond een bij eenkomst over het leven na borst kanker. Verschillende personen, waaron der ervaringsdeskundigen, verle nen hun medewerking. De bijeen komst duurt van 19.30 tot 21.30 uur en is in de vergaderzaal van het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Aanmelden: 0113-561907. Verpleeghuis Cornelia is decor van modeshow ZIERIKZEE - Allévo-verpleeghuis Cornelia in Zierikzee is morgen, woensdag 19 maart, het toneel van een modeshow voor zowel bewo ners van het verpleeghuis als ande re belangstellenden. Cliënten, familie en medewerkers van het verpleeghuis tonen de nieuwste zomerkleding. Aansluitend kunnen de bewoners van het verpleeghuis die zelf niet meer in de stad kunnen winkelen kleding passen en aanschaffen. De show begint om 10.15 uur. dels zeker gesteld. Het zangcon cours staat gepland op zaterdag 12 april in de Nieuwe Kerk in Zierik zee. Voor eventuele spijtoptanten is er nog een beperkte mogelijk heid mee te doen. Zowel amateurs als semi-professionele zangers kun nen aan deze wedstrijd deelne men. Deelname in duo's is even eens mogelijk en ook in stijlen is vrijwel alles mogelijk, dus van pop tot klassiek. Uit de voorronden die 's middags worden gehouden, wordt een selectie gemaakt voor de finale 's avonds. Alle deelne mers krijgen een professionele be oordeling van de jury. Inschrijven kan via: corveck@zeelandnet.nl. grammering zaterdag behoort een geslaagd Lentefeest tot de mogelijk heden. Santa Rosa (onder meer be kend van de jongste single 'Leven in de Brouwerij' met Hanny) trad in 2007 al eens op tijdens het Win terfeest. Nog zo'n feestbrenger is- het duo De Zware Jongens. Hun jongste single lodeljump doet het goed tijdens feesten. Dorpshuis De Vanger in Bruinisse gaat zaterdag open om 19.30 uur. Nü 150 capsules van 50,85 voor 33,90! f normale prijs 16,95 per stuk www.derodepilaren.nl Nü 120 capsules van 74,85 VOOr 49,90! normale prijs 24,95 per stuk «r-~r-~r:v Süj^s» ik» yNi*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 101